Selçuk Özdağ'dan basına saldırıya tepki

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Turgutlu’da Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan battı-çıktı ve yağmurlama suyu hattı kazı çalışmasında yaşanan göçükte 1 işçinin yaralanması ve sonrasında yaşanan hadiseleri haber yapmak isteyen basın mensuplarının uğradığı saldırıyı kınadı.

Turgutlu’da Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan battı-çıktı ve yağmurlama suyu hattı kazı çalışmasında yaşanan göçük hadisesini haberleştirmek isteyen basın mensuplarının uğradığı saldırıyı. AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ kınadı. Tepkisini Manisa’nın Köprübaşı ilçesinde Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği ile Köprübaşı Belediyesi işbirliğinde düzenlenen “Terörle Mücadelede Basının Önemi” isimli panelde dile getiren Özdağ, yaşanan hadisede basın mensuplarına saldıranlara karşı hukukun gereğini yapması gerektiğini savundu.

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın saldırı olayını ve basına engeli kınadığı ifadeleri şöyle; “Turgutlu’da bir köprü çalışması devam ediyor ve dolayısıyla trafik sıkışıklığı meydana geliyor. O çalışmada trafikte seyir eden diğer vatandaşlarımızla saatlerce trafik kuyruğunda beklemek zorunda kalıyoruz. O çalışmanın devam ettiği mahalde yine hadise yaşandı ve bir işçimiz toprağın, göçüğün altında mahsul kaldı. Bunu bir gazeteci arkadaşımız fotoğraflayıp haber yapmak isterken sert bir müdahaleyle karşılaşmış. Daha sonra bir başka gazeteci arkadaşımız yine haberleştirmek istemiş o basın mensubu da aynı sert bir müdahaleyle karşılaşmış. Her iki gazeteciye de saldıranları esefle kınıyorum. Gazeteciler hür olmalı ve özgür bir şekilde mesleklerini icra etmelidirler. Kişiler yanlış yapmışlarsa özür dilemeyi bilmelidirler. O nedenle firma yetkililerini özür dilemeye davet ediyorum. Basın mensupları da bu konu hakkında sessiz kalmayarak gündeme taşımalıdırlar. Gerekeni de hem hukuk, hem medya hem de kamuoyu yapmalı.”

Haber10 Mart 2018 Cumartesi