Selçuk Özdağ, “16 Nisan'da 12. Seçim zaferini kazanacağız”

Manisa’da ki bir dizi programları çerçevesinde hafta sonunda Soma’da parti mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ “Milletle gelenler milletle, sandıkla gelenler sandıkla gidecekler. Biz ne öyle teröristlerle ne de darbecilerle geliriz ya da gideriz. Biz sadece milletimizin ak oylarıyla gelir ve yine milletimiz bizi beğenmezse o oylarla gideriz. Aziz milletimiz bizi sandıkta 11 seçim zaferiyle kazandırdı. Şimdi Allah’ın izniyle 16 Nisan’da 12. Seçim zaferiyle çıkacağız sandıktan” diye konuştu.

Tüm Dünya ülkelerinin 16 Nisan’da gerçekleşecek olan Referandum öncesinde gözlerinin Türkiye’de olduğunu ve emperyalist batı ülkelerinin ‘Acaba mevcut iktidar, Türkiye tökezler mi’ beklentisi içine girdiklerini kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Tökezlemeyeceğiz, Hayır oyları değil Evet oyları daha çok çıkacak sandıktan Allah’ın izniyle. Ama bunun için tüm Milletvekillerimizle, teşkilatlarımızla hep birlikte çalışacağız. Allah çünkü yalnızca çalışanlara verir” dedi.
Meclisin içinden artık Cumhurbaşkanı seçilmeyeceğini barajı ve oy oranını sağlayan partilerin Cumhurbaşkanlarını aday olarak gösterebileceğini kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Bakanlar Kurulu’nun içinde de yine aynı şekilde Cumhurbaşkanı olacak. Milletvekilleri Parlamentoya gidecekler. Milletvekillerinin görevi sadece ve sadece kanun yapmak olacak. Komisyonlarda kanunlar görüşülecek ve çabuk bir şekilde kanunlar çıkartılacak. Oradan da Bakanlar Kurulunda icrası yapılacak, çalışılacak ve hizmet edilecek. İyi çalışanlar kalacak, kötü yapanlar ise gidecek. Yine her 5 yılda bir seçime, sandığa gideceğiz” dedi.

Son yapılan anket sonuçlarında Evet oylarının yüzde 54-55 bandında olduğunu ifade eden Özdağ, “Yine yetmez biz bu oy oranını 58’e, 60’a taşımak için çalışıyoruz. Biz milletimizin ve teşkilatlarımızın hizmetindeyiz. Milletvekilliği bugün var yarın belki de yok. Bu nedenle görev yaptığımız süre içerisinde anı değerlendirmek çok önemli. Bu an da en iyi hizmeti yaparak değerlendirilir. Bizim tasavvuf kültürümüzde vaktin anası, babası olmak var. Geçmişe ayıplanmak, geleceğe endişelenmek, korkaklık ve cimrilikten ancak Allah’a sığınırız. Biz geçmişe ayıplanmıyoruz. Gelecek endişemiz yok. Korkak ve cimri değiliz. Bu anı en iyi hizmeti milletimize, devletimize sunarak değerlendirmekten başka bir hedefimiz yok. ‘Kadere iman edenler kederden emin olurlar’ sözüne inanıyoruz” diye konuştu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 16 Mart’tan Referandum tarihi olan 16 Nisan’a kadar tatil edileceğini kaydeden Özdağ, “16 Nisan’dan da yüzümüzün akıyla çıkacağız inşallah. 17 Nisan’dan sonra da Mecliste gece gündüz demeden çalışacağız ve 4 yasayı değiştireceğiz. Yüksek Seçim Kurulu yasasını değiştireceğiz. Türkiye Büyük Millet Meclisi iç tüzüğünü değiştireceğiz. Seçim Kanunu ve siyasi partiler yasasını değiştireceğiz. Bu 4 yasanın değişikliğini bir sonraki tatile çıkıncaya kadar yani 6 ay içerisinde bitirmemiz gerekiyor. Ondan sonra da önce 2019 yerel yönetimler seçimine en iyi şekilde hazırlanacağız. Türkiye bizim elbette ama yerel seçimleri düşündüğümüzde ise öncelikli hedefimiz Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanmak. 17 ilçe belediyesinin ise en az 15 tanesini kazanacağız inşallah” ifadesinde bulundu.

Haber15 Mart 2017 Çarşamba