Selçuk Özdağ'dan önemli müjdeler

“Yolun, suyun ve elektriğin olduğu yerde medeniyet vardır” diyen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Manisa ve ilçelerinde devam etmekte olan yol çalışmaları ve projelerle ilgili Manisalılara önemli müjdeler verdi. Özdağ; “Yol medeniyet demekse bu hizmetleri yapmakta bizim boynumuzun borcu” dedi.

Akhisar-Gördes, Demirci_Selendi yol ihaleleri yapılarak yapım çalışmaların başladığını ve Demirci-Selendi, Selendi-Simav proje ihalelerinin yapılarak yol yapım çalışmalarının devam ettiğini belirten AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi, Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Gördes-Kılavuzlar(Demirci) yol ihalesiyle ilgili 35 kilometrelik proje çalışmasında da son aşamaya gelindi” dedi. Yolla ilgili kesin proje çalışmaları bu yılsonunda tamamlanarak 2017 yılında yatırım programına alınarak yapım çalışmasının da 2019 yılında bitirileceğini kaydetti.

Kula-Alaşehir’i kapsayan iki ilçenin yol projesi konusunda önceki süreçte etüt çalışması yaptıklarını ve bu projenin yılsonunda tamamlanarak 2017 yılı yatırım programına alınacağını belirten Özdağ, “Yurdun dört bir yanında olduğu gibi Manisa merkez ve ilçelerinde ki karayolu ve ulaşım hizmetlerini çağın ihtiyaçları neyse o noktaya getiriyoruz. İnsanımıza hizmet vermeye devam edeceğiz” ifadesinde bulundu.

Manisa Yunusemre ilçesine bağlı Karakoca köyüne ziyaret ettiğinde Mahalle Muhtarının İzmir-Manisa Otobanı üzerinde Karakoca’ya dönerken öğrenciler başta olmak üzere tüm vatandaşların bu yokuşlu yol üzerinde gidiş gelişlerinin güvenli şekilde sağlanması hususunda cep yapılması hususunda kendisine talepte bulunduğunu belirten Özdağ, “ Bu talebin ardından gerekli girişim ve görüşmelerde bulunmuştum. Muhtarımızın tarafıma ilettiği bu talep değerlendirilerek Karayolları kanalıyla ihalesi yapıldı. İhalenin gerçekleşmesinin ardından şimdi bu alana bir cep yapılıyor ve burası 2016 yıl sonuna kadar tamamlanmış olacak. Bu üç ihale ve ilçe sınırlarımızı birbirine bağlayan yol yapım proje çalışmaları Manisa’mıza hayırlı olsun inşallah. Tüm bu yolların tamamlanması bölgeye canlılık getirecek, ekonomisini canlandıracak ve insanlara katma değer ve sosyalleşmeyi sağlayacak, kazaları önleyecek yolun tamamlanmasıyla zaman, mazot ve para tasarrufu yapacağız. Aynı zamanda bu yol sayesinde ürettiklerimizi çok rahat şekilde limanlara, şehirlere veyahut Manisa’mıza ve diğer il, ilçelere taşımış olacağız. Bu noktada büyük gayret sarfeden başta Ulaştırma, Denizcilik ve Habercilik Bakanımız Ahmet Arslan’a, Karayolları Genel Müdürümüz İsmail Kartal’a, AK Partili Milletvekili arkadaşlarımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Haber11 Temmuz 2016 Pazartesi