Selçuk Özdağ, “Asıl korktukları, süper güç Türkiye”

Türkiye’de Dünya’nın hiçbir ülkesinde bulunmayan iki madenin bulunduğuna dikkat çeken Özdağ, “50 yıldır Amerikalılar ve batı dünyası bu madenleri arıyordu. Türkiye’de bulundu. Değerli maden olarak bilinen Bor’dan çok daha değerli bu madenler. Bu madenlerin şu an ismini söylemeyeceğim ama Türkiye’ye Almanya, Hollanda, İsveç, dış güç destekli FETÖ darbe girişimi, PKK-YPG terör saldırıları ve diğer tüm yapılanların şu an altında bu neden yatıyor. Dünya’nın hiçbir yerinde olmayan bu iki maden Türkiye’de ve bu iki maden Türkiye’yi Dünya’nın en büyük süper gücü yapacak” dedi.

Manisa’da bir dizi programlara katılan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Soma ilçe teşkilatında parti mensuplarıyla bir araya geldi. “Hayır” kampanyası yürütenlerin hiçbir makul gerekçesi bulunmazken “Evet” diyenlerin makul gerekçelerinin bulunduğunu kaydeden Özdağ, “Biz İstanbul’da ki Havalimanını bitireceğiz. Bu Havalimanı Dünya’nın en büyük Havalimanlarından biri olacak ve 35 Milyar Dolar Türkiye’ye para kazandıracak. Onun için başta Almanlar, Hollandalılar olmak üzere batı dünyasının emperyalist egemen güçleri bize zorluk çıkartmaya, yıldırmaya çalışıyorlar. Ama ne yaparlarsa yapsınlar Dünya’nın en büyük Havalimanını yapacağız. Ne yaparlarsa yapsınlar Manisa’da Kolin firması Soma’da elektrik santralini bitirecek. Ne yaparlarsa yapsınlar Dünya’nın en büyük barajı Yusufeli barajını bitireceğiz. Dünya’nın en büyük ikinci, Türkiye’nin en yüksek barajı olan Artvin’de ki Deriner barajını bitireceğiz. Türkiye elektriğinin yüzde 15’ini bu barajdan üretiyoruz. Elektrik, araba, cep telefonu üretmemizi istemiyorlar. Teknolojiye hakim olmamızı istemiyorlar. Üniversite kurmamızı istemiyorlar. Organize Sanayi Bölgeleri kurmamızı, madenleri işlememizi istemiyorlar. Ama kuracağız, işleyeceğiz ve tüm bunları yapacağız. Onların marabası, kölesi olmayacağız. Tüm bunları yaptıktan sonra da süper, güçlü ülke Türkiye’yi inşa edeceğiz. Biz tarihin efendileriyiz, yine efendi olacağız inşallah” diye konuştu.

ANADOLU DÜNYA’NIN 3. MUKADDES TOPRAĞI
Türk Devletlerinin bulunduğu topraklara Allah’ın takdiri olarak gönderildiğini belirten Özdağ, “Biz tarihimizi anlatırken bu topraklara kuraklık nedeniyle, Çinliler kaçırdığı için ve benzeri gerekçelerle geldiğimizi ifade ediyoruz. Ama işin asıl özü Türkleri bu topraklara Allah’ın gönderdiği gerçeğidir. Anadolu topraklarını Allah Türklere bahşetti. Mekke ve Medine’den sonra, Mescid-i Aksa, Kudüs’ten sonra Dünya’nın üçüncü mukaddes bölgesi Anadolu topraklarıdır. En çok Peygamber, Sahabe bu topraklarda yetişti. Alparslan’dan bugüne kadar 10 Milyon şehidimiz var bu topraklarda. Bu topraklara sahip çıkmak o yüzden öncelikle boynumuzun borcu. Sahip çıkmanın yolu da sandık. Sahip çıkmanın yolu çalışmak. Sahip çıkmanın yolu çocuklarımızı okula göndermek. Gerekirse yurt dışında tahsillerini yapacaklar ama bilgi hırsızlığını yapıp yine Türkiye’ye geri gelecekler. Devletine, milletine faydalı hizmetler yapan bireyler olacaklar. Bu nedenle 16 Nisan’da önümüzde bir sandık olacak. Bu sandığı aşacağız ve düşmanlarımızı sevindirmeyeceğiz. Yapılacak seçimde ‘Evet’ diyen de ‘Hayır’ diyen de kardeş. Bizim görevimiz ‘Hayır’cıları, ‘Evet’e dönüştürmek. 18 maddeyi en iyi ve mantıklı şekilde anlatarak ‘Evet’ diyenlerin sayısını çoğaltacağız. Peygamber Efendimiz Uhud Savaşını kaybettiğinde sahabe sözünü dinlemedi. Ona rağmen Peygamberimiz onlara hiç kötü davranmadı. Allah’tan emir, ayet geldi; “Sen onlara kötü davransaydın hiçbirini yanında bulmazdın” diyordu. Arkasından yeni bir ayet geldi, “O arkadaşlarınla yeniden istişare et” diyordu yüce Rabbimiz. O nedenle Hayır diyenlere de gideceğiz ve istişare edeceğiz onlarla. Neden Evet denmesi gerektiğini akıllı, makul ve mantıklı şekilde anlatacağız. Anlatmaktan bıkmayın ve yaptıklarımızı teker teker sabırlı şekilde izah edin, barajları, OSB’leri, okulları ve nicelerini dile getirin” şeklinde konuştu.

SOMA’YA FAKÜLTE MÜJDESİ
Kolin firmasının Soma’ya bir fakülte kazandıracağını kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Öncelikle Kolin firması yetkililerine 2500 kişiye aş ve iş verdiği için, 300 Milyon Dolar Türkiye’yi daha karlı hale getirecekleri ve 510 megawatt elektrik üretecekleri için teşekkür ediyorum. Manisa Allah’ın izniyle Ege Bölgesinin elektriğini üretecek. Bir yanda SEAŞ ve Kolin’le, diğer yandan Demirköprü Barajında ki HES’le, rüzgar gülleriyle, Alaşehir’de ki jeotermallerle Ege’nin elektriğini Manisa üretecek. Kolin Firması sahibi Ahmet beye bir caminin yapılması gerektiğini iletmiş kendisi de hayırsever bir işadamı olduğundan onu kendi cebinden yaptıracağını belirtmişti. Daha sonra da Soma’ya 15 Milyon lira maliyeti bulan Fakülte’ye ihtiyaç olunduğunu ilettim, kendileri de olumlu baktı.Öğrenci yurdu kısmını Allah’ın izniyle devlet, alt yapısı belediye imkanlarıyla yapılacak. Fakültenin yapılacağı arazi de hazır. Şubat ayından sonra da Allah’ın izniyle Fakülte’nin inşası için bismillah denilecek. Fakülteler, üniversiteler bacasız fabrika demek. Sanırım tamamlandığında 8 Bin civarında öğrenci gelecek. Burada ki vatandaşlarımızda isterlerse çocuklarını başka şehirlere göndermeyecek bizzat yaşadıkları kentte okutacak” dedi.

Haber12 Mart 2017 Pazar