Selçuk Özdağ; “21. Yüzyılın güçlü Türkiye'sinin temellerini atıyoruz”

Mekke'nin fethinin 1386'ıncı yıldönümü ve yeni girilecek olan 2017 yılı dolayısıyla yazılı basın açıklamasında bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini ve bu zorluğu demokrasiye, milli iradeye sahip çıkan 78 Milyon Türkiye’nin tüm farklılıkları bir kenara bırakarak milli birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağını kaydetti. Özdağ, “2017 yılına siyaset, ekonomi, hukuk sistemi başta olmak üzere tüm alanlarda önemli değişim içerisinde giren Türkiye her geçen gün daha da güçlenerek bölgesel ve küresel aktör olma yolunda önemli adımlar atmaktadır. Bu kararlılık ve hedefler doğrultusunda inanıyorum ki Türkiye 21. Yüzyılın en büyük devleti olacaktır. Bu genler bu asil millette var” diye konuştu.

Mekke'nin fethinin 1386'ıncı yıldönümü ve 2017 yılı dolayısıyla yazılı basın açıklamasında bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Türkiye’nin her geçen dönem daha da güçlenerek küresel ve bölgesel aktör olma yolunda önemli adımlar attığını kaydetti. Türkiye’nin güçlü ve söz sahibi ülke olmasını istemeyen emperyalist egemen ülkelerin taşeronluğunu yaptırdıkları terör örgütleri aracılığıyla Türkiye’nin kalkınma hamlelerini baltalamak için her yolu denediklerini kaydeden Özdağ bu karanlık gecelerden birinin de 15 Temmuz’da yaşandığını ifade ederek, “Bu kahraman halk Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktı. Türkiye’nin ve demokrasinin kalbi Türkiye Büyük Millet Meclisine sahip çıktı. Milli iradeye ve demokrasiye sahip çıktı. Şimdi dizlerimizin üzerindeyiz, ayağa kalkacağız ve dikileceğiz. Sonra yürüyecek daha sonra da koşacağız. Güçlü ve süper ülke olacağız” dedi.

ÖNCE VATAN DİYEN ASİL BİR MİLLETİMİZ VAR
2017 yılına girilirken 78 Milyon Türkiye'yi tasarruf etmeye, milli olmaya ve tüm farklılıkları bir kenara bırakarak birlik, beraberlik içerisinde yaşamaya davet eden Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü; "Milliyetçilik milletinden yana olmaktır. Kendi tankını, uçağını, arabanı üretmek, barajlar, Organize Sanayi Bölgeleri ve tüm yerli üretimleri yapmaktır. Yerli ve Milli solcular sosyal demokrasi istiyorlardı, biz sağladık. Sosyal devlet istiyorlardı biz oluşturduk. 65 yaşını geçene, engelliye, dula, öksüz ve yetim çocuklara maaş veriyoruz. Karşılıksız kredi ve burs veriyoruz. Aynı zamanda öğrencilere proje karşılığında para vermeye devam edeceğiz. Bunları yaparken diğer yandan da tasarruf etmeliyiz. Tasarruf ederken aynı zamanda Türkiye’de yerli malı bir üretim gerçekleşiyorsa onu kullanmalıyız. Bir ve beraber olmalıyız. Eğer Türkiye giderse her şey biter. Vatanımız, devletimiz olmazsa her şey biter. O yüzden devletimiz her zaman var olsun.”

MÜSLÜMANLAR FETHEDER AMA ASLA İŞGAL ETMEZ
Açıklamasında Mekke’nin fethinin 1386’ıncı yıldönümünü de kutlayan Özdağ, fethin hayat vermek, işgalin sömürmek için yapıldığına da dikkati çekerek, şunları kaydetti; "Onun içindir ki Müslümanlar bir yeri fetheder, işgal etmez. Fetih, beldeleri ve toplumları İslam'a açmak için yapılır. İslam'ın fetihleri, insanların kafa ve gönüllerini hakikate kapatan, onların ilahi mesajın ışığını almasına mani olan küfür örtüsünün açılmasıdır. Peygamberimizin Mekke'yi fethetmesi, bize kendi içimizdeki putları yıkmamız ve gönül dünyamızı aydınlığa kavuşturmamız açısından iyi bir örnek ve rehberdir. Bu vesileyle Mekke'nin fetih yıldönümünü kutluyor ve insanlarımızın imanlı, ihlaslı ve huzurlu bir yıl geçirmelerini diliyorum. 2017 yılının tüm milletimize, ülkemize hayır, huzur, refah, getirmesini, İslam aleminin uyanışını, bilgiyle, teknolojiyle tanışmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum."

Haber30 Aralık 2016 Cuma