Selçuk Özdağ'dan çarpıcı '21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü' mesajı

21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle açıklamada bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Dünya’nın en büyük tehlikesi; terör ve bölücülük üzerine yürütülen çalışmalarda Gazetecilere de çok önemli görev ve sorumluklar düştüğünü kaydetti. Özdağ, “Siyasilerin olduğu kadar Gazetecilerin de terör ve bölücülük konusunda her şeyden önce bir ağız ve söylem birliği üzerinde hassasiyetle durmaları gerekmektedir. Bu vesile ile darbe ve terör yandaşlığına soyunan, kalemini bu yolda tetikçiliğe sürükleyen bazı basın mensuplarını yanlıştan dönmeye, uhulete ve suhulete davet ediyor, kalemini vatanın bölünmez bütünlüğü, devletimizin bakası ve milletimizin huzuru için çalıştıran basın mensuplarını ise en içten dileklerimle kutluyorum. Türkiye bir hukuk devleti olup demokrasi ve Cumhuriyet ise vazgeçilmezimizdir” diye konuştu.

21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü kutlayan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Basın mensuplarının dünyanın en zor ve fedakarlık gerektiren mesleklerinden birini icra ettiklerini belirtti. Bu denli zor ve önemli bir görevi yerine getirirken doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygının basın ve basın çalışanları için yol gösterici bir değer olması gerektiğini kaydeden Özdağ, “İnşallah Türkiye'de basın daha da özgür olacak, ileri demokrasiyle tanışacak. Hem medya çalışanları gelecek endişesi taşımayacaklar hem de medya patronları, medya yetkilileri gazetelerini çıkarırken zevkle çıkaracaklar. Bunlar sağlanırken de basında hukukun evrensel değerlerinden sapmaması, kişilerin temel hak ve hürriyetlerine saygıyı ihmal etmemesi gerekiyor" diye konuştu.

“Gazetecilerin idealleri, hedefleri ve kamuoyu yararına yönelik çalışmalarının olması gerekiyor” diyen Özdağ sözlerine şöyle devam etti, “Yaşadığımız süreçte çoğu basın mensubu görevinin önem ve sorumluluğunu bilerek çalışmalarına devam ederken ve mesleğini başarıyla icra ederken maalesef bazı basın çalışanlarının terör ve darbe tetikçiliğine soyunduğunu görüyoruz. Türkiye'nin asıl sorunlarından birisi de bu amaçsız, dertsiz, davasız aydın ve gazeteci tipidir. Kendi çürümüş hayat tarzlarını korumaktan başka amacı olmayan bu topluluğun coğrafyası, vatansız, kıblesiz söylemleri terör örgütünün eylemlerinden daha tahrip edici olmaktadır. Darbe ve terör yandaşlığına soyunan ve kalemiyle bu kirli hizmet dolayısıyla tetikçiliğe sürükleyen bazı basın mensuplarını yanlıştan dönmeye, uhulete ve suhulete davet ediyorum. Türkiye bir hukuk devleti olup demokrasi ve Cumhuriyet vazgeçilmezimizdir. Bu vesile ile zor şartlarda görevini yerine getirmeye çalışan, 24 saatini vatandaşın haber alması için harcayan, savaşta ve barışta görev yapan, görevinin kutsallığı bilincinde olan tüm basın çalışanlarının da 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Ebediyete intikal eden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarına meslek ve özel hayatlarında başarılar diliyorum."

Haber21 Ekim 2017 Cumartesi