Selçuk Özdağ 16 Roman vatandaşı daha Umre'ye gönderdi

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanıyken başlattığı Roman vatandaşları Umre’ye gönderme projesine devam ediyor. İzmir ve Manisa’dan daha önce toplam 35 Roman vatandaşı Umre’ye uğurlayan Özdağ bugün de Manisa Malta Camiinde sabah kılınan namazdan sonra 16 Roman vatandaşı daha Umre’ye gönderdi.
Roman vatandaşlarının vatanına, devletine bağlı milletini seven, Allah’a, Peygambere ve kitabına inanan insanlar olduğunu kaydeden Özdağ, Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğü sırada iki Roman kadının kendisinden Umre'ye gitme talebinde bulunduğunu ve bu talep üzerine Roman vatandaşların Umre'ye gönderilmesine ilişkin bir proje hazırladıklarını belirtti.

ÖZDAĞ’DAN HAYIRSEVER ZENGİN VATANDAŞLARA ÇAĞRI

Projenin ilk etabı olarak İzmir ve Manisa’dan toplam 35 Roman vatandaşı Umreye gönderdiklerini belirten Özdağ, Dönüşte kardeşlerimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etmek istemişlerdi ancak Sayın Cumhurbaşkanımız Rize’de olduğundan bazı kardeşlerimiz Cumhurbaşkanlığı Külliyesini ziyaret etmişlerdi. 16 Kardeşimizi de bugün başlattığım projeyi devam ettirerek bu sefer Manisa Milletvekili olarak Malta Camiinden yine Umre’ye uğurluyoruz. 16 kardeşimizin Umre’den dönmesinden sonra yine 20 kardeşimizi de Manisa’dan, 15 kardeşimizi de Çanakkale’den Umre’ye göndermiş olacağız. Bu proje dahilinde bir farkındalık yarattığımıza inanıyorum. Bu vesileyle hayırsever maddi durumu zengin vatandaşlarımıza sesleniyorum; Evet cami yapıyorsunuz, Hastane ve benzeri hayırlı işler yapıyorsunuz. Ama bunları yaparken de maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarımızı da Umre’ye, yollayın ve bu projeye destek verin” dedi.

Projeyi aynı zamanda bir farkındalık oluşturmak için başlattıklarını belirten Özdağ, “Roman kardeşlerimizin başlıca sorunları işsizlik ve barınma bu konuda İŞKUR Müdürümüzle de görüştüm ve kendilerine istihdam yaratılması, işe yerleştirilmeleri hususunda gerekli talimatı verdim. Türkiye 79 Milyon nüfusa sahip ve Kürdüyle, Türkmeniyle, Çerkeziyle, Göçmeniyle, Romanıyla biz büyük bir aileyiz. İnşallah huzur içerisinde, kardeşlik, birlik ve beraberlik içerisinde yaşamaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Özdağ’ın Roman vatandaşları Umre’ye uğurlayışında kanaat önderlerinden Nuri Kuru’da katılımıyla destek verdi.

Haber26 Mayıs 2016 Perşembe