Selçuk Özdağ'dan Cengiz Ergün'e Demokrasi nöbetine davet

15 Temmuz gecesinden bu güne Türkiye’de devlet-millet birlikteliğinde en kararlı demokrasi mücadelesinin verildiğini kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Cengiz Ergün’ü millet iradesiyle seçilmiş Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak meydanlara inmeye ve demokrasi mücadelesine destek vermeye davet etti.

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Türkiye’nin 15 Temmuz darbe girişiminin 7’den 70’e demokrasiye ve millet iradesine inanmış kişi ve kuruluşların kararlı mücadelesi sonucunda bastırıldığını belirterek, “O günden bugüne Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Bakanlarımız, Siyasi Parti, ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Milletvekilleri, Belediye Başkanlarımız ve personelleri vetoplumun her kesiminden vatandaşlarımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde meydanlarda demokrasi nöbeti tutuyor. Manisa’da ise dikkat çeken husus her ne hikmetse Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün bu demokrasi nöbetlerine katılmayışı. Muhakkak kendisi seçilmiş bir Belediye Başkanı olarak demokrasiye ve millet iradesine inanıyor. Ancak böylesine önemli bir süreçte Sayın Ergün’ün Manisalı vatandaşların yanında olmasını bekliyor ve kendisini demokrasi nöbetine dolayısıyla mücadelesine sahip çıkmaya çağırıyorum” dedi.

DEMOKRASİ MÜCADELESİNDE ERGÜN’ÜN YERİ MİLLETİNİN YANI OLMALIDIR
15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı geceden bu güne 11 gün geçmesine rağmen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün sadece bir kez darbeyi kınayan paylaşımda bulunduğuna dikkat çeken Özdağ, “Manisalı vatandaşlarımızın hür iradesiyle seçilmiş bir Belediye Başkanının yeri bu demokrasi mücadelesinde ve süregelen demokrasi nöbetlerinde halkıyla birlikte olmasıdır. Ancak o geceden bu güne kadar 11 gün geçmesine rağmen bırakın demokrasi nöbetine katılmayı MHP’li ilçe Belediyelerin düzenlediği demokrasi nöbetlerine katılmayan bir Büyükşehir Belediye Başkanını görüyoruz. Geçtiğimiz hafta sonu MHP'li Belediye Başkanının yönetimindeki Salihli ilçemize gittim. Belediye Başkanı Zeki Kayda da oradaydı. Meydandan birlikte konuşma yaptık. O gece siyaseti bir kenara bıraktık ve milli iradeye, demokrasiye hep birlikte sahip çıktık. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün 11 gündür herhangi bir demokrasi nöbetinde bulunmaması, sadece AK Partililer açısından değil tüm Manisalılar tarafından dikkat çeken bir husustur. Mutlaka millet iradesiyle seçilmiş Belediye Başkanı olarak kendisi de darbeye karşıdır. Demokrasiden yanadır. Ama Manisa gibi demokrasinin beşiğinde,1960 tarihinden bu yana Demokrat Parti, Adalet Partisi ve Anavatan Partisinin büyük başarılar elde etmiş olduğu daha sonra da 2000'li yıllardan itibaren AK Parti'nin merkezi olan bir şehirde, Büyükşehir Belediye Başkanı'nın demokrasi nöbetine katılmaması gerçekten dikkat çekicidir. Bu nedenle Cengiz Ergün’ü demokrasi meydanlarına, demokrasi nöbetleri tutmaya, siyasi ayrım yapmadan tüm milletiyle yanyana durmaya, Türkiye’nin bugününe, İstiklaliline ve İstikbaline sahip çıkmaya davet ediyorum” dedi.

ÖZDAĞ’DAN ERGÜN’E CEVAP BEKLEYEN SORULAR
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün kendisinin seçeceği bir meydanda demokrasi nöbeti düzenlemesini, halkı davet etmesini ve bu demokrasi nöbetine gerekirse kendisinin de katılacağını kaydeden Özdağ, “Yeter ki düzenlesin. Gelmezsem namerdim. Ben bu vesileyle Cengiz Ergün’e bazı sorular yöneltme istiyorum ve çağrıda bulunuyorum; 11 gündür niye demokrasi nöbetine katılmadınız? Güçlü bir sesle kendiniz niye bir demokrasi nöbeti etkinliği yapmadınız? Demokrasi nöbeti yapan MHP'li belediyelerin etkinliğine niye katılmadınız?” şeklinde konuştu.

ERGÜN’E DEMOKRASİ NÖBETLERİNE KATILMALIDIR
Kendisinin 28 Temmuz Perşembe günü Manisa'da olacağını ve demokrasi nöbetlerine katılacağını kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü de yanında görmek istediğini belirterek, “Kendisinin demokrasi kürsüsüne çıkıp darbecileri lanetlemesini bekliyorum. Ve bu demokrasi nöbeti noktasında da alkış tutmasını bekliyorum. Halkın yoğun talep gösterdiği etkinlikler Manolya Meydanı'ndan sonra Cumhuriyet Meydanı'nda devam edecek. Nöbetler artık Cumhuriyet Meydanı'nda tutulacak. Bu zor günleri atlatacağız. Birbirimize kenetlenmemiz gerekiyor. CHP, MHP, AK Parti olarak hiç bir siyasi ayrıma girmeden hep birlikte olmalıyız. Dosta, düşmana birlik ve beraberlik mesajımızı hep birlikte vermeliyiz" dedi.

Haber27 Temmuz 2016 Çarşamba