Sayın Erdoğan Başkanlığı hak ediyor

Manisa’da bir dizi programlara katılan ve dernek binasının açılışını gerçekleştiren Manisa Şehit ve Gazi Ailelerini Koruma – Kalkındırma Derneği’ni ziyaret eden AK Parti Manisa Milletvekili ve Darbe Girişimi Meclis Araştırma Komisyonu Başkanvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Başkanlık sistemiyle ilgili düşüncesini de dile getiren Özdağ, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Türk siyasi hayatının en büyük lideridir. 14 yıl boyunca çok zorlu sıkıntıları başarıyla atlatan, büyük hizmetleri bulunan, art arda seçimleri kazanma başarısı gösteren, ekonomik krizlere ve emperyalizme meydan okuyan saygıdeğer şahsiyet Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığı da hak ediyor” dedi.

Siyasetçinin başkalarının düşünemediğini düşünen, başkalarının 10 yıl 20 yıl sonra göremediklerini gören kişi olduğunu belirten AK Parti Manisa Milletvekili ve Darbe Girişimi Meclis Araştırma Komisyonu Başkanvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Herkes bir şekilde siyasetle ilgilenebilir, siyasetçi de olabilir ama devlet adamlığı hem herkese nasip olmaz, hem de o kimliği taşımak kolay değildir. Bu nedenle siyasetçi olmak yetmiyor onun yanın da devlet adamlığı kimliğimizi ve duruşumuzu da oluşturmalıyız. O yüzden devlet adamı öncelikle belirttiğim kriterleri taşıyan kişidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Mustafa Kemal Atatürk’ten sonraki en büyük siyasi fenomendir. Türk siyasi hayatının en büyük lideridir. Bu denli devlet, millet aşkı, bu denli büyük hizmetleri olan, 14 yıl boyunca çok zorlu sıkıntıları aşan, seçimleri kazanan saygıdeğer şahsiyet Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığı da hak ediyor. Bu konuya millet iradesinin tecelli etmiş olduğu yer olan Türkiye Büyük Meclisinde ki tüm Milletvekillerinin de sağduyuyla yaklaşacağına inanıyorum” diye konuştu.

ŞEHİT VE GAZİLER KÜTÜK DOSYASI OLUŞTURULMALI
Manisa Şehit ve Gazi Ailelerini Koruma – Kalkındırma Derneği’nin hayırlı hizmetlerde bulunması temennisinde bulunan Özdağ, Dernek Başkanı İbrahim Sagun’dan dernek faaliyetleri hakkında bilgi aldıktan sonra sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Devletimizin Gazilerin birinci derece yakınlarından bir kişiye, Şehitlerinden ise 2 kişiye istihdam hakkı sağlamasının önünü açtık. Gazi ve Şehitlerimizin çocuklarına burs, Üniversitede ise yurtlarda kalma imkanı sağladık. Geri ödemek şartıyla 100 Bin TL faizsiz kredi, Şehit yakınlarına ÖTV indirimli araç alma imkanı başta olmak üzere çok çeşitli imkanlar getirdik. Ama her şeyi devletten beklemeyeceğiz. Şehit Yakınları ve Gazilerle ilgili kurulan derneklere de çok önemli görevler düşüyor. Gazi ve Şehitlerimizin bilgileri ile ailelerinin bilgilerini mutlaka arşivlemeleri gerekiyor. Yine aynı zamanda biz muhakkak Şehitlerimizin ve Gazilerimizin birinci derece yakınlarına istihdam imkanı yarattık ama Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz ile yine Şehit Yakınları, Gazilerle ilgili sivil toplum kuruluşları muhakkak bunun da takipçisi olacaklar. Çocukları, kardeşleri istihdam edilmiş mi? Kaçı istihdam edilmiş? Bugüne kadar devlet bu Şehit yakınlarımıza, Gaziler ile ailelerine hangi imkanı sağlamış ve bu kişiler hangi imkanlardan yararlanmış? Kaçının evi var? Kaçı kirada oturmaya devam ediyor? Çocukları hangi meslek sahibi olmuşlar? Sadece o sivil toplum kuruluşunu veya kurumu kurmakla iş bitmiyor? Önemli olan kurulduktan sonra ne yapılıyor, takipçisi olunuyor mu? Bunlar çok önemli. Ne yaparsak yapalım eksiksiz yapmaya özen gösterelim” tavsiyesinde bulundu.

ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİMİZİN YANINDAYIZ
Şehit Yakınları ve Gazilerle ilgili derneklerin önemli bir görevi yerine getirdiklerini kaydeden Özdağ, “Dernek açmak, kurmak bugünkü şartlarda kolay ama o derneği devam ettirmek, önemli hizmetlerde, faaliyetlerde bulunmak çok daha önemlidir. Manisa Şehit ve Gazi Ailelerini Koruma – Kalkındırma Derneği’nin de açılışı hayırlara vesile olsun inşallah. Şehit Yakınlarımız, Gazilerimiz ve onların aileleri bizlere teslim edilmiş emanetler. Bu kıymetli emanetlerin her zaman yanında olduk, olmaya devam edeceğiz” ifadesinde bulundu.

Haber17 Ekim 2016 Pazartesi