Selçuk Özdağ son dönem faaliyet raporunu açıkladı

Milletvekilliği görevini sürdürdüğü 7 yıl boyunca her ay yapmış olduğu faaliyetleri basın mensupları, parti teşkilatları, belediye meclis üyeleri, STK'lar ve Muhtarlarla rapor halinde paylaşan AK Parti eski Genel Başkan Yardımcısı ve 24.25.26. Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Mayıs ve Haziran 2018 dönemini kapsayan son faaliyet raporunu paylaşarak bu geleneği sürdürdü.

Milletvekkiliği görevi boyunca herkesimden çalışkanlığı, şeffaflığı, demokrasiden yana ama parti disiplini bırakmayan çizgisi ve mütevaziliği ile büyük takdir toplayan AK Parti eski Genel Başkan Yardımcısı ve 24.25.26. Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ geleneksel olarak basın mensupları, parti teşkilatları, belediye meclis üyeleri, STK'lar ve Muhtarlarla paylaştığı programlarının son dönemini kapsayan Mayıs ve Haziran 2018 faaliyet raporunu da yine paylaşarak Milletin Vekili olduğunu bir kez daha gösterdi. Özdağ'ın paylaştığı faaliyet raporu detayına göre 24 Haziran 2018 seçimlerinde aday gösterilmemesine rağmen çalışmalarına hiç ara vermediği ve halkın gönlünde taht kurarak partisini başarıyla temsil ettiği bir kez daha dikkat çekti.
Milletvekilliği görevini yerine getirdiği günlerde olduğu gibi Milletvekilliğinin son günlerinde dahi ortalama her gün 200 ile 300 telefona danışmanları ile birlikte cevaplandırarak ya da geri dönerek halkın talep ve sorunlarını anında çözüme kavuşturmak için yoğun mesai harcayan Özdağ'ın son paylaştığı raporlara göre son 54 günde 150'yi aşkın programa katılması dikkat çekti. Yerel ve Ulusal televizyon kanallarına çıkarak gündem oluşturacak çarpıcı açıklamalarda bulunan Selçuk Özdağ bu süreç zarfında hayırişlerine de ayrı bir zaman ayırarak 100'ü aşkın engelli vatandaşa akülü araç teslim etti.

Başkanlığını yaptığı Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şubesinin projelerinden biri olan Manisa'nın okuyan hastaneleri projesi ile Manisa'ya bağlı tüm ilçe devlet hastanelerinin kliniklerine kiatplık kazandıran Özdağ kültüre verdiği önem ile de dikkat çekerken ayrıca 27 Mayıs darbesinin 58. yılı dolayısıyla Aydın Adnan Menderes Üniversitesinde düzenlenen 27 Mayıs 1960'dan 15 Temmuz 2016'ya darbeler ve millet egemenliği kültürü sempozyumuna panelist olarak katılarak Türkiye'nin darbeli dönemlerini anlattı. Özdağ yapmış olduğu konuşmasında, darbenin bir insanlık suçu ve ayıbı olduğunu belirterek 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminde güçlü siyasi irade, halk iradesi ve demokrasiye ram olmuş TSK ve Emniyet güçleri mensuplarının kararlı mücadelesiyle darbeyi yenme başarısı gösterildiğini kaydederek Türkiye'de bundan böyle darbeye teşebbüs edilse dahi başarılı olunamayacağının net bir şekilde görüldüğünü ve halk iradesinden güçlü bi iradenin olmadığını ifade etti.

11 ayın Sultanı Ramzan ayında da bir dizi iftar ve sahur programına katılan AK Parti eski Genel Başkan Yardımcısı ve 24. 25. 26. Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Manisalıların iyi ve kötü günlerinde de yanlarında her an buldukları bir şahsiyet olmayı başarmıştı. Milletvekilliği görevini yaptığı süreç içerisinde 24 saat telefonunu açık tutan ve gecenin kaçı olursa olsun bizzat telefonlara cevap veren bir sorumluğa da sahip olmasıyla da sadece Manisalıların değil her şehirden ve her kesimden insanların da büyük takdirini kazanan Özdağ, Adalet, liyakat ve ehliyete verdiği önem ile örnek gösteriliyordu.

Haber5 Ağustos 2018 Pazar