Selçuk Özdağ'dan Rıdvan Dilmen'in sözlerine tepki

Türk futbolunun önemli isimlerinden Rıdvan Dilmen'in bir spor programında "Ben Tayyip Erdoğan beye baktığım zaman parkasız bir Deniz Gezmiş görüyorum" sözlerine AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ'dan tepki gördü. Özdağ, "Rıdvan Dilmen, iyi sporcuydu, milli takımda forma giydi. Ama dün yaptığı açıklamayı kabul etmemiz mümkün değildir. Güya Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı övüyor. Diyor ki, Recep Tayyip Erdoğan, parkasız Deniz Gezmiş’tir diyor. Bunun neresini düzelteyim ben. Rıdvan kardeşim, sen spor ile ilgili konuş. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı öveceksen yaptıkları ile öv.12 seçimi arka arkaya kazanması ile öv. Spora vermiş olduğu destek ile öv" dedi.

Manisa Köprübaşı’nda İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’na katılan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Rıdvan Dilmen'in Deniz Gezmiş ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kıyaslamasının kabul edilemez bir hata olduğunu söyledi.

RIDVAN DİLMEN BOYUNDAN BÜYÜK İŞLERE KALKIŞMASIN

"Deniz Gezmiş bir terörist idi ve bir banka soymuşlardı ve çeşitli yerleri bombalamışlardı. Kendisi ODTÜ öğrencisi olmadığı halde, ODTÜ’ye gelerek başka öğrencilerin okuma haklarını da ellerinden alarak hürriyetlerini engellemişti" diyen Özdağ, "Dilmen'e göre, Sayın Recep Tayyip Erdoğan da, Deniz Gezmiş de emperyalizme karşıymış" Evet, Sayın Recep Tayyip Erdoğan, her türlü emperyalizme karşı. Amerikan emperyalizmine de karşı, Çin emperyalizmine de karşı, Rusya emperyalizmine de karşı. Ama Deniz Gezmiş sadece ve sadece Amerikan emperyalizmine karşıydı. Rusya ve Çin’e de hoş geldin diyordu. O nedenle Sayın Rıdvan Dilmen boyundan büyük işlere kalkışmasın. Sporla ilgili, futbolla ilgili konuşsun. Hele de Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili konuşacaksa, desin ki; aynen 'tarihte olduğu gibi büyük şahsiyetlerden bir tanesidir' desin. 'Hem vesayeti yıktı, hem Türkiye’de kalkınma hamleleri yaptı, arka arkaya 12 seçim kazandı, Mustafa Kemal Atatürk’ten sonraki en büyük lider, en başarılı lider, son savaşçı, en karizmatik lider' desin. Mustafa Kemal Atatürk karizmatik bir liderdi, Sayın Recep Tayyip Erdoğan da karizmatik bir lider. O nedenle Sayın Dilmen’in yaptığı bu benzetmeyi benim kabul etmem mümkün değildir"diye konuştu.

SAYIN ERDOĞAN’I DOĞRU TANIMLAMAMIŞ

"Deniz Gezmiş demokrasiye mi inanmış? Deniz Gezmiş’in elinde silah vardı, bomba vardı, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elinde silah mı var bomba mı var?" diyen Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü, "Deniz Gezmiş kendi fikrinden olmayan üniversitelere giderek, aynı düşüncede olmayanlara karşı savaş açtı. Recep Tayyip Erdoğan ise 196 üniversite açarak, eğitime verdiği değeri ortaya koydu. Bu nedenle Dilmen, Sayın Erdoğan’ı doğru tanımlamamış, doğru göremiyor, burdan da birilerine selam çakmak istemiş. Deniz Gezmiş ve arkadaşları kominizme inanıyorlardı. Tek yol devrim diyorlardı.

Haber30 Aralık 2017 Cumartesi