Selçuk Özdağ'a Avrasya Ödülü

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) tarafından düzenlenen "Avrasya Hizmet Ödülleri 2018" programında Avrasya Hizmet Ödülü verildi. Özdağ ödülünü Makedonya Cumhuriyeti Devlet Bakanı Prof. Dr. Adnan Kahil'den aldı.

Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) tarafından düzenlenen 2018 Avrasya Hizmet Ödülleri sahiplerini buldu. Milli Kütüphane Konferans Salonu’nda gerçekleşen ödül töreninde AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ'a Avrasya Hizmet Ödülü verildi. Özdağ'ın yanısıra Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Makedonya Cumhuriyeti Devlet Bakanı Prof. Dr. Adnan Kahil, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Türkiye Kişinev Büyükelçisi Hulusi Kılıç, Kazakistan Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, TÜRKSOY Genel Sekreteri Prof. Dr. Düsen Kaseinov, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, KKTC Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, EkoAvrasya Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren ve STK ve medya temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen programda Avrasya ekonomisine katkılarından dolayı hizmet ödülü alan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'ye ödülünü Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu takdim etti.

TÜRKLER BARIŞ VE KARDEŞLİK İNŞA ETTİ
Türklerin tarihte kurduğu büyük devletlerin yaşadıkları coğrafyalarda barış, kardeşlik ve huzuru tesis ettiğini hatırlatan Özdağ, bugün bölgemizde ve ülkemizde yaşanan gelişmeler karşısında Türkiye olarak tarihten gelen sorumluluğun gereklerini harfiyen uyguladığının altını çizdi. Kıbrıs, Musul, Kerkük, Afganistan, Bosna gibi gönül coğrafyamızın Türkiye için büyük önem taşıdığını kaydeden Özdağ, ebedi devlet kuran milletlerden birinin Türkler olduğunu ifade ederek, büyük devletlerin büyük ekonomilerle ve ordularla ayakta kaldığını söyledi.

Türkiye'nin yer altı, yer üstü ve enerji kaynaklarıyla stratejik bir öneme sahip olduğunu kaydeden Özdağ, "Doğu Akdeniz´de bize ihtiyacınız var. İster İsrail olarak, ister Güney Kıbrıs olarak Türkiye´ye ihtiyacınız var. Onlara sesleniyorum, buradan geçeceksiniz başka çareniz yok. Ürettiğiniz, çıkarttığınız doğal gazları, Türkiye üzerinden Avrupa´ya pazarlayacaksınız. Tankerlerle pazarlayamazsınız´´ diye konuştu.

TÜRKİYE HER ŞEYE RAĞMEN EMİN ADIMLARLA KALKINIYOR
"Türkiye, ne zaman büyüdüyse vesayetçiler ve darbeciler devreye girdi. Ekonomimize zarar verip, kültürel savrulmalarımızı sağladı" diyen Özdağ, Türkiye´nin dünyada itibarlı bir devlet olmak için her şeye rağmen emin adımlarla yürüdüğünü vurguladı.
Adnan Menderes, Turgut Özal ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın Türkiye için altına imza attıkları atılımlara atıfta bulunan Özdağ, Türkiye´nin orta ölçekli bir ülke olmaktan, sadece bölgesinde söz sahibi bir aktör olmaktan çıkıp, dünya ölçeğinde bir aktör olmak için çalıştığını ve bunun için de önemli mesafeler katettiğinin altını çizdi.

Haber10 Mart 2018 Cumartesi