Selçuk Özdağ'dan 3 günde 3 Bin kilometrelik yoğun program

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ hafta sonu Ankara’dan bir dizi programlara katılmak üzere geldiği seçim bölgesi Manisa merkez ve ilçelerinde Ramazan ayında bulunulmasına ve oruçlu olmasına karşın yoğun tempoda çalışmalarına devam ederek 3 günde 3 Bin kilometre yol yaptı. Manisa’da yeni eğitim binalarının yapılması için çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini kaydeden Özdağ, “Bu eğitim binalarının başında da Meslek Liselerine, Meslek Yüksekokullarına, Mesleki Fakültelere daha çok önem veriyorum. Çünkü Manisa tarımın olduğu gibi aynı zamanda sanayinin de kenti. Bu zenginliğe sahip Manisa’da kalifiyeli, meslek sahibi yeni nesiller yetiştirmeliyiz ki Manisa’yı, Türkiye’yi daha zengin ve müreffeh kılalım” dedi.

Manisa Programı kapsamında 10 Haziran günü Manisa'ya gelen AK Parti Manisa Milletvekili, Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi Doç.Dr. Selçuk Özdağ Köprübaşı ve Salihli ilçelerinde çeşitli ziyaretlerde bulundu ve planlanan, yapımı tamamlanan projelerle ilgili incelemelerde bulundu. CBÜ Köprübaşı Meslek Yüksekokulu Binasını hizmet binası açılışına da katılan Özdağ eğitime çok önem verdiklerini belirterek, “Devletimize, milletimize yararlı bireyler, güzel insanlar yetiştirmek öncelikle eğitim yuvalarıyla sağlanır. Manisa’da yeni eğitim binalarının yapılması için gayretle çalışıyoruz. Bu eğitim binalarının başında da Meslek Liselerine, Meslek Yüksekokullarına, Fakültelerine önem veriyorum. Çünkü Manisa tarımın olduğu gibi aynı zamanda sanayinin de kenti. Bu zenginliğe sahip Manisa’da altın bilezik yani sanat, meslek sahibi yeni nesiller, kalifiyeli ara elemanlar yetiştirmeliyiz. Eğer bu olmazsa Manisa’da mevcut olan Organize Sanayi Bölgelerinde ki Fabrikalar, küçük ve orta ölçekli işletmeler çalıştıracak adam bulamazlar dolayısıyla da zenginlikle de tanışamayız” diye konuştu.

İŞSİZLİĞİ MANİSA’DA YÜZDE 3’E ÇEKECEĞİZ

Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen’i ziyareti esnasında Manisa’da işsizlik oranının 5.1 olduğunu kaydeden Özdağ, “Hedefimiz işsizlik oranını Manisa’da 3.1’e indirebilmek. Bu hedefimize 2019’da ulaşacağımıza inanıyorum. Bunu yaparken iktidara ihtiyaç olduğu gibi yapıcı, güçlü bir muhalefete de ihtiyaç var. İktidar partisi ve muhalefet partisi el ele verirse ortak akılda buluşulursa Manisa’yı daha özgür, daha refah seviyesi yüksek, yaşam standartları daha yüksek ve daha huzurlu, yaşanılabilir günler bekliyor. Hizmet binasını açtığımız Köprübaşı Meslek Yüksekokulun da inşallah geleceğe ışık tutan, Türkiye’nin önüne koyduğu hedeflerde söz sahibi olacak, meslek ve sanat erbabı gençlerimiz öğrenim görecekler. Manisa’ya yeni bir eğitim binasını daha kazandırmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz” diye konuştu.

MUHTARLARIMIZ YAŞADIKLARI TOPLUMUN GÖZÜ, KULAĞI
Programı dahilinde planlanan, yapımı tamamlanan projelerle ilgili de incelemelerde bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Köprübaşı Meslek Yüksekokulu binasının açılışının yanısıra AK Parti İlçe Başkanı Regaip Topuz ve ilçe Kaymakamı AbdulKadir Çelik ile birlikte yapımı planlanan TOKİ arazisini inceledi. Köprübaşı İlçesi Mahalle Muhtarları ile istişare toplantıları yaptı. Toplantıda mahallelerin sorunları, ihtiyaçları değerlendirildi. Yapılması gerekenler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Muhtarların problemlerini ve beklentilerini bildiklerini kaydeden Özdağ, “Muhtarlarımız mahallelerinde bizlerin gözü, kulağı ve vicdanı. İslam ahlakı ve yaşantısına göre bir mahallede hata yapıldığında veya suç işlendiğinde sadece o hane değil tüm mahalle suçlu bulunur. Biz işte böyle bir ahlak, terbiye ve geleneğe sahip ecdadın evlatlarıyız” dedi.
Özdağ programının devamında Köprübaşı AK Parti İlçe Başkanı Regaip Topuz Bey’e ve Kadın Kolları Başkanı Firdez Bal Hanıma çocuk tebrikine gitti. Burada samimi bir ortamda yeni anne ve babaları tebrik eden Özdağ onlarla hasbihal etti, geleceğimiz teminatı minik yavruları sevdi vatanına milletine dinine bağlı hayırlı bir ömür geçirmeleri konusunda temennilerde bulundu.

LİYAKATLİ BÜROKRATLARA İHTİYACIMIZ VAR
Köprübaşı’nda ki programlarından sonra Salihli’ye geçen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Salihli’de Kazak Türklerinin şehitlerimiz için okudukları hatim duasına ve AK Parti Salihli ilçe teşkilatının düzenlediği iftar programına katıldı. Partililere temkini, çalışmayı ve disiplini elden bırakmamalarını söyleyen Özdağ daha sonra Niğde Valisi olarak atanan Salihli Kaymakamı Sayın Ertan Peynircioğlu’nu uğurlama programına katıldı. Uğurlamada duygu ve düşüncelerini dile getiren Özdağ, “Sayın Ertan Peynircioğlu beyefendi ile 5 yıl içerisinde Bizler Milletvekilleri, kendisi de Salihli ilçe Kaymakamımız olarak istişareli, uyumlu bir şekilde çalıştık. Kendisi disiplinli, uyumlu, çalışkan ve liyakatlı bir mülki amir olarak bu başarısını taçlandırarak Niğde’ye il Valisi olarak atandı. Biz bir yandan başarılı bir ilçe Kaymakamımızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşarken diğer yandan da İl Valisi olarak atanmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Kendisine yeni görevinde muvaffakiyetler diliyorum” diye konuştu.
Köprübaşı ve Salihli ilçeleri yanı sıra Turgutlu ve Manisa merkezde de vatandaşlar tarafından büyük bir ilgi ve sevgi çemberi içerisinde programına devam eden Özdağ, geçtiğimiz günlerde annesi vefat eden AK Parti’nin Manisa’da kurucu isimlerinden Avukat Besim Yücel’e taziye, yine geçtiğimiz günlerde trafik kazası geçiren Sancaklı İğdecik Muhtarı Yusuf Ziya Özel’e geçmiş olsun ziyaretinde bulunduktan sonra Manisa merkezde Cumhuriyet Mahallesi sakinleriyle buluşarak taleplerini dinledi.

EKMEK VE AŞ KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Manisa’ya son 14 yılda 14 Milyar TL’lık yatırım yaptıklarını ve yeni yatırımlarla buluşturmaya devam ettiklerini kaydeden Özdağ, Soma Organize Sanayi Bölgesi'nin beş ay sonra hizmete gireceğini ifade ederek şunları söyledi: "Bu OSB'de 2 bin vatandaşımız çalışacak. Akhisar'da iki OSB yaptık. Biri tamamlandı, diğeri tamamlanmak üzere. İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde nereden bakarsanız en az 10 bin kişi çalışacak. Şu an 5-6 bin civarında vatandaşımız çalışıyor. Turgutlu'da yaptığımız iki OSB'de toplam 10 bin kişi çalışıyor. Bu OSB Kemalpaşa ile birleşiyor. Sabuncubeli Tüneli 2017 yılında bitiyor. Çandarlı Kuzey Ege Limanı bitiyor. İzmir-Manisa-İstanbul arası otoyol bitiyor. Manisa merkez ve ilçelerine daha çok insan gelecek. Bu bölgede yetişen ürünler daha çok para edecek, üreticimiz, çiftçimiz, esnafımız kazanacak. Hızlı tren bitiyor. Fakülteler, hastaneler, barajlar, göletler bitiyor. 2019 yılına kadar toplam 100 açılış gerçekleştireceğiz. Yeni termik santralleri, güneş enerjileri, rüzgar enerjisi, jeotermaller, nikel madenleri, bunların tamamını özel sektör ve hükümet eliyle tamamlıyoruz. Bütün ilçelerde eğitim noktasında 29 okulu yatırıma alıyoruz. Bu okulların tamamını iki yıl içerisinde tamamlayacağız. Çocuklarımız bir yandan dil, ve bilimi öğrenirken bir yandan da ilim, irfan sahibi olacaklar. Kız çocuklarımızın gelecekte meslek sahibi olmalarına önem veriyoruz. Açılan yeni OSB'ler de okullarını bitiren kız çocukları da çalışacak, ekmek ve aş kazanacak” diye konuştu.

Özdağ ayrıca Manisa Şube Başkanlığını yürüttüğü Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Yönetim Kurulu ile de bir araya gelerek derneğin yeni tanışacağı binada incelemede bulunduktan sonra 42 yıllık kadim dostu Cemal Güner’in sahur programına katılımının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisinde ki işlerini takip etmek ve programlarını sürdürmek üzere Ankara’ya geri döndü.

Haber14 Haziran 2016 Salı