Selçuk Özdağ; “Kadınlar hayatın her alanında öncü olmuştur”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yazılı basın açıklamasında bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Kadınların hayatın her alanında öncü olmayı başardıklarını ifade ederek, Kadın Hakları ve çalışan Kadınlar konusunda AK Parti iktidarları döneminde çok önemli uygulamaların hayata kazandırıldığını kaydetti.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yazılı basın açıklamasında bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Kadınların özveri, sevgi ve fedakarlığın kaynağı olduğunu kaydetti. Kadınların tarih boyunca her zaman bir örnek teşkil ettiğini kaydeden Özdağ, “Kadın, Türk toplum ve aile yapısında müstesna bir yere sahip olup, aile dokusunun temelini teşkil ederek şefkatin, fedakârlığın, sabrın ve özverinin sembolü, toplumun yapısını güçlendiren, şekillendiren, aile birliğinin en önemli unsuru olmuştur. Sırf başörtüsü nedeniyle kızlarımızın üniversite kapılarından geri çevrildiği, kadın memurların ise uzaklaştırma aldığı, asker analarının ise tel örgüler arkasından oğlunun yemin törenini izlediği dönemler geride kaldı” dedi.

Kurtuluş Savaşında vatanımızın bağımsızlığı için erkeğiyle cepheden cepheye koşan cefakar, vefakar ve fedakar kadınlar tüm dünyaya örnek davranışlarını sergilemişler, bu güne kadar çalışmaları ile hayatın her alanında başarı sağlamışlardır” diyen Özdağ açıklamasına şöyle devam etti, “Anne olması sebebiyle ulvi bir görevi olan kadınlarımız her daim baş tacımız olmuştur; olmaya da devam edecektir. Peygamber Efendimiz (sav) Veda Hutbesi'nde; 'Kadınlar size Allah'ın bir emanetidir' şeklinde buyurarak, kadınlara karşı nasıl bir ihtimam içerisinde olunması gerektiğini bir kez daha hatırlatmıştır. Buna binaen yıllarca haksızlıklara maruz kalan, dışlanan, ötekileştirilen kadınlarımız AK Parti iktidarları döneminde yapılan devrim niteliğindeki düzenlemelerle sosyal hayata adım attı. Kadın-erkek eşitliği, kadın haklarının korunması, kadına karşı şiddetin önlenmesi ve kadınların istihdamıyla ilgili yasal düzenlemeler hayata geçirildi. Kadınlarımızın sosyal hayatta yer almasının önü açılırken, annelik gibi ulvi bir görevden geri kalmaması için yeni düzenlemelere gidildi. Kadına hak ettiği değeri vermekten bir an dahi geri durmayan AK Parti İktidarı, şiddet mağduru kızlarımız ve kadınlarımıza destek olmaya devam edecek, terörden etkilenen bölgelerdeki kadınlarımızın yanında olacak. Doğuda ve batıda kadın, hayatın her alanında hep öncü olmuştur, öncü olmaya devam edecektir. Bu düşüncelerle başta şehit annelerimiz olmak üzere özveri, sevgi ve fedakarlığın timsali kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ederim."

Haber7 Mart 2017 Salı