Selçuk Özdağ, “Aydın Özsıcak özel sorgulanmalıdır”

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik Marmaris’te kaldığı otele yapılan hain saldırı sonrasında yakalananlar arasında yer alan Astsubay Aydın Özsıcak’ın mutlaka özel sorgulanması gerektiğini vurguladı. Özsıcak’ın Muhsin Yazıcıoğlu suikastında düşen uçağın parçalarını sökerken yakalandığını da vurgulayan Özdağ, “15 Temmuz gecesi ve öncesinde ki yaşanan darbe girişimlerinde ve alçakça düzenlenen hain saldırılarda diğer kilit isimlere ulaşmak ve hangi egemen güçlerin parmağının olduğunu ortaya çıkarmak için Özsıcak mutlaka özel sorgulanmalıdır. Bu vatan haini Türkiye ile hesabı olan, Türkiye’nin güçlü devlet olmasını istemeyen odakların tetikçiliğini yapmaktadır” diye konuştu.
FETÖ/PDY yanlısı cuntacı askerler tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi ile ilgili Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele saldıran darbeci askerlerin arasında oldukları iddiasıyla İzmir'de gözaltına alınan 8 şüpheli, adliyeye çıkarılmak üzere Muğla’ya getirildi. Bu isimler arasında yer alan Astsubay Aydın Özsıcak’ın Muhsin Yazıcıoğlu suikastında düşen uçağın parçalarını sökerken yakalandığını da işaret eden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Özsıcak’ın son yaşanan darbe girişiminde yakalanmasının ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele düzenlenen saldırıda yer almasının şaşırtıcı olmadığını belirterek özel sorgulanması gerektiğini kaydetti.

Özdağ, “Kıdemli Başçavuş Aydın Özsıcak, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve dava arkadaşım Muhsin Yazıcıoğlu'nun düşen helikopterinden parça sökerken görüntülenmişti. Daha sonra tutuklanan ve yargılanan Özsıcak, her ne hikmetse serbest bırakılmıştı. İşte bu karanlık isim 15 Temmuz’da Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve hükümetine yönelik darbe girişimine katıldığı için tekrar yakalanarak gözaltına alındı. Darbe girişiminin tam ayrıntılarına ve hangi kişilerin ve egemen güçlerin bu girişimde yer aldığını net görebilmemiz için bu vatan haini özel sorgulanmalıdır” ifadesinde bulundu.

Haber18 Temmuz 2016 Pazartesi