Selçuk Özdağ Şehit Bakan Gün Sazak'ı andı

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ 27 Mayıs 1980 yılında şehit edilen eski Gümrük ve Tekel Bakanı Gün Sazak’ı yaptığı açıklamayla andı. Özdağ anma mesajında, “Gün Sazak Türkiye’nin yetiştirdiği örnek bir siyaset, devlet ve millet adamıydı. Siyaseti Milliyetçi Hareket Partisi içerisinde yapmış, Gümrük ve Tekel Bakanlığına kadar yükselmiş, Türkiye’de gümrükleri Mafyalardan, silah kaçakçılarından arındırmıştı. Milletin menfaatini ön plana çıkartmış, devlet otoritesini sağlamıştı.Türkiye’de Gün sazak gibi insanlar yaşamış olsaydı daha fazla milli ve manevi değerlerle ilgili şeyler söyleyebilirdik” diye konuştu.
AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ ölümünün 38. yılında örnek devlet adamı Gün Sazak'ı yazılı basın açıklamasıyla andı. Özdağ yapmış olduğu açıklamasında “dürüst, idealist ve ilkeli bir siyasetçi olarak Gün Sazak Gümrük ve Tekel Bakanı olduktan sonra gümrükleri mafyadan, silah tüccarlarından arındırmıştı. Bu özellikle o kesimlerin ve emperyalist egemen güçlerin hoşuna gitmemişti. Dev-Solcu bir örgüt üyesine tetikçilik yaptırarak Gün Sazak beyi şehit ettiler. Gün Sazak’ı rahmetle anarken bütün milliyetçileri Gün Sazak’ı örnek almaya gerçek bir milliyetçi, dürüst ve ilkeli davranmaya, milli ve manevi değerlere sahip çıkmaya davet ediyorum. 27 Mayıs Gün Sazak gibi şahsiyetleri hatırladığımız günler olmalı” ifadesinde bulundu.

GÜN SAZAK ÖRNEK BİR DEVLET ADAMIYDI
“Ezan susmaz, bayrak inmez” diyerek vatan ve millet mücadelesinde kanlarını vatanımızın aziz topraklarında akıtan tüm şehitlerimizi bu vesileyle bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum” diye sözlerine devam eden Özdağ Gün Sazak'ın Türkiye’nin yetiştirdiği örnek ve değerli bir siyaset, devlet ve millet adamı olduğunu kaydederek açıklamasını şöyle sürdürdü, “Gün Sazak siyaseti Milliyetçi Hareket Partisi içerisinde yapmış, Gümrük ve Tekel Bakanlığına kadar yükselmiş, Türkiye’de gümrükleri Mafyalardan, silah kaçakçılarından arındırmıştı. Milletin menfaatini ön plana çıkartmış, devlet otoritesini sağlamıştı. Bunu tahammül edemeyen mafya, silah tüccarları ve emperyalist güçler Gün Sazak’ın şehit edilmesi için düğmeye basmışlardı. Taşeron olarak Dev-Sol’u kullandılar. O gün tetiği çeken Dev-Sol terör örgütü üyesi olan kişi Almanya’da yakalandı ama 5. Kattan ya atladı, ya da atıldı. O da bir muallakta kalan bir husus. Ardından da o kişinin ölmesiyle soruşturma bırakıldı. Türkiye’de Gün sazak gibi insanlar yaşamış olsaydı daha fazla milli ve manevi değerlerle ilgili şeyler söyleyebilirdik.”

TÜRK MİLLİYETÇİLERİ GÜN SAZAK’I ÖRNEK ALMALI
“Ben Gün Sazak’ı şehitlerimizin başında yürürken görüyorum” diyen Özdağ, “Ülkücü camianın önemli isimlerinden Gümrük ve Tekel Bakanı Gün Sazak'a Allah’tan rahmet dilerken ailesine başsağlığı diliyorum. Milliyetçilik sadece bir partinin çatısı altında yapılmaz. Milliyetçilik ülkeni sevmek, dürüst olmak, dürüst ve ilkeli kalmak demektir. Her dernekte, vakıfta, gazetede yani tabiatın her alanında çalışmak ve çabalamaktır. Ben geleceğimizin aydınlık olacağına, Gün Sazak gibi dürüst ve idealist insanların bu memlekette çıkmaya devam ettiğini ve bundan sonra da çıkacağına inanıyorum” dedi.

TÜRK SOLU CEMİL MERİÇ GİBİ OLMALI

“O günkü şartlarda bir sağ-sol mücadelesi vardı ama keşke dövüşmeseydik. Keşke dövüşmeden, vuruşmadan konuşabilseydik, tartışabilseydik. Gençlerimiz heba olmasaydı. Gerçi o günün solunu Türkiye solu yapmayan yine aynı emperyalist egemen güçler ve onların içerdeki taşeronlarıydı, işbirlikçileriydi” diyen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ sözlerine şöyle devam etti, “O günkü sol Türkiye’de Türk bayrağı yerine orak çekiç taşıyordu, kızılyıldız bayrağı taşıyordu.Mustafa Kemal Atatürk’ün ve diğer tarihi şahsiyetlerimizin, kendi öz liderlerimizin değil Enver Hocanın, Stalin’in, Lenin’in Mao’nun, Che’nin posterlerini taşıyorlardı. Keşke o günkü sol Kemal Tahir, Cemil Meriç gibi olabilseydi. O günkü sol keşke eylem yapmasaydı, Türkiye’nin değerleriyle dövüşmeseydi. Birileri, “Bayrak inmez, ezan susmaz” derken, onlarda bu sözleri söyleyip, “Go Home Yankee” diyerek beraberce söylenseydi. Ama birileri “Go Home Yankee” derken bir yandan da “Welcome to Rusıa” , “Welcome to Chine” diye bağırıyordu. Bu gençleri de kendi öz değerlerinden, Türkiye’den ve milletinden çalan yine aynı şekilde darbecilerdi, darbeye zemin hazırlamak için çalışanlardı.“

Haber3 Haziran 2018 Pazar