Sayın Cumhurbaşkanımız partimize hoş geldi, şeref verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK partiye üye olarak katılmasıyla ilgili değerlendirmede bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Partimizin kurucusu ve lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 33 ay aradan sonra kendi deyimiyle sevdasına ve yuvasına dönmesi yeni bir heyecan başlattı. Bu aynı zamanda yeni bir yürüyüştür. Bu yürüyüşteki hedefimiz Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak, Türkiye’yi özgür, zengin ve müreffeh kılmaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız yeniden üye olarak partimize hoş gelmiş ve şeref vermiştir. Hayırlı olsun” diye konuştu.

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Partiye gelmesinin büyük bir teveccüh oluşturduğunu ve yeni bir heyecan yarattığını kaydetti. Özdağ, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 2014 yılında Türkiye Cumhuriyeti tarihinde millet iradesiyle seçilen ilk Cumhurbaşkanı olurken mevcut anayasada yer alan, ‘Cumhurbaşkanı partisiyle bağlarını koparmak zorundadır’ ibaresinden dolayı partisinden istifa etmek zorunda kalmış ama aidiyet bağlarını devam ettirmişti. 16 Nisan’da gerçekleşen Anayasa değişikliğiyle beraber ‘Yeniden partisiyle bağlarını kurabilir, partili Cumhurbaşkanı olabilir’ ifadesiyle beraber gereği yapıldı. Bu bir yürüyüştür, ardından da 21 Mayıs’ta Partimizin Genel Kurulu gerçekleşecek. Bu Genel Kurul’da Sayın Recep Tayyip Erdoğan partisinin başına geçerek Türkiye’de yeni bir sayfa, yeni bir tarih yazılmış olacak. Sayın Erdoğan bir yandan Cumhurbaşkanı, bir yandan da partiye üye bir Genel Başkan olarak önemli hizmetlerine devam edecek” dedi.

Partili Cumhurbaşkanı sisteminin icranın hızlanmasını sağlayacağını zaman kaybını önleyeceğini belirten Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü, “Dünden bugüne AK Parti iktidarları döneminde Başbakanlık yapmış olan Sayın Abdullah Gül, Sayın Ahmet Davutoğlu, Sayın Binali Yıldırım’a da gösterdikleri büyük gayretler ve başarılarından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Sayın Recep Tayyip Erdoğan partimizin kurucusu, ana gövdesi ve mimarıdır. Yani bir manada da kendisidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten sonraki en başarılı ve karizmatik liderdir. En çok seçim kazanan, en uzun Başbakanlık yapan, öyle tahmin ediyorum ki Atatürk’ten sonraki en uzun Cumhurbaşkanlığı yapan lider ünvanını da kazanmış olacaktır. Bu da büyük bir başarıyı gösteriyor. 21 Mayıs’tan itibaren AK parti yeni bir heyecan, yeni bir kan, yeni bir ruhla ve ilk günkü aşkla bismillah diyerek bir kez daha yola koyulacak. Zaten yoldaydık ve ‘durmak yok’ diyorduk. Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırıncaya kadar bu yolda hızımızı hiç kesmeyeceğiz ve doğru yol alacağız. Yol kazalarına da fırsat vermeyeceğiz inşallah. Kim bu partiye hizmet etmiş, emek harcamışsa herkese çok teşekkür ediyoruz. Dünkü tecrübeleri bugün yeni kan, yeni heyecan, yeni yüz ve gençlerle birleştirmek, bilgiyle, ahlakla taçlandırmak mecburiyetindeyiz. Bugünkü durum geçmişin toplamı, geleceğin ise tohumudur. Gelecek nesiller yazılan ve inşa edilen bu tarihi süreci okuyacaklar, kendilerine de bir noktada ders çıkaracaklardır.”

Haber4 Mayıs 2017 Perşembe