Selçuk Özdağ'dan 18 Mart mesajı

Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümü ve 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla açıklamada bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Çanakkale Zaferi’nin, Türkiye’nin en önemli ilham kaynaklarından biri olduğunu ifade etti. Milli mücadele ruhunun 102 yıl önce Çanakkale zaferiyle birlikte başladığını vurgulayan Özdağ, “Çanakkale ruhunun yaşadığını aziz milletimiz canı ve kanı pahasına 15 Temmuz’da bir kez daha ortaya koymuş ve şanlı tarihimize büyük bir destan daha yazmıştır” dedi.
Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümü ve 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla açıklamada bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Çanakkale Zaferi’nin milli mücadele ruhunun başlangıcı olduğunu kaydetti. Türk Milleti’nin Çanakkale Savaşı’nda bir var olma yok olma mücadelesi vererek, kahramanlık örneği sergilediğine dikkat çeken Özdağ, “Çanakkale Zaferi Türkiye’nin kararlı ve onurlu medeniyet yürüyüşünün en önemli ilham kaynaklarından biridir” diye konuştu.

ÇANAKKALE ZAFERİ TÜRK VE MÜSLÜMAN DÜNYA’YA IŞIK OLMUŞTUR
Özdağ, “Milletimiz Seddülbahir, Gelibolu, Arıburnu Anafartalar ve Conkbayırı’nda, yediden yetmişe bütün fertleriyle maddi-manevi fedakarlığın sınırlarını zorlayarak, kendinden silah ve teknik bakımdan üstün olan düşman kuvvetlerini bozguna uğratmıştır. Çanakkale Zaferi, taşıdığı özellikler bakımından hem bizim hem de diğer milletlerin mukadderatını tayin etmiştir. Adeta kahramanlık destanı yazan aziz Türk milleti, Balkan Savaşı’ndan kalma mağlubiyeti üzerinden atarak kazandığı zaferle bütün İslam dünyası ve ezilmiş milletler için yeni bir ışık olmuştur” dedi.

CANIMIZ VE KANIMIZ PAHASINA BU AZİZ VATANA SAHİP ÇIKACAĞIZ
Türklerin tarih boyunca, hürriyet ve bağımsızlığına düşkünlüğüyle nam salmış; her türlü zorluğa karşı kanı, canı pahasına mücadele vermekten çekinmemiş kahraman bir millet olduğunu ifade eden Özdağ, “Öyle ki savaşın ardından Britanyalı Devlet Adamı Winston Churchill’ın, ‘Türkler, Çanakkale’yi zorlayan çağının en ileri tekniğine sahip güçler karşısına adeta bir kale gibi dikilmişlerdir’ açıklaması bunun ispatı niteliğindedir. Bu vatan parçasını canı ve kanı pahasına koruyan Seyit Onbaşıları, Kınalı Hasanları, Saka Hüseyinleri ve vatan toprağı için gözünü kırpmadan kendini siper eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, şanlı zaferimizin 102. yıldönümünü minnetle kutluyorum” şeklinde konuştu.

ÇANAKKALE RUHUNUN YAŞADIĞI 15 TEMMUZ’DA BİR KEZ DAHA GÖRÜLDÜ
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bekası ve Türk milletinin huzuru için şehit olan kahramanların hiçbir zaman unutulmayacağını ve anılmaya devam edeceğini ifade eden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Kahraman Şehitlerimizin adları tarihin sayfalarına, milletimizin ise kalplerine altın harflerle yazılmıştır. yazılmıştır. Çanakkale’den, Trablusgarp’a, İstiklal Savaşı’ndan Terörle Mücadele ve Fırat Kalkanı Harekatı’na kadar, can verip kan dökerek var olduğumuzu gösteren kahramanlarımızı Türk milleti, asla unutmayacaktır. Yapılan bu zorlu mücadeleler, yarınlarımıza ışık tutacak bir anlayış ve ruh yüceliğini de ortaya koymaktadır. Seyit Onbaşı’ya, 275 kiloluk top mermisini namluya sürme kudretini veren; Yahya Çavuşlarla birlikte, Mehmetçiğin göğsünde sembolleşerek 'Çanakkale’yi Geçilmez!' kılan güç; işte o ruh yüceliğinde saklıdır. Bu asil millet, en son 15 Temmuzda, Çanakkale ruhunun yaşadığını ve sonsuza kadar da yaşamaya devam edeceğini bütün dünyaya göstermiştir" dedi.

DEMOKRASİ VE İSTİKLAL İÇİN İSTİKBAL MÜCADELESİ VERİYORUZ
Türkiye’nin güçlü ve muasır bir devlet olma yolunda istiklal mücadelesinden sonra istikbal mücadelesi de verdiğini belirten Özdağ sözlerine şöyle devam etti, “Huzurumuz, barışımız, demokrasi ve milletimizin istiklali için istikbal mücadelesi veriyoruz. Bu mücadeleden de zaferle ayrılarak emperyalist oyunlara gereken cevabı vereceğiz. Terörün başını ezecek ve Türkiye’nin süper ülke olması hedefiyle kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı en zor koşullarda, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı dünyada hiçbir eş değer karşılığı olmayan paha biçilemez büyük bir örnektir. 102 yıl önce kazandığımız Çanakkale Zaferi Cumhuriyetimize hassasiyetle sahip çıkmamız gerektiğini, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi koruyarak, Gazi Mustafa Kemal’in gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin ötesine taşımak için ülke olarak birlik ve beraberlik içerisinde çalışmamızın önemini hatırlatmaktadır. Anadolu toprakları kıyamete kadar bizim olacaktır. Anadolu topraklarında güçlü ve demokrasiyi içselleştirmiş bir orduya, güçlü aynı zamanda üzerine sevgiyi ve ahlakı giydirmiş teknolojiye sahip olmaya devam edeceğiz.”

Haber18 Mart 2017 Cumartesi