Selçuk Özdağ'dan 24 Temmuz Basın Bayramı açıklaması

24 Temmuz Basın Bayramı ve Basından sansürün kaldırılışının 108. yıldönümü nedeniyle açıklamada bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, basının demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu kaydetti. Özdağ bu unsurun 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yayıncılık ilkesinden ödün vermeyen ve sorumluluğunu başarıyla yerine getiren basın yayın organlarının ilkeli duruşuyla bir kez daha net bir şekilde ortaya konduğunu kaydetti.

“Basında sansürün kaldırılışının yıldönümü olan 24 Temmuz, demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biridir” diyen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, "Basının özgür olmadığı bir ülkede demokrasi ve insan haklarından söz edilemez. Bu vesile ile Dünya Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor. Tüm basın çalışanlarına görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

"Basının tarihi ve gelişimi ülkenin siyasal geçmişi ve demokrasisi ile yakından ilgili bir husustur" diyen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, "basındaki olumlu gelişmeler aynı zamanda ülkemizin demokratikleşmesi ve halka daha sağlıklı hizmetler üretmesi açısından da önemlidir. Bu önem FETÖ/PDY yanlısı cuntacı askerlerin 15 Temmuz’da giriştikleri kalkışmada bir kez daha net şekilde görülmüş olup darbe girişiminin başladığı ilk saatlerden bugüne kadar haber verme ve yayıncılık ilkesine bağlı kalma sorumluluğunu en başarılı şekilde yerine getiren basın yayın organlarını, imtiyaz sahiplerini ve tüm çalışanlarını canı gönülden kutluyorum. Devletimizin bölünmez bütünlüğünden, milletimizin birlik ve beraberliğinden yana, toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel görev sayarak halkın doğru ve tarafsız haber alma ihtiyacını karşılayan basın kuruluşları demokrasimizin güçlenmesine katkı sağlamaktadırlar. Görevini toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri korumayı ilke edinmiş tarafsız bir anlayışla ifa eden özgür basın, demokrasilerin en büyük güvencesidir. Bu duygu ve düşüncelerle basın ilkelerine göre mesleklerini tarafsız bir şekilde yerine getiren tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyorum” şeklinde konuştu.

Haber23 Temmuz 2016 Cumartesi