Selçuk Özdağ'dan Manisalılara festival havasında bahar müjdesi

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Manisa’nın Gördes ilçesinde bu yıl 12. kez düzenlenen Hıdrellez Kültür Festivaline katıldı. Hıdrellez'in baharın müjdecisi, yeni bir yılın umudu olarak kuşaktan kuşağa aktarıldığını kaydeden Özdağ, "Milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin sergilendiği milli ve manevi günlerin, toplumda millet olma şuurunu pekiştiriyor. Hıdrellezde beraber yenen toplu yemekler, fakirlerin doyurulması, dargınların barışmasına ve kardeşliğin yeniden tesisine vesile olur" dedi.

Manisa’nın Gördes ilçesinde bu yıl 12. kez düzenlenen Hıdrellez Kültür Festivali bir bahar bayramı havasında kutlanırken AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ katılımıyla destek verdi. Gördes ilçesine AK Parti iktidarı ve Gördes Belediye Başkanlığı olarak çok önemli hizmetler yapıldığını kaydeden Özdağ, "Biz milletimizin hizmetkarıyız. Akhisar - Gördes yol ihalesi yapıldı. hızlı bir şekilde devam ediyor. 2 yıl sonra bu yol tamamlanmış olacak. Gördes - Kılavuzlar yol ihalesi yapıldı. Çalışmalar devam ediyor. Bilindiği üzere yol - su ve elektrik medeniyet demektir. Bu üçü olacak ki biz o bölgeyi yaşam alanı yapalım" diye konuştu.
Gördes Devlet Hastanesi'nin yapımının tamamlandığını ve hizmete girdiğini belirten Özdağ, "Biz '17 ilçenin 17 ilçesinde de Hastane yapalım' demiştik. 15 ilçemizde şu an devlet hastanesi mevcut. 2 ay sonra Manisa'da Tükiye'nin en büyük hastanelerinden biri olan 700 yataklı hastaneyi açıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle bu hastaneyi açacağız ve doktorlar İstanbul'dan Manisa'da ameliyat yapacaklar. Merkez Efendi Devlet Hastanesinin de yapım inşası 2 ay sonra biterken diğer taraftan da Sabuncubeli tünelimiz bitiyor. 2 ay sonra oranın da açılışını yapacağız. İzmir - Manisa- İstanbul otoban, İzmir-Manisa-Ankara hızlı tren çalışmalarının bitmesine de az kaldı. 2019 sonunda otoban çalışması, 2020 yılının sonunda da hızlı tren çalışması bitmiş olacak" dedi.

Manisa'da 46 Gölet çalışmasının devam ettiğini bu kapsamda Demirci'de bir göletin yapımının tamamlandığını kaydeden Özdağ, "Gördes'te çevre yolları, yurtlar, spor kompleksleri, TOKİ ve diğer alanlarla ilgili ne gerekiyorsa yaptık. Susuz bir köy dahi bırakmadık biz. Her yere elektrik ve hizmet götürdük. Sosyal bir devlet olmanın gereğini yerine getirdik" dedi.
2002 yılı öncesinin unutulmaması gerektiğini belirten Özdağ AK Parti'nin 16 yıldan bu yana hem şeytan taşladığını hem de ibadet ettiğini belirtti. Özdağ, "Hiçbir şey sandıktan, millet iradesinden büyük değildir. IMF'nin borçlarını ödedik, 23,5 Milyar Dolar. Vatandaşlarımız şayet parası yoksa AK Parti iktidarlarından önce hastanelerde muayene dahi olamıyordu. Rehin kalıyordu. Şimdi vatandaşlarımız istediği hastanelere gidiyor, muayene olabiliyorlar. Bir taraftan duble yollar, her geçen gün yeni Üniversiteler, Organize Sanayiler, Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 'Bunlar yetmez silahımızı, tankımızı, uçağımızı, atak helikopterimizi, arabamızı, cep telefonumuzu biz yapacağız' dedi. Bu AK Parti iktidarı döneminde Türkiye'nin nerelerden nerelere geldiğini gösteriyor. Sandıkla yenemediklerini sokakta yenmek istediler. Kendi tankımızı, uçağımızı, arabamızı, cep telefonlarımızı, helikopterimizi, tankımızı üretmemizi istemiyorlar. Türkiye'nin büyümesini, güçlü ülke olmasını istemiyorlar. 'HES'leri, Barajları, Nükleer Santralleri yapmayın' diyorlar. Bizim mazotumuz, petrolümüz, doğalgazımız şimdilik yok. Böyle olunca elektriğe, enerjiye ihtiyacımız var. Elektriği, enerjiyi Rüzgarla, Jeotermalle, HES'lerle, Nükleer Santrallerle, Barajlarla sağlayacağız. O zaman mazota ihtiyaç duymayacağız. Ucuz, daha ekonomik bir şekilde elektrikle yapacağız fabrikalarımızı" diye konuştu.
Konuşmaların ardından Festivalde vatandaşlara 30 kazan yöresel keşkek ve tatlı ikram edilirken AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ile Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol birlikte kazandan keşkek kardı. Vatandaşlar festival kapsamında düzenlenen halk konserleriyle gönüllerince eğlenme imkanı buldu.

Festivale AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Gördes İlçe Kaymakamı Fatih Ayaz, Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol, Gördes İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Coşkun Çelik ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Haber3 Haziran 2018 Pazar