Selçuk Özdağ bir günde 7 ilçede programlara katıldı

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ hafta sonu Manisa programı çerçevesinde gerçekleştirdiği ziyaretlerinde bedensel engelli vatandaşlara akülü araç, görme engelli vatandaşlara beyaz baston, köy takımlarına ise spor malzemesi dağıtarak hem hayırlı işlere imza attı hem de bir günde yedi ilçeye giderek yeni bir kilometre rekoru daha kırdı.
AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Manisa’nın merkez ilçeleri Yunusemre ile Şehzedeler’de gerçekleştirdiği programlar haricinde bir gün içerisinde Alaşehir, Selendi, Ahmetli, Sarıgöl, Kula ilçelerine giderek hem teşkilat mensupları ve vatandaşlarla bir araya geldi hem de Kolin firmasının sponsorlüğünde akülü araç, beyaz baston, köy takımlarına spor malzemesi dağıttı. Özdağ ayrıca Hafta sonu hayatını kaybeden 22.23.24. Dönem AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi’nin Babası Mustafa Tanrıverdi’nin cenazesine katılarak Tanrıverdi ailesinin acısına ortak oldu.

KOLİN FİRMASINA TEŞEKKÜR EDİYORUM
Kolin firması aracılığıyla Meclisteki 18 Maddelik Anayasa değişikliğiyle ilgili oylamadan önce Manisa Şehzadeler ve Yunusemre ilçeleri ile Yuntdağ köylerinde akülü araç dağıtıldığını ifade eden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ verdiği sözün takipçisi olarak 20 köy takımına spor malzemesi, bedensel engelli vatandaşlara 5 akülü araç, görme engelli vatandaşlara ise 100 adet beyaz baston dağıttı. Akülü araçların bir tanesi Ahmetli, iki tanesi Alaşehir, bir tanesi Selendi, bir tanesi de Sarıgöl ilçelerinde dağıtıldı. 10 Roman vatandaşın yine Kolin firmasının sponsörlüğünde Umre’ye gönderileceğini ifade eden Özdağ, “Büyük bir sosyal sorumluluk projesine imza atan Kolin firması sahibi Ali Naci bey ve kardeşlerine, diğer yandan akülü araçlar, spor malzemeleri ve beyaz baston dağıtımı esnasında yanımızda olan Kolin firmasının Genel Müdürü Arzu Atik hanımefendiye teşekkür ediyorum” dedi.

SOMA KÖMÜR REZERVİNDE TÜRKİYE’NİN EN ZENGİN İLÇELERİ ARASINDA
Kömüre dayalı kömür rezervi açısından Soma Gördes kısmının Türkiye’nin en zengin bölgelerinden bir tanesi olduğunu belirten AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Bu bölgede daha önce devlete ait SEAŞ adlı bir termik santralimiz vardı. Bin Megawatt gücünde bir elektrik üretiyordu. Yaklaşık Bu santralde 1400 kişi çalışıyordu. Şimdi Kolin firması bu alanda ve bu bölgede yatırım yaptı. Şu an itibariyle 2500 kişi bu santralde istihdam ediliyor. Kolin firmasına ait bu santralde 510 Megawatt gücünde elektrik üretilecek” diye konuştu.

MANİSA ENERJİ ÜRETİMİ AÇISINDAN ŞANSLI
“Bizim elektriğe ihtiyacımız. Ülkemizde petrol yok, doğalgaz ise şimdilik çok az var. Manisa ilimiz elektrik açısından üç alanda şanslı. Bunlardan biri rüzgar enerjisi. Akhisar’da, Gördes’te, Bekilli’de rüzgar enerjisi üretiliyor. Türkiye’de 244 bölgede rüzgardan ve havadan yararlanarak bu enerjiyi üretme noktasında önemli çalışma yürütüyorlar” diyen Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü, “Bir diğer elektrik üretmemizi sağlayan ise Alaşehir’de bulunan jeotermalimiz. Türkiye’nin en zengin buharı Alaşehir’de çıkıyor. 268 derece sıcaklığa sahip. Şu an Jeotermal enerji aracılığıyla elektrik üretiyoruz. Şu an 600 Megawatt’ı geçti. Çeşitli firmalar orada yatırım yapıyorlar. Aynı zamanda bu firmalardan biri olan Kolin bu yatırıma başladı. Kolin firması bu yatırımlarla bir yandan istihdam bir yandan katma değer sağlarken bir yandan da tasarruf yapmamızı sağlıyor. Kolin firmasının yaptığı bu yatırımlar neticesinde 300 Milyon Dolarlık daha az doğalgaz ithal edeceğiz. Kendi enerjimizi kendimiz üreterek bir yandan ısınacak, bir yandan dışa bağımlılığımızı azaltacak bir yandan da organize sanayilerimizde ki fabrikaların çarklarının daha rahat dönmesini ve de ucuz üretim yapmalarının önünü açacağız.”

REFERANDUMDAN YÜZDE “60” EVET ÇIKACAK
Manisa'nın Selendi ilçesinde bedensel engelli 9 yaşındaki engelli çocuğa akülü araç ve görme engelli vatandaşlara da baston hediye eden AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, partililer ve vatandaşlarla da sohbet etti. Sohbet esnasında Özdağ, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Anayasa değişikliği referandumundan Selendi'nden yüzde 60 "Evet" oyu beklediğini belirten Özdağ, Manisa'daki yatırımları anlattı. Manisa'nın 2 ilçesinde daha yüksek okul çalışmalarının devam ettiğini hatırlatan Özdağ, "2 ilçemize hastane yapacağız. Spor tesisi olmayan ilçemiz kalmadı. Selendi baraj çalışmalarımız devam ediyor. Proje ihalesini yaptık. Selendi'ye söz vermiştik. Cirit sahası yapacağız. Spor Toto Teşkilat Başkanımızla görüştük. Ancak Büyükşehir cirit sahası yapılacak olan alanı imar planından geçirmiyor" ifadesinde bulundu.

TERÖRÜ YENECEĞİZ

Hakkari Şemdinli’de Şehit düşen Onbaşı Evren Kaya’nın da Babaocağını taziye ziyaretinde bulunarak acılı ailenin acısını paylaşan Özdağ terörle mücadelenin kararlı bir şekilde devam ettiğini belirterek Türkiye’nin kalkınmasını istemeyen emperyalist egemen güçlerin taşeronluğunu yapan terör örgütlerinin sonunun geldiğini ifade eden Özdağ devletin kararlı mücadelesinin terörü yeneceğini kaydetti.

KULA-ALAEŞHİR YOL YAPIMI 2017 YATIRIM PROGRAMINA ALINDI
AK Parti ilçe teşkilatında yaptığı konuşmada Kula-Alaşehir yolunun 2017 yatırım planına alındığı müjdesini de veren Özdağ ilçeye yapılması planlanan TOKİ konutları için zemin etüt çalışmalarında yaşanan sorunlardan dolayı aksama olduğunu kaydederek bu aksaklığın giderilmesi konusunda Milletvekilleri olarak Ankara’da teşkilat olarak ise Alaşehir ve Manisa’da gayretlerinin sürdüğünü belirtti.

CENGİZ ERGÜN OYUNUN RENGİNİ BELLİ ETMELİ
Geçtiğimiz günlerde youtube üzerinden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e, "Büyük ve Güçlü Türkiye için 'Evet' diyorum, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Cengiz Ergün Beyefendi siz de 'Evet' diyor musunuz" çağrısında bulunduğuna vurgu yapan AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ çağrısına hala bir cevap gelmediğini ifade etti. “Anayasa değişikliği teklifine Cumhurbaşkanı’nın onay vermesinin ardından agoraya çıkacağız” diyen Özdağ, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Selçuk Özdağ, Büyükşehir belediye başkanı Cengiz Ergün’e yaptığı çağrıyı bir kez daha yineleyerek “Sayın Ergün’ü Oyunun rengini belli etmeye davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Haber6 Şubat 2017 Pazartesi