Selçuk Özdağ'ın şehit yeğeni Volkan Canöz'ün adı milletin okulunda yaşatılacak

Fethullahçı Terör Örgütüyle (FETÖ) bağlantılı oldukları gerekçesiyle kapatılan okulların isimleri okul tabelalarından silinirken, demokrasi şehitlerinin isimleri millileştirilen okullara verildi. Darbeci askerlerin TBMM'ye saldırı düzenlediğini duyması üzerine destek amacıyla gittiği meclis önünde hainler tarafından kurşunlanarak şehit edilen Volkan Canöz'ün de ismi de Antalya'da yaşayacak. AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ'ın yeğeni olan Volkan Canöz'ün adı Döşemealtı'daki Özel Toros Akdeniz Anadolu ve Fen Lisesi'ne verildi. Okulun yeni ismi Şehit Volkan Canöz Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu.

FETÖ’yle bağlantılı olduğu saptanan okullar yeni isimleriyle milletin okulu olarak devlete kazandırılırken bu okullardan biri de AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın 15 Temmuz darbe girişimi gecesi şehit olan yeğeni Volkan Canöz'ün adı Döşemealtı'daki Özel Toros Akdeniz Anadolu ve Fen Lisesi'ne verildi. Okulun yeni ismi Şehit Volkan Canöz Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Özdağ vefanın imandan geldiğine vurgu yaparak, “O gece gerçekleşen hain saldırıda milletimiz bir tarih yazmış, canı pahasına demokrasi ve millet iradesine sahip çıkmıştı. O gece Şehit olan kahraman Şehit ve Gazilerimizin adını Hükümetimiz bir vefa örneği göstererek milletin okullarına isimlerini vererek yaşatma kararı aldı. Bunlardan biri de yeğenim Volkan Canöz’dü. Biz de ailemizle birlikte en geç bir ay içerisinde okulu hem ziyaret edecek hem de tüm Şehitlerimiz için okuyacağımız dualarla, adlarını her anışımızda yaşatacağız” dedi.

“15 Temmuz gecesi darbe girişiminde ülkemizin bekasına, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve milletimizin geleceğine göz dikmiş olan Fethullahçı terör örgütüne karşı birlik ve beraberlik içerisinde 78 Milyon Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olarak hain darbe girişimi bastırılmış ve Dünya’da eşi benzeri görülmemiş bir kahramanlık destanı daha yazılmıştır” diyen Özdağ sözlerine şöyle devam etti, “Bu hain girişime yeltenen terör örgütü ve destekçilerinin kursaklarında kalacak şekilde canı pahasına milletimiz bu saldırıyı bertaraf etmeyi başarmış, Gazi bir millet olduğunu tüm Cihana göstermiştir. Hain saldırı ve darbe girişimi bastırılırken yeğenim Volkan Canöz’le birlikte 241 kardeşimiz bu ülkenin bekası için tankların, toplatın, tüfeklerin, ateşlerin altında şehit düştü, gazi oldu. Tüm Şehit ve Gazilerimizde olduğu gibi 15 Temmuz darbe girişimine karşı koyarak Şehit ve Gazilerimizle ne kadar övünsek azdır. Vefanın ve cesaretin 15 Temmuz demokrasi şehit ve gazilerimizin adını Hükümetimiz bir vefa örneği göstererek milletin okullarına isimlerini vererek yaşatma kararı aldı. 78 Milyon Türkiye’nin iyi niyetini istismar ederek, vatandaşlarımız üzerinde bir ihanet şebekesi kurarak, elde ettikleri devletin imkanlarını kullanarak, milletimizin değerlerini kendilerine yönelik olarak kullandıkları o hain birikimleri de en ince ayrıntısına ve sonuna kadar tekrar milletimize döndürmek için Hükümetimizin çalışmaları devam ediyor. Fethullahçı Terör örgütünün okulları Kanun Hakkındaki Kararname ile milletin aslına dönüyor ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet okulu oluyor. Bu okullarda kahraman Şehit ve Gazilerimizin adlarını yaşatmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum.”
Kapatılan okullarda okuyan öğrencilerin devlet okullarına kaydı sorunsuz tamamlandı. Öğrencilerin nakilleri 30 Eylül tarihine kadar devam edecek. İlkokul ve ortaokul alanlarında öğrencilerin tercihine göre, lise alanında ise öğrencilerin aldıkları puanlara göre yerleştirmeler yapılıyor. Kapatılan okullarda okuyan öğrencilerin bir okulda birikmelerine izin verilmeyerek farklı okullara dağılımı sağlandı.

Haber20 Eylül 2016 Salı