Selçuk Özdağ'ın girişimleriyle Köprübaşı HEM binasına kavuşuyor

Köprübaşı ilçesinin en büyük taleplerinden biri olan Halk Eğitim Merkezi binası AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın girişimleriyle çözüme kavuştu. Özdağ bir talebi daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtirken Köprübaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kanmaz ise ilçeye yapılacak. 8 Derslikli Halk Eğitim Merkezi binası için gerekli olan ödeneğin taraflarına ulaştığını kaydetti. Binanın inşa çalışmalarıyla ilgili olarak 1 ay içerisinde ihale yapılacağı ve yapım çalışmasının bir yıl içerisinde tamamlanmasının hedeflendiği kaydedildi.

Manisa’nın Köprübaşı ilçesine yapılacak olan Halk Eğitim Merkezi binası için 4 Milyon 300 Bin lira aktarıldığını söyleyen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Konuyla ilgili olarak İlçe Başkanımız ve İlçe Milli Eğitim müdürümüz Ankara’da şahsımı ziyaret etmiş ve Köprübaşı ilçemizde Halk Eğitim Merkezine ait toplu bir binanın olması yönünde taleplerini iletmişlerdi. Ben de konuyu Sayın Bakanımız İsmet Yılmaz ve Bakan Yardımcımız Orhan Erdem beyle görüştüm. Konuyla ilgili gerekli bürokratik işlemlerle ilgili çalışmalar, yazışmalar ve görüşmeler yaparak gerekli talebi çok kısa bir süre içerisinde hızlandırarak gerçekleştirdik” dedi.

“Köprübaşı İlçemiz çileği, alternatif meyveciliği, organik tarımıyla tanınan şirin ve müstesna bir yer. Aynı zamanda son yıllarda tatlı su balıkçılıyla da öne çıkmış ilçelerimizden” diyen Özdağ Dünya tarıma doğru giderken her geçen gün yıldızı yükselen ilçemiz olan Köprübaşı halkı da devletini, milletini seven insanlarımız olarak teveccühünü her dönem gösteriyor. Halk Eğitim Merkezi binasının tahminen bir yıl içerisinde tamamlanmasıyla her kesimden ve her yaştan insanlarımız bu binadan istifade ederek meslek, sanat öğrenecekler, yeteneklerini geliştirecekler, evlerine katma değer sağlayacaklar. Talebi yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

Manisa merkez ve ilçelerine yeni yatırımlarla tanıştırmaya devam ettiklerini kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “İnşallah aynı zamanda Köprübaşı ilçemizde Halk Bankasının mobil şubesini açıyoruz. Onunla ilgili işlemlerde tamamlandı. Köprübaşı ilçemize daha önceki dönemlerde yapmış olduğumuz büyük hizmetler var. Yüksekokul gibi bu noktada Köprübaşı Belediye Başkanımızın da büyük rolü oldu. Manisa merkez ve 17 ilçemize ayrım gözetmeden hizmet etmeye devam edeceğiz. Sayın Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz beye ve Bakan Yardımcımız Orhan Erdem beye çok teşekkür ediyorum. Yaklaşık 16 Bin nüfusa sahip Köprübaşı’mıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Haber8 Nisan 2018 Pazar