Stadyumlarda ibadet yerleri oluşturulmalıdır

AK Parti E. Genel Başkan Yardımcısı, 24. 25. 26 Dönem AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un Ülker Stadyumunda yıllardır süren mescit sorununu çözmesini takdirle karşıladığını belirterek diğer stadyumlara örnek teşkil ettiğini kaydetti.

Fenerbahçe'de başkan Ali Koç, Ülker Stadyumu'nda yıllardır süren mescid sorununu çözerek, aynı sıkıntının yaşandığı onlarca stadyuma örnek oldu. AK Parti E. Genel Başkan Yardımcısı, AK Parti Manisa 24-25-26. Dönem Milletvekili Doç.Dr. Selçuk Özdağ konuyla ilgili TFF'ye çağrı yaparak, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortak çalışma yapılmasını istedi.

Stadyumların sorumluluğu ve işletmesi bulundukları illerde hangi kurum ve kuruluşa aitse Ülker Stadyumundan örnek alarak abdest yerinin ve ibadethanenin oluşturulması gerektiğini belirten Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü, “Maç başlamadan önce o gün müsabakası olan takımların taraftarları ve o müsabayı izlemeye gelen sporseverler stadyumlara gidiyorlar. Hasırların, tahtaların ve poşetlerin üzerinde namaz kılarak ibadetlerini yerine getiriyorlar. Düşünün ki bir stadyumda 60-70 Bin hatta bundan daha da fazla kişi var. Bu insanlar 4-5 saat boyunca vakitlerini o stadyumlarda geçirdikleri için vakit namazlarını kaçırabiliyorlar. İnsanların fikir, ,inanç özgürlüğünün sağlandığı bir ortamda stadyumlarda da yetkililer tarafından ibadetini yapmak isteyen sporseverler için abdest yerleri ve mescitlerin oluşturulması gerektiğine inanıyorum. Tabi bu arzu edilen uygulamanın basketbol, voleybol müsabalarının yapıldığı salonlara da yayılması ideal olandır. Gençlik ve Spor Bakanlığını, İl Müdürlüklerini, Türkiye Futbol Federasyonunu ve Kulüp Başkanlıklarını göreve çağırıyoruz.”

Haber29 Ekim 2018 Pazartesi