Türkiye İstikbal mücadelesinden de zaferle ayrılacak

30 Ağustos Meydan Muharebesinin ve Zaferinin 94. Yıldönümü nedeniyle açıklamada bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Türkiye’nin güçlü ve muassır bir devlet olma yolunda istiklal mücadelesinden sonra istikbal mücadelesi de verdiğini belirterek, “Türkiye bundan 94 yıl önce verdiği istiklal mücadelesinden zaferle ayrılmıştı. Şimdi huzurumuz, barışımız, demokrasi ve milletimizin istiklali için istikbal mücadelesi veriyoruz. Bu mücadeleden de zaferle ayrılarak emperyalist oyunlara gereken cevabı vereceğiz. Terörün başını ezecek ve Türkiye’nin süper ülke olması hedefiyla kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz” dedi.

30 Ağustos Zaferinin 94. Yıldönümü nedeniyle açıklamada bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ 30 Ağustos Meydan muharebesinde Gazi Mustafa Kemal ve onunla bütünleşen Türk milletinin beraberce büyük bir mücadeleye ve zafere imza attığını kaydederek, “Meydan muharebesi sonucunda ülkemizi işgal etmeye yeltenen Yunanlılar ve onlara destek veren tüm güçlere gereken cevabı verdik. Bu zaferden tam 94 yıl sonra yine 15 Temmuz gecesi arkasına emperyalist egemen güçleri alarak Türkiye’de ki kalkınma hamlelerini, birlik ve beraberliği hazmedemeyen taşeron terör örgütleri aracılığıyla bir darbe girişiminde bulunulmuş, iç isyan çıkartarak kargaşa yaratmak istemişlerdir. Ancak bu girişimde kısa sürede bastırılarak yine güçlü devlet, kararlı millet otoritesiyle gereken cevap verilmiş, verilmeye devam etmektedir” diye konuştu.

“Kurtuluş ateşinin ülkeyi aydınlattığı, tarihimizin önemli zaferlerinden olan 30 Ağustos; ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı en zor koşullarda, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış onurlu bir zaferdir” ifadesinde bulunan Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü; “30 Ağustos Zaferi biz Türklerin Anadolu toprakları üzerinde kalıcılığımızı gösteren bir kilometre taşı olma önem ve özelliğini taşımaktadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin atılmasını sağlayan bu anlamlı gün; bizlere bir kez daha Cumhuriyetimize hassasiyetle sahip çıkmamız gerektiğini, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi koruyarak, Gazi Mustafa Kemal’in gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin ötesine taşımak için ülke olarak birlik ve beraberlik içerisinde çalışmamızın önemini hatırlatmaktadır. 30 Ağustos meydan muharebesinde emeği geçen başta büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Mareşal Fevzi Çakmak üzere tüm gazilerimizi, şehitlerimizi, ve diğer kahramanlarımızı Rahmetle anıyoruz. Anadolu toprakları kıyamete kadar bizim olacaktır. Anadolu topraklarında güçlü ve demokrasiyi içselleştirmiş bir orduya, güçlü aynı zamanda üzerine sevgiyi ve ahlakı giydirmiş teknolojiye sahip olmaya devam edeceğiz.”

Haber29 Ağustos 2016 Pazartesi