Selçuk Özdağ'dan Yuntdağlılara Referandum Teşekkürü

16 Nisan’da yapılan Referandum seçimlerinde Yunusemre ilçesi Yuntdağ bölgesindeki bütün mahallelerden büyük farkla ‘Evet’ oyunun çıkması ve hayır yemeği düzenlenmesinden dolayı Seyitli Mahallesini ziyaret eden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Yuntdağlı vatandaşlara teşekkür etti. Özdağ, “Yuntdağlı vatandaşlarımız demokrasi için ‘Evet’, milli irade için ‘Evet’, güçlü, özgür, zengin ve insan haklarından yana Türkiye için ‘Evet’ dediler. Herkes şunu kabul etmeli ki, ‘Evet’ diyen de ‘Hayır’ diyen de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vatandaşıdır. Demokrasiye inanarak sandığa giden ve oyunu kullanan tüm vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkürlerimi, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Özdağ, “477. Uluslararası Mesir Festivali’nin ardından Seyitli Mahallesinde düzenlenen hayra katıldık ve vatandaşlarımızla bir araya geldik. Onların büyük emek harcayarak yaptıkları keşkek’ten, bölgeye has tatlısından tattık. Bu hayra vesile olan, katkı koyan, emek harcayan vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Öncelikle Yuntdağlı vatandaşlarımıza 16 Nisan’da gerçekleşen Anayasa değişikliğiyle ilgili olarak oylarını demokrasiden, millet iradesinden, güçlü ve zengin ülke Türkiye hedefinden yana kullandıkları için teşekkür ederim. Mahalle muhtarımızın da ifade ettiği gibi Seyitli Mahallemizde 500 vatandaşımız oy kullandı ve bunun 430’u ‘Evet’ dedi. Yine Yunusemre ilçesine bağlı Manisa Merkez’e en uzak mahallelerimizden biri olan Uzunlar’da ise 154 oy kullanıldı ve bunun 2’si geçersiz olmak üzere 131 vatandaşımız ‘Evet’ dedi. Zira diğer Yuntdağ mahallelerimizden de eş değer sonuçlar alındı. Bu da gösteriyor ki Yuntdağlı vatandaşlarımız demokrasi için ‘Evet’, milli irade için ‘Evet’, güçlü, özgür, insan haklarından yana Türkiye için ‘Evet’ dediler. Herkes şunu kabul etmeli ki, ‘Evet’ diyen de ‘Hayır’ diyen de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vatandaşıdır. Demokrasiye inanarak sandığa giden ve oyunu kullanan tüm vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Kimsenin kimseye oyunu neden böyle kullandın veya şöyle kullandın diye eleştirme hakkı yoktur. Demokrasi de zaten farklı fikirleri bir arada bulundurma, hoşgörü ve farklı fikirlere tahammül sanatıdır” diye konuştu.

DENGELİ POLİTİKA YÜRÜTECEĞİZ
21 Mayıs’ta gerçekleşecek olan AK Parti Olağanüstü Genel kuruluyla ilgili de değerlendirmede bulunan Özdağ, “Olağanüstü Genel Kurulumuzun gerçekleşmesiyle yeni MYK, MKYK ve Bakanlar Kurulu oluşacak. İnanıyorum ki Türkiye'deki konjonktüre göre bunu uzun yıldır siyaset içerisinde olan, hem Türkiye'yi bilen hem milletini tanıyan hem devletini tanıyan hem de dünyayı tanıyan karizmatik bir lider olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan en iyi şekilde yine taşları yerine koyacaktır. Yeni Bakanlar Kurulu, yeni teşkilatlar, yeni bürokrasi ile Türkiye'de daha büyük kalkınma hamilelerine daha büyük demokratikleşme hamlelerini sağlayacağız. Türkiye bir yandan daha da zenginleşecek, özgürleşecek diğer yandan da dış politikada dengeli bir şekilde yürüyeceğiz” şeklinde konuştu.

DEMOKRASİYE İNANAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM
“AK Parti'ye ve Türkiye'ye hizmet eden kim varsa, bugün bizimle olsun veya olmasın onların hepsi ve teşekkür borçluyuz” diyen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü, “Biz herkesi kucaklamak mecburiyetindeyiz. Önyargılar iyi değildir. Bugün herkes birbirini kucaklamak durumundadır. Bugün solcunun sağcıya, sağcının solcuya, Kürt’ün Türk’e, Türk’ün Kürt’e de ihtiyacı var. Aynı şekilde alevinin sünniye, sünninin aleviye ihtiyacı var. CHP’linin MHP’liye ve AK Partiliye, MHP’linin AK Partili ve CHP’liye, AK Partilinin de MHP’li ve CHP’liye ihtiyacı var. Her türlü kirli oyunlar içinde olanlar ülkemizi kuşatmaya çalışırken, elmanın sapı armudun çöpü demeye kimsenin hakkı yoktur. Bunlara da dikkat etmek mecburiyetindeyiz. ‘Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı’ Bizim savaşları kesecek kelimelere, sözlere ve cümlelere ihtiyacımız var. 21 Mayıs’ta yapacağımız olağanüstü kongremiz daha şimdiden hayırlı olsun inşallah.”

Haber3 Mayıs 2017 Çarşamba