Selçuk Özdağ'dan 7 yılda 200 spor kulübüne destek

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Manisa'nın Ahmetli İlçesinde gerçekleştirilen Alahıdır Köyü Bahar Futbol Turnuvasında da spor malzemesi desteğinde bulunarak herkesi spor yapmaya davet etti. 2011 yılından bu yana Manisa’nın 17 ilçesinde Özdağ’ın 200’den fazla takıma spor malzemesi ile futbol, basketbol ve voleybol topu desteğinde bulunduğu kaydedildi.
Sporun içinden gelen ve spora verdiği destek her kesimden takdirle karşılanan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Manisa'nın Ahmetli İlçesinde gerçekleştirilen Alahıdır Köyü Bahar Futbol Turnuvasında da spor malzemesi desteğinde bulundu. Turnuvada mücadele eden takım idarecileri ve sporcuları kadar taraftarlarının da spora verdiği desteklerle sevgisini kazanan Özdağ turnuva başlamadan önce yapılan seremoniye kendisi yurt dışında olmasından dolayı katılmamasına rağmen Danışmanı Halit Durmaz'ı göndererek katkısını sürdürdü.

Manisa'nın 17 ilçesinde de spora ve sporcuya verdiği desteği devam ettiren Özdağ kendisinin de 1970'li yıllarda Manisa'da amatör futbol kulübünde top oynadığını belirterek amatör spor kulüplerinin önemine değindi. Herkesi spor yapmaya davet eden Özdağ, "Son dönemlerde Türkiye sporda hamleler yapıyor. Büyük spor tesisleri, büyük stadyumları hayata geçiriyoruz. 17 ilçemizde spor salonu ve gençlik merkezlerimiz var. Ben bir spor adamıyım, bunun için de spora katkının ne denli önemli olduğunu biliyor ve bu sorumlulukla hareket ediyorum" diye konuştu.

Belediye Başkanlıklarının spor kulüplerine daha fazla yardım etmesi gerektiğini vurgulayan Özdağ, "Özellikle başta amatör spor kulüpleri olmak üzere spora ve sporcuya daha fazla sahip çıkmalıyız. Gençler bilgisayarın, cep telefonlarının ve madde bağımlılığının esiri olmamalı. Gençler için yeni spor ve sanat merkezleri her geçen gün daha da arttırılmalı. Çünkü sporla, sanatla, edebiyatla ilgilenen gençler kötü alışkanlıklardan da uzak dururlar" dedi.

Haber28 Nisan 2018 Cumartesi