Selçuk Özdağ'dan “Demokrasi ve Özgürlükler Günü” açıklaması

AK Parti Manisa Milletvekili ve FETÖ Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu Üyesi Doç. Dr. Selçuk Özdağ Milli Güvenlik Kurulu toplantısında alınan Ohal’in uzatılmasıyla ilgili tavsiye kararı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından darbe girişiminin püskürtüldüğü 15 Temmuz gününün ‘Demokrasi ve Özgürlükleri Anma Günü’ ve resmi tatil olduğunun açıklamasının üzerine değerlendirmede bulundu. Özdağ, “Olağanüstü Hal devam ediyor. Darbe Komisyonu olarak ise çalışmalarımızı 2017 Ocak ayında tamamlayacağız. Bu nedenle uzatılma talebini yerinde buluyorum. Ayrıca 15 Temmuz’un Demokrasi ve Özgürlükleri Anma Günü olarak kutlanması ve bir gün resmi tatil ilan edilmesinden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere tüm MGK Üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 15 Temmuz’un ‘Demokrasi ve Özgürlükleri Anma Günü’ ve resmi tatil olduğunun açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a alınan karardan dolayı teşekkür ederek, “Devletimiz ve milletimiz o hain saldırıda canını ortaya koyan Şehitlerimizi asla unutmayacak ve Fatihalarla anmaya devam edecektir” dedi.

KAHRAMANLARIMIZ İÇİN NE YAPSAK AZ
Bir basın mensubunun, “Darbe girişiminin hemen ardından yaptığınız açıklamada ‘15 Temmuz Demokrasi Bayramı ilan edilmelidir’ önerisinde bulunmuştunuz. Milli Güvenlik Kurulu sonrasında alınan bu kararı nasıl buluyorsunuz” sorusunu cevaplandıran Özdağ, “Demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkan, seçilmiş iradeye, seçilmiş Cumhurbaşkanına sahip çıkarak meydanları boş bırakmayan, yüreği devletinden, milletinden yana atan kahramanlarımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum. Bu millet Sakarya’da, Kurtuluş Savaşında, Kıbrıs’ta nasıl bir kahramanlık destanı yazmışsa, istiklal mücadelesi vermişse 15 Temmuz gecesinden bugüne kadar yine tavrını devletinden, milletinden yana alarak bir kahramanlık destanı daha yazmış, kararlı bir şekilde İstikbal mücadelesini başarıyla yerine getirmiştir. O gece hain saldırıda vatanı, devleti ve milleti için Şehit olan kahramanlarımızı rahmetle anıyor, ailelerine başsağlığı dileklerimi iletiyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Milli Güvenlik Kurulu’nun son yapılan toplantısında alınan karar neticesinde 15 Temmuz’un “Demokrasi ve Özgürlükler Günü”, 1 gün resmi tatil ilan edilmesinden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza ve MGK üyelerine teşekkür ediyorum. Milletimizin kahramanlığı sadece yurt içinde değil Dünya’nın her yerinde takdire şayandır. Bu kahraman milletimiz için ne yapılsa azdır” dedi.

OHAL UZATILMALI, TERÖR TEMİZLENMELİ
Türkiye Büyük Millet Meclisi 26. Dönem 2. Yasama yılı açılışının gündem maddelerinden biri olan MGK toplantısında tavsiye kararı alınan OHAL’in uzatılmasıyla ilgili düşüncesini de aktaran AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, OHAL’in en az 3 ay daha uzatılması gerektiğini savundu. Olağanüstü Hal devam ediyor. Darbe Komisyonu olarak ise çalışmalarımızı 2017 Ocak ayında tamamlayacağız. Bu nedenle uzatılma talebini yerinde buluyorum. Fethullahçı Terör örgütünün tamamen temizlenmesi için bu bir anlamda şart. Biz hangi partiden olursa olsun tüm siyasi parti Genel Başkanları ve Milletvekilleriyle millet iradesinin tecelligahı olan Meclis’te Yenikapı ruhunu koruyacağımıza inanıyorum. Bir taraftan birlik ve beraberlik içerisinde yeni çıkardığımız yasalarla güçlü ülke Türkiye’nin hedeflerine ışık tutarken diğer bir taraftan da terörle mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdüreceğiz. FETÖ, DAEŞ,PKK,YPG gibi eli kanlı terör örgütlerine gereken cevabı vereceğiz ve Türkiye tarihinin karanlık sayfalarına gömeceğiz” diye konuştu.


Haber1 Ekim 2016 Cumartesi