Selçuk Özdağ; “Regaip gecesi rıza-i ilahiye ulaşma vesilesidir”

Recep ayının perşembeyi cumaya bağlayan ilk gecesi olan Regâib Kandili vesilesiyle bir mesaj yayımlayan Özdağ, Regaip gecesinin bela ve musibetlerden kurtulma ve rıza-i ilâhiye ulaşma vesilesi olduğunu kaydetti.

Mübarek gecelerin insanoğlunun nefsinin temizlenmesi adına bir fırsat olduğunu dile getiren AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Türk ve Müslüman Dünyası’nın Regaip Kandilini kutladı. “Mübarek geceler, dünyanın koşuşturması içerisinde varlık ve yaratılış gayesini unutup sonu gelmez emel ve hevesler peşinde koca bir ömrü heba eden bizlere, nefislerimizi hesaba çekme, ömrümüzü nerede ve nasıl geçirdiğimizi gözden geçirme ve gönül dünyamızı temizleme fırsatı sunar” diyen Özdağ sözlerine şöyle devam etti; “Bu mübarek zaman diliminin fırsat bilinerek, sevgi, saygı, hoşgörü ortamının kurulmasına ve kardeşliğin güçlenmesine gayret gösterilmesi gerekmektedir. Özellikle, bir takım odakların sözde İslam adına işlediği suçlara itibar etmemeli, yeryüzüne rahmet getiren İslam dininin insanlarda korku unsuru oluşturmasına fırsat vermemeliyiz.”

“İnsanların barışı, huzuru, adaleti, hakikati öğreneceği din şüphesiz İslam’dır” diyen Özdağ; “Dua ve tövbelerin kabul edilme ümidini daha fazla hissedeceğimiz bu aylarda, alemlerin sultanı Peygamberimizin ifadeleriyle; ‘Yâ Rabbi! Receb ve Şabanı bize mübarek eyle, bizi Ramazan'a kavuştur’ temennilerimi iletiyor, ülkemizde ve dünyada yaşayan bütün Müslümanların Regaip Kandili’ni tebrik ediyorum. Bu mübarek gecede Yüce Mevla’ya açılan ellerin ve yapılan duaların bütün İslam aleminin birlik, dirlik ve kardeşliğine vesile olmasını, bütün dünyada hak ihlallerinin sona ermesini, acı ve gözyaşının, şiddet, terör ve umutsuzluğun yerini kalıcı bir huzur ve barışın almasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum” ifadesinde bulundu.

Haber29 Mart 2017 Çarşamba