Selçuk Özdağ'dan Egemen Bağış yorumu

Egemen Bağış'ın Çek Cumhuriyeti'ne büyükelçi atanmasına ilişkin bir yorum da kısa süre önce AK Parti’den istifa eden Selçuk Özdağ'dan geldi.

AK Parti'den Davutoğlu ile birlikte kısa süre önce istifa eden Selçuk Özdağ, Egemen Bağış'ın büyükelçi olarak atanmasını ENPOLİTİK haber sitesine şu şekilde değerlendirdi: "Sayın Cumhurbaşkanı yapılan eleştirileri savuşturmak için yeni Ömer'ler bularak yollarına devam edeceklerini söylemişti.

Cumhurbaşkanı tabanının hassasiyetlerini bildiği için hep onları kavrayacak bir dille konuşuyor. Niçin yeni Ebubekir'ler, Osman'lar veya Ali'ler değil de Ömer'ler? Çünkü Hz. Ömer adaletin timsali. Bugün ülkede en çok adalete ihtiyaç olduğunu, en çok yargının güven kaybettiğini Sayın Cumhurbaşkanı biliyor. Ömerler aramanın diğer adı yargının adaletli çalışmadığının itirafı anlamına geliyor.
Geçtiğimiz gün o Ömer'lerin ilki bulundu ve hemen Prag büyükelçisi yapıldı. Egemen Bağış; hani şu her hafta internetten bir ayet bulup salladığını söyleyen, 17/25 Aralık soruşturmalarında adı geçen Egemen Bağış. Hayırlı olsun, daha iyisi bulunamazdı. Yeni Ömer'leri hasretle bekliyoruz. AK Parti'yi ancak onlar kurtarır.

Haber27 Eylül 2019 Cuma