TDED Manisa 2. olağan genel kurulu yapıldı

2004 yılında çıkarılan kanunun sivil toplum kuruluşlarının kurulmasını kolaylaştırdığını belirten AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ aynı zamanda Manisa Şube Başkanlığını yaptığı Türk Dil ve Edebiyat Derneği’nin 2. Olağan Genel Kurulunda yaptığı konuşmada “Derneklerin şubelerini açıp yaygınlaştırılmasını da sağlayan bu kanun, hafif hapis cezalarını paraya çeviren bir özellikte taşıyordu. Yaklaşık 80 Milyon nüfusa sahip olan Türkiye’de sivil toplum kuruluşlarına toplam üye olan sayı 10 Milyon bence bu sayı az. Bence bu sayının en az 20 Milyona getirilip Avrupa standartlarını yakalamalıyız” ifadesinde bulundu.
Türk Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Manisa Şubesi 2. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Gerçekleşen Genel Kurul’da AK Parti Manisa Milletvekili bir dönem daha derneğin Manisa Şube Başkanlığına seçildi. Dernek faaliyetleri açısından çok önemli faaliyetlere imza attıklarını belirten Özdağ, “şehrimizin ve ülkemizin kültürüne, tarihine, diline, edebiyatına katma değer sağladığımıza inanıyorum. Sadece Manisa’da değil Türkiye genelinde adımızı duyurmaya devam edeceğiz” dedi.

SADECE MANİSA’DA DEĞİL TÜRKİYE GENELİNDE DE TANINIYORUZ
Türk Dil ve Edebiyat Derneği’nin AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem ve arkadaşları tarafından kurulduğunu ve Türkiye genelinde şubeleri bulunduğunu bu şubelerden birisinin de Manisa’da faaliyetlerine devam ettiğini kaydeden Özdağ, “Manisa’da derneğimizin şubesini 3 yıl önce kurduğumuzda kurucu başkan olarak ben başladım. Arkasından da ilk genel kurulumuzu yaparak arkadaşlarımız tarafından şube başkanlığına getirilmiştim. Bugün 2. Kez genel kurulumuzu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Derneğimizi Manisa’da kurduğumuzdan bu yana çok önemli faaliyetlere imza attık. Bu faaliyetlerin arasında Türkülerle Manisa TRT ekranlarından canlı yayınlanarak sadece Manisa’ya değil tüm Türkiye’ye hatta Dünya ülkelerinde programı takip edenlere de ulaşma başarısı gösterdi” diye konuştu.

DEVLETLER VE MİLLETLER DİLLERİYLE VAR OLURLAR
Milletlerin dilleriyle var olduklarını ve dillerin kültür taşıyıcısı görevi gördüklerini belirten AK Parti Manisa Milletvekili ve Türk Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şube Başkanı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Dil aynı zamanda ulus inşacısıdır. Eğer bugün Türkçe varsa Türkiye’de vardır. Türkçe varsa Türk milleti de vardır. Milletler dillerini, tarihlerini, geleneklerini ve göreneklerini, kültürlerini gelecek kuşaklara taşırlarsa o milletler var olmaya devam ederler. Biz de Türk Dil ve Edebiyat Derneği olarak Manisa’da ve Türkiye’de adından söz ettiren bir dernek olma hedefindeyiz. Bu güne kadar gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimizde bunu gösteriyor. Bu faaliyetlerin gerçekleşmesinde katkıları olan Belediye Başkanlarımıza özellikle Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e, Sivil Toplum Kuruluşlarına ve iş adamlarına teşekkür ediyoruz. Yeni binamıza da taşındık ve bu yeni binamızda yapacağımız ön çalışmalar ve gayretler neticesinde sadece Manisa merkezdeki değil en ücra köşesindeki vatandaşlarımıza ulaşma hedefindeyiz. Bir kez daha 2. Olağan Genel Kurulumuzun hayırlı olmasını diliyor, Derneğimizin ister yönetim kademelerinde bulunan ister üye olarak bulunan tüm kardeşlerimize çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.
Türk Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şube Başkanı Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın konuşmasının ardından gerçekleşen oylama neticesinde Özdağ bir kez daha derneğin şube başkanlığına seçilirken, Başkan Yardımcılığına 24. Dönem Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Genel Sekreterliğe Berk Mersinli, Muhasipliğe Volkan Layık seçildi. Derneğin Denetleme Kurulu Başkanlığına Ali Bankoğlu, Disiplin Kurulu Başkanlığına ise Halit Durmaz getirildi.

Haber2 Kasım 2016 Çarşamba