Selçuk Özdağ'dan yol açıklaması

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Derbent-Salihli-Kemaliye devlet yolu arasında bulunan muhtelif kesimlerin altyapı, iyileştirme ve bütümlü sıcak karışım kaplama onarım işi çalışmasının tüm hızıyla devam ettiğini kaydederek yolu medeniyet elektrik ve suyu ise kalkınma olarak gördüklerini kaydetti.

Salihli Turgutlu arası devam eden yol çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, yurdun her yerinde olduğu gibi Manisa’nın da her tarafında duble yollar yapıldığını, yapılmaya da devam ettiğini belirterek, “Ne söz vermişsek verdiğimiz her sözün takipçisiyiz ve azami gayret sarf ediyoruz. Yol medeniyet demektir. Yolun, suyun ve elektriğin olduğu yerde medeniyet ve kalkınma, istikrar ve refah vardır” dedi.

Manisa’nın her tarafında duble yollar yapıldığını kaydeden Özdağ, “Sabuncubeli tarafından Manisa- İzmir güzergahı duble yol mevcut. Aynı zamanda Manisa-Ankara ve Manisa- Akhisar- Balıkesir yolu da duble yol olarak büyük rahatlık sağlıyor. Duble yollar ve yeni yollarla Manisa’yı birbirine bağlıyoruz. Manisa’yı komşu şehirlere bağlıyoruz. Bu yol çalışmalarından biri olan Derbent-Salihli-Kemaliye ayrımı devlet yolu arası muhtelif kesimler altyapı iyileştirme ve bütümlü sıcak karışım kaplama onarım yapılması işinin 7 Haziran 2016’da ihale yapılmış, yüklenici firma tarafından 10 Mart 2017 tarihinde çalışmalara başlanılmıştır. Söz konusu işin proje bedeli 15 Milyon 50 Bin liradır. Manisa yollarıyla, barajlarıyla, göletleriyle, hızlı treniyle Türkiye’nin 5. büyük ihracatçı kenti olmaya namzet. Manisa’da yaşayan vatandaşlarımız ve dışarıdan Manisa’ya gelen konuklarımız Manisa’nın çok değiştiğini görecekler. Merkezi hükümet olarak istikrarımız devam edecek. Güçlü ve icracı bir hükümetimiz var. Güçlü ve icracı bir hükümet olarak güçlü bir ekonomiyi de doğuruyoruz. Güçlü ekonomiyle birlikte güçlü demokrasi, insan hakları, özgürlüğü ve zenginliği sağlayacağız. Bu güçlü ve zenginliği bölgesel aktör olma noktasında da kullanacağız” dedi.

Haber5 Ekim 2017 Perşembe