Selçuk Özdağ'dan Ahmetli'ye Devlet Hastanesi Müjdesi

Manisa’ya bağlı Ahmetli İlçesine Devlet Hastanesinin kazandırılması hususunda büyük gayret gösteren AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın çabaları neticesinde Kalkınma Bakanlığı tarafından Ahmetli Devlet Hastanesi Projesi 2017 yılı yatırım programına alındı. Projenin yatırım programına alındığı haberini Ankara’dan bizzat Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan’ı arayarak veren Özdağ’ın müjdesi ilçede büyük sevinç yarattı.

Ahmetli ilçesinde yaşayan vatandaşların uzun yıllardır bekledikleri Devlet Hastanesi müjdesini AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ verdi. Manisa’da 17 ilçenin 15’inde Devlet Hastanesinin olduğunu kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Selendi ve Demirci Hastanelerinin yapım aşamaları bitti. Bu her iki Hastanemizde de hizmet veriliyor ve Sağlık Bakanımız Sayın Recep Akdağ’ın müsait olduğu bir program çerçevesinde resmi açılışları gerçekleşecek. Selendi Devlet Hastanesi 25, Demirci Devlet Hastanesi ise 85 yataklı. Soma’ya yapılacak olan yeni Devlet Hastanesi ile ilgili çalışmalarımız son aşamada. En geç iki ay içerisinde bu Hastanenin de açılışını yapmayı hedefliyoruz. Kula’ya yeni bir Devlet Hastanesi kazandırma noktasında tüm işlemler tamamlandı. Kula’ya kazandıracak olduğumuz Hastaneyi de Allah kısmet ederse yerel seçimlerden önce açmayı ve 40 Bin nüfusa sahip Kula’ya tam donanımlı modern, yeni bir Devlet Hastanesini açmanın bahtiyarlığını yaşayacağız. Merkez Şehir Hastanemizin çalışmaları da çok hızlı şekilde devam ediyor. Bunun yanısıra Manisa’nın merkez ilçelerinden Yunusemre’de Merkez Efendi 450 yataklı Hastanemizin de çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Dolayısıyla Hastane olmayan tek bir ilçemiz kalmıştı o da Ahmetli ilçemizdi. Yaklaşık 22 Bin nüfusa sahip bu ilçemizin hemen yakınında ki Turgutlu ilçesinde daha önce Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde modern bir Hastane açmıştık. O güzergah üzerindeki Salihli ilçemizde zaten mevcut Devlet Hastanesi vardı ama bu ilçemize yeni bir Hastane daha kazandırıyoruz. Bu Hastane ile ilgili arsa meselesini hallettik. Yeni yapılacak olan Hastane 300 yataklı olacak. Alaşehir ilçesine ise modern bir yeni Devlet Hastanesini geçtiğimiz dönem kazandırmıştık. Sorunsuz bir şekilde hizmet veriliyor bu Hastanemizde de. Sağlık alanında Manisa’yı yatırımlarla buluşturmaya devam ediyoruz” dedi.

AHMETLİ YEREL SEÇİMLERDEN ÖNCE HASTANESİNE KAVUŞACAK

Devlet Hastanesinin yapılacağı arsanın temini ve bulunması hususunda Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan’ın ve Ahmetlili vatandaşların yoğun çaba gösterdiklerini ve bu çabanın neticesinde 10 Dönümlük arsanın tahsis edildiğini belirten Özdağ, “Bu Hastanenin öncelikle yatırım programına alınması gerekiyordu ve Kalkınma Bakanlığı tarafından Devlet Hastanesinin yapılması 2017 yılı yatırım programına alındı. Bu vesileyle Kalkınma Balkanımız Sayın Lütfi Elvan’a çok teşekkür ediyorum. Ayrıca ister Hastane konusunda ister diğer konularda çalışkan ve başarılarıyla Ahmetli Belediye Başkanımız Ahmet Alhan’a ve de bu noktada desteklerini esirgemeyen tüm bürokratlara çok teşekkür ediyorum. 15 Temmuz’da yaşadığımız hain darbe girişimi ve saldırıdan sonra Ahmetli Devlet Hastanesini yatırım programına aldırmak çok önemli. Bundan sonraki aşamada Hastane ile ilgili ön proje ihalesi, proje ihalesi ve ihalesi yapılacak. Yerel seçimler öncesinde modern bir Ahmetli Devlet Hastanesini Ahmetli halkının hizmetine tahsis etmiş olacağız. Ahmetli ilçesinde ve ona bağlı çevre mahallelerde yaşayan vatandaşlarımız başka bir ilçe Hastanesine gitmeyerek vakit ve nakit kaybına uğramayacaklar. Aynı zamanda yeni açılacak olan bu Hastane ile de istihdam sağlamış olacağız. Değişik branşlarda yeni personellerin alımı gerçekleşecek. Sözleşmeli çalıştıracak olduğumuz bu personelleri de Ahmetli’nin merkezinden ve Ahmetli’ye bağlı yerleşim yerlerinden alacağız. Ahmetli ilçemize katma değer sağlıyoruz. Ahmetlilerin bir hayalini daha böylelikle gerçekleştirmiş olacağız. Hayırlı olsun” diye konuştu.

SELÇUK ÖZDAĞ’IN MÜJDESİ İLÇEDE BÜYÜK SEVİNÇ YARATTI
Gösterdiği yoğun gayretten dolayı AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’a teşekkür eden Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, “Arkadaşlarımızla bir sonraki yerel seçimler öncesinde mutlaka ilçemize devlet hastanesinin kazandırılması gerekliğini konuşup akşam eve döndükten sonra Sayın Milletvekilimiz Selçuk Özdağ’ın bizzat şahsımı telefonla arayarak ilçemize yapılmasını hedeflediğimiz Devlet Hastanesi projesinin 2017 yatırım programına alındığını müjdelemesi son zamanlarda aldığımız en güzel haber oldu. Aynı zamanda Sayın Milletvekilimiz bu müjdesiyle hayırlı bir hizmete de vesile olurken ilçemizde de büyük sevinç oluşturdu. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Hastanenin yapılacağı yerle ilgili arsa teminini sağlamıştık. Hazineye de bu arsanın devrini yapmıştık. 2017 yılı içerisinde Sayın Milletvekilimizin de katılacağı bir programla inşallah Hastanenin temelini atmış olacağız” şeklinde konuştu.

Haber4 Ocak 2017 Çarşamba