Selçuk Özdağ vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ ismini kullanarak iş vadeden ve bu vaatti üzerinden kişilerden para isteyen dolandırıcılara karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Kolay yoldan insanları kandırarak para kazanma yolunu seçen dolandırıcıların yeni taktiği Milletvekillerinin, Bürokratların ve Belediye Başkanlarının adını kullanıp iş vaadiyle kandırdıkları kişiler oluyor. Dolandırıcıların başvurdukları bu yönteme karşı vatandaşları uyaran AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ bazı art niyetli kişilerin adını kullanarak muhtarları aradığını ve bu aramalarında mahallelerinde bulunan dar gelirli kişi seçmelerini istediklerini ardından iş vaadiyle para istedikleri uyarısında bulunduğunu belirterek bu tür kişilere asla prim verilmemesi gerektiğini ve hemen kendileriyle temasa geçerek polise haber vermelerini istedi.

Geçtiğimiz yıllarda da bazı art niyetli kişilerin ismini kullanarak dolandırıcılık teşebbüsünde bulunduklarını kaydeden Özdağ, “Bu art niyetli kişilerden biri Samsun’da diğeri ise Urfa’da yakalanmıştı. Şimdi ise muhtarlarımızı arayan bu art niyetli kişilerden biri yine iş vaadiyle insanlardan para istiyormuş. Buradan başta muhtarlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızı uyarıyorum. Bizimle hemen irtibata geçerek bu tür art niyetli kişileri deşifre etsinler ve emniyet teşkilatımız mensuplarına haber versinler. Dolandırıcılık kısa yoldan para kazanmak isteyen ahlaksız insanların bir metodu ama bunlara kanmamak gerekiyor. Kim olursa olsun herkes hukuk çerçevesinde kalmalı."

Dolandırıcılara karşı uyanık olunması gerektiği çağrısı yapan Özdağ, "Temennimiz hiç kimsenin hukuktan ayrılmaması ve hukuk dışı işlemlere bulaşmaması. Manisalılar ve Manisa Milletvekilleri olarak bu konuda hassas olduğumuzun bilinmesini istiyorum" dedi.

Haber28 Nisan 2018 Cumartesi