Selçuk Özdağ, Manisa'da İl Kadın ve İl Gençlik Kollarını ziyaret etti

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, İl Kadın Kolları Başkanlığı’na seçilen Rukiye Yaver ile il Gençlik Kolları Başkanı Ender Gök ve yönetimini ziyaret etti. Her iki Başkana’da görevlerinde başarılar dileyen Özdağ, “Siyaset bilgi, ahlak ve tecrübeyle yapılır. Bunun için de bir hafızanın ve geleneğin oluşması gerekiyor. İster İl Kadın Kolları Başkanlığına seçilen Rukiye Hanım, ister İl Gençlik Kolları Başkanı olan Ender Gök kardeşimizin tecrübeleri, birikimleri ve bugüne kadar sürdürdükleri duruşlarıyla görevlerinde başarılarına devam edeceklerine inanıyorum. Bunu da tabi ki kuşkusuz ekipleriyle birlikte başaracaklar” diye konuştu.

AK Parti Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Rukiye Yaver ve İl Gençlik Kolları Başkanı Ender Gök ile yönetimlerini İl Başkanlığı binasında ziyaret eden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ İl Kadın Kollarının partilerinin dinamizmi, gençlik kollarını ise dinamosu olarak gördüğünü belirtti.

CHP VE MHP’Lİ KADINLARI DA AK PARTİ’YE KAZANDIRIN
Türkiye nüfusunun yüzde 49’unu kadınların oluşturduğunu belirten Özdağ, “Bu nüfus dengesini bir yandan ortaya koyarken bir yandan da seçmenin yarısının kadınlardan oluştuğunu gösteriyor. Nüfusun yarısını kadınlar oluşturuyorsa seçmenden alacağımız oyun yarısını alırken Kadın Kollarımıza çok iş düşüyor demektir. İl Kadın kolları tüm ilçelerden sorumlu olduğundan gitmediğimiz ilçe, köy, mahalle bırakmamalıyız. Kadın kollarının bu nedenle hareketli olması gerekiyor. Hareket harareti, hararette cazibeyi meydana getirir. Hareketli bir toplum harareti meydana getirir. Hararetli bir toplum ise dikkat çeker. Bunu yaparken de partili partisiz herkesi kucaklamalıyız. CHP’li, MHP’li veyahut başka bir partili ayrımı yapmamalıyız. Sadece siyaset yapanları değil siyaset yapmayan kişileri de partimize kazandırmalıyız. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çalışan bayanları da partimize yine kazandırmalıyız. Manisa’nın en güçlü dinamik yapısının AK Parti Kadın Kolları olması lazım. Hanımefendilere, ‘AK Parti Manisa Kadın Kolları yapmış olduğu sosyal, kültürel ve siyasi etkinliklerle bir numara. Gidelim oralarda siyaset yapalım’ dedirtmelisiniz. Bunu başarırken de kesinlikle dedikoduya müsaade etmeyin. Ortak aklı hep birlikte oluşturun” diye konuştu.

SORAN,SORGULAYAN,OKUYAN GENÇLERE İHTİYACIMIZ VAR
AK Parti Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Rukiye Yaver ve Yönetimiyle yaptığı görüşmenin ardından İl Gençlik Kolları Başkanı Ender Gök ve AK Gençlerle bir araya gelen Özdağ, “Girişkenlikleri, heyecanları, enerjileri, üstün gayretleriyle gençlerimiz partimize büyük güç katıyor. Bu güçte kendini özellikle seçimlerde belli ediyor ve bizlere büyük destek veriyor” diye konuştu.
Kendisinin 1975 yılında 17 yaşındayken siyasete atıldığını ve 80 döneminde Türkiye genelinde en genç Ülkü Ocakları Başkanlığı görevini yerine getirdiğini belirten Özdağ, “O dönemde genç bir ülkücü lider olarak ben ve arkadaşlarım 12 Eylül 1980 darbesinin travmalı ve işkence dolu yıllarını yaşadık. Darbenin iyisi kötüsü olmaz. Kim yaparsa yapsın karşısında olmalıyız. En kötü demokrasi, en iyi darbeden iyidir. Ben o dönemin kavgalarına karşıyım ama ideallerini özlüyorum. O zaman ülkeyi yönetenler, ne yazık ki samimi ve ufuklu değildi. Aynı zamanda kavgalardan rant beklemekteydiler. Sağcılar-solcular ve devrimciler-ülkücüler diye ülkeyi ikiye bölmüşlerdi. İnsanları birbirine düşürerek, emellerine ulaşmaya çalıştılar. Materyalist bir düşünceyle, 'Gayeye ulaşmak için her şey mübahtır' felsefesiyle hareket ettiler. Şayet o dönemde gençlerimiz kendi tarihimizle, şuurumuzla, kültürümüzle, inancımızla hareket etseydi dövüşmeyecekti. Konuşacaklardı. Fikirlerini paylaşacak ve tartışacaklardı. Fikirlerin buluşmasıyla hakikat şimşeği doğacaktı. Maalesef üzerimize deli gömlekleri giydirdiler. İnsanları dövüştürüp ardından darbe yaptılar. Tüm bu darbeler maalesef apolitik bir gençliğin yetişmesine vesile oldu. Halbuki Türkiye’nin, Türk ve İslam Dünyasının daha çok okuyan, araştıran, soran, sorgulayan, teknolojiyle, ilim, bilim ve fenle buluşan gençliğe ihtiyacı var. Bu nedenle gençlerimizi, okumaya, araştırmaya davet ediyorum” dedi.

Haber26 Eylül 2016 Pazartesi