Selçuk Özdağ'dan Manisa ve İzmir'de önemli ziyaretler

Ege Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cüneyt Hoşcoşkun'u da makamında ziyaret eden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Ege Üniversitesi’nin Türkiye’deki seçkin üniversitelerden biri olduğunu kaydederek, “Bir Manisalı olarak hemşehrimizin Ege Üniversitesi'ne rektör olarak atanması bizleri, Manisalıları ziyadesiyle bahtiyar etmiştir. Prof.Dr. Cüneyt Hoşcoşkun'un atamasında katkısı bulunan akademisyenlere, YÖK'e özellikle de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz teşekkür ediyoruz. İnşallah Ege Üniversitesi, Hoşcoşkun yönetiminde daha önemli başarılara imza atacak ve dünyadaki ilk yüz üniversite listesinde yer alacaktır" dedi.

İzmir Ege Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cüneyt Hoşcoşkun'u da makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennilerini ileten AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ ardından Turgutlu’da ki 15 Temmuz demokrasi ve şehitlerimizi anma sergisini de ziyaret etti. 15 Temmuz’un demokrasi ve milli iradeye sahip çıkma konusunda bir milat olduğunu belirten Özdağ, “Milli iradeye sahip çıkarak meydanları boş bırakmayan bundan sonraki süreçte de devletin bölünmez birliğini savunacak olan aziz milletimize teşekkür ediyor, şükran duygularımı iletiyorum” ifadesinde bulundu.

SERGİ RUHUNA LAYIK ŞEKİLDE DİZAYN EDİLMİŞ
Demokrasi ve Şehitlerimizi anma sergisinin ruhuna ve özüne yakışır bir şekilde düzenlendiğini kaydeden Özdağ, “15 Temmuz gecesi demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkan milletimizin dirayeti takdire şayandır. Şerefli, göz bebeğimiz Türk Silahlı Kuvvetlerinin elbiselerini giyen ama Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve milletimize karşı olan düşmanlık duygularını yaptıkları saldırıda ortaya koyan hainlere en güzel cevabı yine milletimiz vermiştir. Kahraman halkımızın yanı sıra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın “Milletimizin bedel ödemesini asla kabul etmeyiz, gerekirse biz bedel ödeyelim” diyerek ortaya koyduğu irade ise devlet adamlılığının en üstün örneğini vermiştir. Hükümetimizin kararlılığı ve gerekli müdahaleleri zamanında yapması, Bakanlarımızın ve iktidarıyla, muhalefetiyle tüm Milletvekillerinin birlik ve beraberlik içerisinde gösterdiği üstün duruş, kolluk kuvvetlerimizin ve basın mensuplarının görevlerini layıkıyla başarılı şekilde yerine getirmeleri bir kilometre taşı vazifesi görmüş, tarihe bu kararlılık ve kahramanlık altın harflerle yazılmıştır” dedi.

SPORUN HER DALİNA DESTEK VERMELİYİZ
Özdağ gün içerisinde Manisa’da İspanya Voleybol takımı ile hazırlık maçı yapan ve müsabakadan galibiyetle ayrılan Türkiye erkek Voleybol takımının maçını da izleyerek maç sonunda sporcuları ve teknik heyeti tebrik etti. Türkiye’nin her alanda olduğu gibi spor alanında da başarılara imza attığını da kaydeden Özdağ sporu sadece futboldan ibaret görmemek gerektiğini diğer spor dallarına da daha çok destek verilmesinin yeni başarılar elde etmek için şart olduğunu belirtti.
Özdağ’a ziyaretleri boyunca AK Partili il ve ilçe yöneticilerinin yanısıra sanatçı İzzet Yıldızhan’da eşlik ederek destek verdi.

Haber9 Eylül 2016 Cuma