Selçuk Özdağ hem kan hem de müjde verdi


AK Parti Manisa İl Başkanlığınca 15 Temmuz şehitlerini anmak için düzenlenen ’Vatan Sana Kanım Feda’ sloganlı kan bağışı kampanyası düzenlendi. Düzenlenen kan bağışına AK Parti Manisa Milletvekilleri Doç. Dr. Selçuk Özdağ ve Recai Berber, AK Parti Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, AK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan, Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci, Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Manisa İl Sağlık Müdürlüğüne yeni atanan Dr. Hakan Bayrakcı, Kızılay Manisa Şube Başkanvekili Selman Keresteci, Kızılay Kan Alma Birimi Müdürü İsmet Nardal, katıldı. Düzenlenen faaliyete yoğun katılım sağlandı. Kan verirken aynı zamanda şu ana kadar yapılan hizmetleri anlatan Selçuk Özdağ’ın, Ege Bölgesi’nin en büyük lojistik merkezinin Manisa’ya kurulacağı müjdesi gündemde en dikkat çekici haber olarak yer aldı.

AK Parti Manisa İl Başkanlığınca 15 Temmuz şehitlerini anmak için düzenlenen ’Vatan Sana Kanım Feda’ sloganlı kan bağışı kampanyasında konuşan AK Parti Manisa Milletvekili ve FETÖ darbe Girişimi Meclis Araştırma Komisyonu Başkanvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Ege Bölgesi’nin en büyük lojistik merkezinin Manisa’ya kurulacağı müjdesini verdi.

EGE’NİN EN BÜYÜK LOJİSTİK MERKEZİ MANİSA’YA YAPILACAK

Manisa’nın Turgutlu ilçe yolu üzerinde bulunan Hamalınkırı bölgesinde bulunan 54 dönümlük arazinin Kızılay’a tahsis edildiğini belirten Özdağ, "54 dönüm arazi Kızılay’a tahsis edilmiş durumda. Kızılay şu an oraya bir proje yapıyor. Bir yandan Kızılay binasını yapacaklar bir yandan da Ege Bölgesi’nin en büyük lojistik merkezi bu alana yapılacak. AFAD’ta da aynısını yapmıştık. Bu lojistik merkezinin imarla ilgili küçük bir problemi var. Onu aşacağız. Dün aynı zamanda Kızılay Genel Başkanı Cengiz Yurdabekçi ve yönetim kurulu üyeleriyle konuştum. İnşallah Manisa bir kez daha farkındalık oluşturacak. Ege Bölgesi’nin en büyük lojistik merkezi orada olacak. En güzel binası da orada olmuş olacak. İmar meselesini halleder halletmez binanın inşasını bir yıl içerisinde tamamlayacağız. Engelli Bakım Merkezi’nin de dış bina inşası tamamlandı. Asansör ve benzeri ufak tefek işlerini de kısa sürede tamamlayacak ve kısa bir süre içerisinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımızın da katılımlarıyla açılışını gerçekleştireceğiz inşallah" diye konuştu.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE HAKAN BAYRAKCI ATANDI
İzmir İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısıyken Manisa İl sağlık Müdürlüğüne atanan Dr. Hakan Bayrakcı’ya yeni görevinde başarılar dileyen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Manisa İl Sağlık Müdürlüğünden 112 kontrol komuta merkezi sorumlu hekimliğine getirilen Metin Kaplan’ın da başarılı bir müdürlük icra ettiğini aynı başarısını daha önce görev yaptığı 12’de de devam ettireceğini belirtti. Özdağ, “Sağlıkta ve sağlık yatırımlarında güzel işlere imza attık, atmaya da devam ediyoruz. Bugün düzenlenen kan bağış kampanyasını da çok önemli buluyorum. Bu tür faaliyetler önemlidir ama uygulamak zordur ama bugün burada ister partililerimizin ister vatandaşlarımızın gösterdikleri katılım takdire şayan bu nedenle herkese teşekkür ediyorum. AK partililer Türkiye’nin her meselesinde duyarlılıklarını her ortamda gösteriyorlar.

15 Temmuz darbe girişimi gecesi canlarını veremediklerini ama kanlarını feda edeceklerini söyleyen AK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan ise, "15 Temmuz şehitlerini de bir nebze anmak için, çünkü onlar bu ülke için canlarını feda ettiler. Biz de bugün canımızı değil ama kanımızı feda etmek için AK Parti teşkilatı olarak buradayız. Bu organizasyonda çok değerli katılımcılarımız var. Kızılay Derneği öncülüğünde AK Parti teşkilatı çok güzel bir katılım sağladı. Bugün kan depolarımız Manisa’nın AK Partili insanların kanlarıyla dolacak" dedi.

Kan bağış kampanyasına katılımıyla destek veren AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber ise, "Kanımızın feda olduğunu her zaman göstermek istiyoruz. Sadece AK Parti camiası değil, 15 Temmuz gecesi bütün Türkiye’nin canını ve kanını nasıl feda etmek için hazır olduğunu gördük. Dolayısıyla bu 15 Temmuz’u asla unutmayacağız" dedi.

Kızılay Manisa Şube Başkanvekili Selman Keresteci ise "O gün canını veren millet adına, o gün canımızı veremedik kanımızı verelim dedik. Bugün bu organizasyonu gerçekleştiren AK Parti İl Başkanlığı’na çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Haber13 Kasım 2016 Pazar