Selçuk Özdağ'dan Gazi Er Aktaş'a akülü araç desteği

AK Parti 24.25.26 Dönem Manisa Milletvekili ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şube Başkanı Doç. Dr. Selçuk Özdağ geçtiğimiz günlerde Hakkari'de mayının patlaması sonucu yaralanan Gazi Sözleşmeli Er Ergün Aktaş'a akülü araç desteğinde bulundu.

Milliyetçi duruşu, ülkenin bölünmez bütünlüğü ve devletin bakası konusunda dik ve tavizsiz duruşuyla takdir toplayan AK Parti 24.25.26 Dönem Manisa Milletvekili ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şube Başkanı Doç. Dr. Selçuk Özdağ Hakkari'de geçtiğimiz günlerde mayın patlaması sonucu yaralanan Gazi Sözleşmeli Er Ergün Aktaş'ın akülü araç ihtiyacını çözüme kavuşturarak hassasiyetini bir kez daha ortaya koydu. Kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğünü korumak ve uluslararası barış ve güvenliğe katkıda bulunmak için üstün bir cesaret ve feragat göstererek hayatlarını ortaya koyan ve gazilik onuruna erişen kahraman vatan evlatlarının her daim yanlarında olduğunu kaydeden Özdağ, “Hakkari'de mayın patlaması sonucu yaralanan Gazimizin akülü araca ihtiyacı olduğu bilgisi tarafıma gelir gelmez konuyla ilgili danışmanlarıma talimat vererek gerekenin hemen yapılması için talimat verdim. Hac vazifesinde bulunmamdan dolayı Gazimiz Ergün Aktaş'a akülü aracı danışmanlarım tarafından teslim edildi. Kutsal topraklardan döner dönmez de ilk fırsatta Gazimizi ve ailesini ziyaret edeceğiz. Milletvekilliğim boyunca yaptığımız çalışmalar sonucunda kanunlaştırdığımız yasalarla Gazi ve Şehit yakınlarının özlük haklarında çok önemli iyileştirmeler yapıldı. Bunları daha tam olarak yeterli görmüyor daha da iyi hale getirme yolunda gayretli çalışmalarımızı devam ettiriyoruz" dedi.

“Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla, birlik ve bütünlük içinde hayatlarımızı idame ettiriyoruz” diyen Özdağ sözlerine şöyle devam etti, “Şehit ve Gazilerimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet ve şükran duysak azdır. Bu minnet ve şükran duyguları içinde, bugün de, aynı azim ve kararlılıkla milletimizin huzur ve güvenliği için canlarını ortaya koyan güvenlik güçlerimizi; bu uğurda gazi olmuş, şehitlik mertebesine erişmiş kahramanlarımızı saygıyla anıyorum.”

Akademisyen ve siyasetçi Doç. Dr. Selçuk Özdağ'ın Hakkari'de meydana gelen mayın patlamasının olduğu andan bugüne kadar yanlarında bulunduğunu belirten Gazi Sözleşmeli Er Ergün Aktaş, “Milletvekilimiz bize ilk günden bugüne bir devlet adamı olarak sosyal devletin şafkatini ve gücünü gösterdi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun” diye konuştu.

Haber20 Eylül 2018 Perşembe