Selçuk Özdağ Referandum oy tahminini açıkladı

Referandum sürecinde Anayasa değişiklik taslağını en iyi şekilde anlatacaklarını ifade eden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “İnanıyorum ki Milliyetçi Hareket Partisinin oylarıyla birlikte bu Referandumdan da yüzümüzün akıyla çıkacağız. Henüz yapılan anket sonuçlarını tam ve kamil manada bilmemekle beraber Referandumdan yüzde 54 ile 58 bandı arasında evet oyu çıkacağına inanıyorum. Bu Referanduma ve 18 Maddelik Anayasa değişikliğine karşı çıkanların makul ve mantıklı bir gerekçeleri yok. Onlar sürekli olarak tek adamlıktan bahsediyorlar ve de 93 yıldır parlamenter rejimle yönetildiğimizi söylüyorlar. Ama makul ve mantıklı gerekçelerle hayır demiyorlar. Bunu Parlamentoda da gördük” dedi.

Türkiye’de bazı kesimler tarafından bir algı yönetimi yapılmak istendiğini kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Herkes şundan emin olsun ki biz Referanduma daha özgür, daha zengin bir Türkiye’yi inşa etmek için gideceğiz. Anayasa paketinde yapılmasını istediğimiz 18 Maddenin değişik taslağı da tamamen bu doğrultuda hazırlanmıştır. Yani birilerinin algı yönetiminde ifade ettiği gibi bir rejim değişikliği değildir, bir sistem değişikliğidir. Yine birilerinin ifade ettiği gibi diktatörlük ise asla olmayacak. Referandumdan evet çıkması halinde parlamento devam edecek, Yasama ve yürütme tamamen ayrı olacak, Parlamento daha hızlı çalışacak. Koalisyonlar dönemi tarihe karışacak. Vesayete, darbelere hep birlikte son vereceğiz” diye konuştu.

EMPERYALİST EGEMEN GÜÇLERE MEYDAN OKUYORUZ
Emperyalist egemen güçlerin terör örgütleriyle, darbe girişimleriyle ve yasa dışı eylemlerle yapamadığını şimdi ekonomik ambargo uygulayarak Türkiye üzerinde baskı yaparak gerçekleştirmek hevesinde olduğunu ifade eden Özdağ, “Bu nedenle tahminlerim her ne kadar yüzde 54 ile 58 bandında olsa da birlik ve beraberliğimizi bozmadan, çok çalışarak ve 18 Maddelik Anayasa değişikliğini çok iyi anlatarak Referandum’da evet oylarını yüzde 60’ın üzerine çıkarmalıyız. Hep birlikte yerli malı kullanmalı ve yerli üretime ağırlık vermeliyiz. Tasarruf yapmalıyız. İran emperyalist güçlerin kendisine yaptığı ambargoya 15 yıl direndi. Türkiye’de artık yerli üretime ağırlık verdi, yerli mal tüketimi arttı, Türkiye artık nükleer santrallerini yapıyor. Türkiye artık Dünya’nın en büyük barajlarını, Havaalanını yapıyor. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsına yönelik, AK Parti’nin kalkınma hamlelerine yönelik saldırı, tehdit ve baskılarla bu yapılanları baltalamak, meydan okumak istiyorlar. Emperyalist egemen güçlere karşı biz de hep birlikte 78 Milyon Türkiye olarak hep birlikte meydan okumalıyız. Keşke tıpkı Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli gördüğü gibi Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da bu tehditleri, meydan okumaları ve baskıları görebilseydi, emperyalist egemen güçlerin oyununu görebilseydi. Hep birlikte bu Anayasa değişikliğini yapsaydık, ondan sonra parlamentoda yarışsaydık, parlamentoda yasaları beraber yapsaydık, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ya da 2019 geldiğinde seçilecek olan Cumhurbaşkanı’na güçlü ülke Türkiye’nin temellerini birlik ve beraberlik içerisinde inşa eden parlamentoyu teslim edebilseydik ki Sayın Erdoğan Devlet Başkanlığını, Cumhurbaşkanlığını fazlasıyla hak ediyor. İnşallah o günleri de göreceğiz.

Haber26 Ocak 2017 Perşembe