Selçuk Özdağ Manisaspor Genel Kurulunu değerlendirdi

Manisa’da AK Parti İl Başkanlığı’nın düzenlediği iftara ve İl Gençlik Kollarının düzenlediği sahur programına katılan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ gerçekleşen Manisaspor Olağanüstü Genel Kuruluyla ilgili değerlendirmede bulundu. Yeniden Başkanlığa seçilen Abdullah Mergen ve yönetim kurulu üyelerini kutlayan Özdağ, “Bu Genel Kurulun kaybedeni yok, kazananı ise Manisa ve Manisaspor’dur. Bu süreçten sonra diğer arkadaşların da Manisaspor’a destek olmalarını bekliyoruz. Çünkü Manisaspor sadece Ahmet’in, Mehmet’in değil tüm Manisalıların ortak değeridir. Manisaspor ne kadar tüm Manisalılarınsa Süper Ligde mücadele eden Akhisar Belediyespor ve diğer liglerde mücadele eden Manisa’nın spor kulüpleri de tüm Manisalılarındır” dedi.

AK Parti Manisa İl Başkanlığı’nın iftar ve İl Gençlik Kolları Başkanlığı’nın Sahur programına katılan AK Parti Siyasi Erdem – Etik Kurulu Üyesi, Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ sahur programı bitiminde bu hafta sonu gerçekleşen Manisaspor’un Olağanüstü Genel Kurulu hakkında değerlendirmede bulundu. Manisaspor’un Manisa’nın üzümü, zeytini gibi Manisa’nın büyük ve ortak bir markası olduğunu belirten Özdağ, “Futbol Dünya’da bir fenomen, büyük bir olgu. Manisaspor daha önceki sezonlarda Süper Ligde de mücadele vermişti. Ardından PTT 1. Lige, onun ardından da 2. Lige düşmüştü. Bin bir sıkıntılarla büyük borçlar içerisinde kulüp başkanı aradığımız bir ortamda Abdullah Mergen arkadaşımız bu işe talip olmuştu. Yönetimiyle, futbolcusuyla, teknik heyetiyle, taraftarıyla büyük bir inanç örneği göstererek bu zor şartlar içerisinde şampiyonluğa oynadılar nihayetinde de PTT 1. Lige çıkma başarısı gösterdiler. Gerçek taraftar ve gönüllülük iyi günden ziyade bu zor şartlar altında daha çok anlam kazanır ve belli olur. Bu nedenle Manisaspor’a tüm Manisalıların sahip çıkması lazım” diye konuştu.

MANİSALILIK RUHUNU TAŞIYAN, ARTI DEĞER KATAN HERKES MANİSALIDIR
Olağanüstü Genel Kurulun geçen hafta Manisa’ya ve Manisaspor’a yakışmayacak tatsız ve tuzsuz hadiselerden dolayı bu haftaya ertelendiğini kaydeden Özdağ, “Her zaman olgunluklarıyla övgüye değer Manisalıların bu genel kurulu pek şık geçmemişti. Manisalı kardeşlerimiz her konuda olduğu gibi Manisa’mızın bir markası olan Manisaspor konusunda da uhuletle ve suhuletle meselelerini çözmeliler. Bu hafta salona sadece delegelerin alındığı bir Manisaspor genel kurulu gerçekleşti. Bu genel kurul sonucunda da Manisaspor’un mevcut Başkanı Abdullah Mergen 15 oy gibi bir farkla yeniden Başkan seçildi. Bu genel kurulda Manisalılar yarıştı. Manisalılık sadece bu güzel şehirde doğup, büyümek değildir. Bu kadirşinas ilimize bir şekilde gelip ekmeğini kazanan, havasını soluyan, örnek birer vatandaş gibi devletine, milletine bağlı yaşayarak artı değer katan ve Manisalılık ruhunu taşıyan herkes Manisalıdır” ifadesinde bulundu.

MANİSASPOR TÜM MANİSALILARIN ORTAK DEĞERİDİR
Manisaspor’un zorlu bir genel kurul gerçekleştirmesinin yanısıra aynı zamanda maddi olarak ta zorlu bir süreç yaşadığını belirten AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ sözlerine şöyle devam etti; “Mevcut borçlarla ilgili yapılandırmalar yapılır. Abdullah Mergen ve yönetim kurulunda ki arkadaşları da şeffaf bir yönetim anlayışı içerisinde Manisaspor kulübünün üyelerine, delegelerine dolayısıyla tüm Manisalılara hesap vererek, güvenilirlik içerisinde bu süreci yönetirler. Bir yandan tekrar süper lige çıkmak için mücadele sarfederler, bir yandan da Manisalılarla el ele vererek borçların üstesinden gelirler diye düşünüyorum. Genel Kurul sona ermiştir. Diğer arkadaşların da Manisaspor’a destek olmalarını bekliyoruz. Çünkü Manisaspor sadece Ahmet’in, Mehmet’in değil tüm Manisalıların ortak değeridir. Manisaspor ne kadar tüm Manisalılarınsa Akhisar Belediyespor ve diğer liglerde mücadele eden Manisa’nın diğer spor kulüpleri de tüm Manisalılarındır. Bir ilçe takımı olarak Akhisar Belediyespor’un Süper Ligde oynaması nasıl bize gurur veriyorsa Manisa’nın güzide kulübü Manisaspor’un da PTT 1. Ligde oynaması aynı derecede bize gurur ve mutluluk veriyor. Akhisar Belediyespor, Manisaspor ve diğer güzide kulüplerimiz diğer illere giderek bulundukları liglerde her hafta Manisa’dan bahsettirecekler. İnşallah her biri şampiyonluğa oynayacak. Manisaspor’u da PTT 1. Lig’den sonra tekrar Süper Lig’de görmek hepimizin ortak dilek ve temennisi. Yeniden Başkanlığa seçilen Abdullah Mergen’i ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyorum. Bu genel kurulun kaybedeni yok, kazananı var. Kazanan da Manisa ve Manisaspor’dur.”

Haber26 Haziran 2016 Pazar