Şehit ve Gazilerimiz için ne yapsak azdır

AK Parti E. Genel Başkan Yardımcısı, 24. 25. 26. Dönem AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ yaptığı yazılı basın açıklamasıyla 19 Eylül Gaziler Gününü kutladı. Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla, birlik ve bütünlük içinde hayatlarımızı idame ettiriyoruz” diyen Özdağ, "“Şehit ve Gazilerimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet ve şükran duysak azdır" dedi.
Son dönemde yapılan çalışmalar ile Gazi ve Şehit yakınlarının özlük haklarının iyileştirildiğini, daha da iyi hale getirme gayretiyle bu çalışmaların devam ettiğini kaydeden AK Parti E. Genel Başkan Yardımcısı, 24. 25. 26. Dönem AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ,"98 yıl önce istiklal mücadelesi kazanarak Türk milleti olarak Şehidimizle, Gazimizle, kahramanlarımızla tüm Dünya’ya örnek olmuştuk. Tam 98 yıl sonra 15 Temmuz gecesi hain darbe girişimine karşı milli iradesine sahip çıkan halkımız Gazi bir millet olduğunu bir kez daha tüm cihana ilan etmiştir. Bu nedenle kahraman Şehitlerimizin bizlere emaneti Şehit yakınlarımız, Gazilerimiz, aziz ve asil milletimiz için ne yapsak azdır” diye konuştu.

Açıklamasında 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının açılışına da değinen Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü, “Şuurlu ve milli iradeye sahip çıkan, bu vatan için canı pahasına Şehit ve Gazilik mertebesine yükselmiş olan kahramanlarımızı tanıyan ve onların izinden giden nesiller yetiştirmek boynumuzun borcu. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek bize emanet edilen Cumhuriyeti ve demokrasiyi ebediyete kadar yaşatacak, hukuktan, insan hakları ve özgürlüklerden taviz vermeden, geri adım atmadan Türkiye Cumhuriyeti Devletini güçlü ve muasır bir ülke olarak kılma noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetine asla ve asla leke sürdürmeyecek, onların aziz hatıralarını ilelebet yaşatacağız. Bu minnet ve şükran duyguları içinde, bugün de, aynı azim ve kararlılıkla milletimizin huzur ve güvenliği için canlarını ortaya koyan güvenlik güçlerimizi; bu uğurda gazilik mertebesine ulaşmış başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Gazilerimizi ve şehitlik mertebesine erişmiş kahramanlarımızı saygıyla anıyorum.”

Haber20 Eylül 2018 Perşembe