Selçuk Özdağ'dan AP'de ki skandal sergiye sert tepki

Özdağ; “AP'de PYD/PKK sergisinin açılması bir skandaldır”

Avrupa parlamentosunda açılan PYD/PKK sergisinin Avrupa'nın terör örgütüne bakışını yansıttığını kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “PYD'de PKK'nın türevlerinden biri. Gerçek lideri ise Abdullah Öcalan’dır. Bu durumda kimse PYD'yi farklı bir örgüt gibi takdim edip meşruiyetine zemin hazırlayamaz” diye konuştu.

AK Parti Manisa milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Avrupa parlamentosunda açılan PYD/PKK sergisini büyük bir skandal olarak değerlendirdi. Almanya, İtalya ve Belçika'da da benzer skandalların yaşandığını hatırlatan Özdağ, Avrupa ülkelerinin çeşitli terör örgütlerini desteklediklerini söyledi.

AVRUPA ÇİFTE STANDARTLI DİL KULLANIYOR

Avrupa’nın söz konusu Türkiye olduğunda çifte standartlı bir dil kullandığını ifade eden Özdağ, "Avrupa Parlamentosu'nun bu birinci değil, ikinci değil, üçüncü değil. Birçok aynı şekilde kalkınmakta olan ülkelere veya kendileri için tehlikeli buldukları ülkelerdeki çeşitli argümanları, çeşitli terör örgütlerini destekliyorlar. Fehriye Erdal'a ne yaptıklarını biliyoruz. Ardından DHKP-C'ye, illegal örgütlere ne yaptıklarını biliyoruz. Yıllarca PKK'yı beslediklerini biliyoruz. Aynı şekilde orada sergilerin açılmasına göz yumduklarını, bunlara müsamaha gösterdiklerini, daha önce Fransa Devlet Başkanı Hollande'ın öldürülen üç PKK yandaşı kadınla görüştüğünü kendisinin itiraf ettiğini biliyoruz. O nedenle Avrupa Parlamentosu'nun yaptıklarını kınıyoruz" dedi.

AP TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINA ÇANAK TUTMUŞTUR
Özdağ, bu tür skandallarla karşılaşmamak için yapılması gerekenler hakkında tedbir alınması ve dikkatli olunması gerektiğini kaydederek, " Hem teröre karşı olduğunu söylüyor hem de Avrupa'nın kalbi olan AP binasında -terör örgütünün- propagandasına çanak tutuyor. Terörün bir türlü bitmemesinin,her gün yeni canlar almasının arkasında bu tavır yatıyor. Bu nedenle Dışişleri Bakanlığımız çok ciddi çalışmalı. 5 milyona yakın Türk, Dünya'nın her yerindeler. Arjantin'den Almanya'ya. Özellikle bunun üç milyonu Avrupa'da yaşıyor. Daha ciddi lobiler kurmalıyız, daha ciddi dernekler, odalar, vakıflar, sendikalarla parti temsilcilikleri, AK Parti, CHP ve MHP partiler birlikte hareket etmeliyiz. PKK terör örgütünün karşısında olan her Kürdü, her Zaza'yı, her Arabı Türkiye Cumhuriyeti devleti vatandaşı olan, Türkiye'nin üniter yapısını isteyen herkesi bir ve beraber olmaya davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

TÜRKİYE HEM KENDİNİ ANLATMALI HEM DE GEREKEN TEDBİRLERİ ALMALIDIR
“Uluslararası toplumu PKK yandaşlarının çıkardığı gürültü ile baş başa bırakırsanız davanızı kaybedersiniz. Ne dediğimi anlamak için son 6 ayda HDP milletvekillerinin Avrupa, Rusya ve ABD seyahatlerinin sayısı ile karşı düşünceleri savunanların bu ülkelere yaptıkları ziyaretleri karşılaştırın” diyen Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü; “HDP/PKK karış karış dünyayı gezip uluslararası toplumu yalanları ile iğfal ederken bu yalanları çürütecek olanların Batı'ya dönük seyahat ve çalışmaları daha çok olmalıdır. Batı dünyası yıllardır tek taraflı propagandaya maruz kalıyor. Olaylara HDP/PKK ikilisinin sunduğu gözlükle bakıyor. Türkiye hem kendisini anlatmalı, hem de bu yönde adımlar atmalıdır. Bu şekilde devam ederse bir süre sonra uluslararası toplumun bu bölgeye ilgisi başka boyutlar da devam eder. Batı çifte standartlıdır, fakat batı budur diyerek gerekeni yapmamakta bir nokta da hamakattir. Onun için, kahrolsun teranelerini bir tarafa bırakarak, ,akıllı, planlı, bilimsel bir çalışma yöntemi izlemeliyiz.”

Haber15 Temmuz 2016 Cuma