Selçuk Özdağ'dan Kadir Gecesi Mesajı

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ yapmış olduğu açıklamada Türk ve İslam Dünyası’nın Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne kavuşuyor olmanın sevinci ve heyecanını yaşadığını kaydetti. Özdağ, “Dün olduğu gibi bugün de Kur’an hakikatini anlamaya ve anlatmaya, hakikati duyurmaya, adaleti yüceltmeye, sevgiyi yaymaya, fazilet ve erdemin hak ve hakikatin yanında yer almaya, barış ve kardeşlik mesajını yaşatmaya Kur’an’ın inmeye başladığı günler kadar ihtiyacımız bulunmaktadır” dedi.

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Türk ve İslam Dünyası’nın Kadir Gecesi’ni tebrik etti. Özdağ, Kadir Gecesi’nin Müslümanların kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı ve tüm insanlığın hakka hakikate, adalete, ahlak ve fazilete çağrıldığı mübarek bir gece olduğunu kaydetti.

KADİR GECESİNİ FAZİLETİNE İNANARAK İDRAK ETMELİYİZ
Özdağ, “Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı. Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Bu kutsal ve mübarek gecede Kur’an hakikatini anlamaya ve anlatmaya, hakikati duyurmaya, adaleti yüceltmeye, sevgiyi yaymaya, fazilet ve erdemin hak ve hakikatin yanında yer almaya, barış ve kardeşlik mesajını yaşatmaya Kur’an’ın inmeye başladığı günler kadar ihtiyacımız bulunmaktadır. Kadir Gecesi, faziletine inanarak idrak ettiğimiz takdirde kurtuluşumuza vesilece olacaktır” ifadesinde bulunan Özdağ sözlerine şöyle devam etti;

TÜM DÜNYA’YA SEVGİ VE BARIŞI TESİS ETMELİYİZ
“Kur’an-ı Kerim’i kendilerine rehber edinenler, adaletin, dürüstlüğün, doğruluğun, sadakatin, iffetin, hayanın temsilcileri olacaklardır. Ne zulmederler, ne de zalimin yanında yer alırlar. Lokmaları helaldir, sofralarında haram bulunmaz. Mazlumun, yetimin, garibin yar ve yardımcılarıdırlar. Allah’ın kendilerine verdiği imkanları başkalarıyla paylaşmayı bilen civanmertlerdir. Akrabayı, yoksulu, darda kalmışı gözetirler, incinseler de kimseyi incitmemeye çalışırlar. Tatlı dilli, güler yüzlü, her ağacın balı olurlar. Bir Ramazan boyu mukabele olarak okuduğumuz, dinlediğimiz yüce kitabımız Kur’an bu ahlaki değerleri bizlere tavsiye etmektedir. Ramazan ayının manevi ikliminde yaşayacağımız Kadir Gecesinin ülkemizde sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulması, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesi, insani ve ahlaki meziyetlerin tüm toplumumuzda ve dünyada yaygınlaşmasına vesile olmasını temenni ediyorum. Bin aydan daha hayırlı olan bu gecenin, ülkemizin, tüm İslam aleminin ve Manisalı hemşerilerimiz olmak üzere tüm dünyaya sevgi ve barışın tesis edilmesine, birlik ve beraberliğimize ve hayra vesile olmasını temenni ediyorum.”

Haber30 Haziran 2016 Perşembe