Sayın Cengiz Ergün şimdi de Müneccimbaşılığına mı soyundun

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün kendisiyle ilgili öne sürdüğü, “2019 seçimlerinde AK Parti Selçuk Özdağ’ı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı göstermeyecek” iddiasına tepki gösterdi. Ergün’ün takiyeden sonra şimdi de müneccimbaşılığına soyunduğunu kaydeden Özdağ, “Ben şu an Milletvekilliği görevimi yapıyorum. Partimizde kimin aday olacağını STK’lar, teşkilatımız önerir, genel merkezimiz karar verir. Genel Merkez verdiği kararda kimi aday gösterirse onunla sokaklara çıkarız, konuşuruz. Cengiz Ergün sanırım şimdi de Müneccimbaşılığına mı soyundun? Müneccimbaşı, Medyum mu oldun?” diye konuştu.

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Manisa’nın çeşme sularıyla ilgili sorunu gündeme getirdikten sonra Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün takiye yaptığını kaydederek, “Sayın Cengiz Ergün geçtiğimiz günlerde katıldığı bir TV programında benim 2019 yerel seçimlerinde Büyükşehir adayı yapılmayacağımı söylemiş. Nereden çıkarmış bu iddiasını ben her şeyden önce Milletvekiliyim. Milletvekilliği görevimi icra ediyorum. Ben bu görevimi dürüst ve düzgün şekilde yapmak istiyorum. Kendisine çağrıda bulunuyorum; ‘Geleceğimizi Allah inşa eder. Kadere iman edenler kederden emin olurlar. Sen de şu an Büyükşehir Belediye Başkanısın vakti değerlendir’ diyorum. Vakti de bu şehre hizmet ederek değerlendir. Benim Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacağım şu an için söz konusu değil. O gün gelir STK’lar, aziz teşkilatımız ve kadirşinas Manisa halkı konuyla ilgili düşüncesini söyler. Genel Merkez de son kararını verir. Genel Merkez verdiği kararda kimi aday gösterirse onunla sokaklara çıkarız, konuşuruz. Cengiz Ergün sanırım şimdi de Müneccimbaşılığına mı soyundun? Müneccimbaşı. Medyum mu oldun? Peygamber Efendimiz, “Bütün müneccimler yalancıdır” demiştir. O nedenle bırak sen kimin aday olacağına Manisalılar karar verecek. STK’lar, teşkilatımız önerecek genel merkezimiz de karar verecek. İşin özü nihayetinde Allah takdir edecek” dedi.

KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün şimdiden kimin aday kimin aday olmayacağıyla ilgilenmesinin korku ve telaştan kaynaklandığını belirten Özdağ sözlerine şöyle devam etti, “Benim aday olmayacağımı, gösterilmeyeceğimi iddia etmekle aynı zamanda benim aday olmamdan korktuğunu da dışa vuruyorsun. Korkma! Korkunun ecele faydası yok. 2019 seçimlerinde AK Parti kadroları olarak kim aday olursa olsun Büyükşehir seçimlerini kazanacağız Allah’ın izniyle. 17 ilçenin 17’sine de en iyi şekilde hizmet götüreceğiz. Biz seçimleri kazanıncaya kadar sana tavsiyem hizmetlerinde adaleti gözet, haksızlık yapma. Objektif ol. Ahmetli Belediye Başkanı’na katı atıklarla ilgili ‘şunları şunları yaparsan ben sana yardımcı olacağım’ dediniz. Ahmetli Belediyesi onları yerine getirince ve Manisa Büyükşehir Belediyesi ile ilgili açıklama yapıldıktan sonra, “Hayır söylediklerimi yapmıyorum. Almıyorum onları. Sen onları Turgutlu’ya kendin dökeceksin” dedin. Madem öyleydi neden masraf yaptırdın? Aynısını Gölmarmara’ya da yaptın. ‘Sen getireceksin Akhisar’a dökeceksin’ dediniz. Gölmarmara’da bu insanlara masraf yaptırmıştınız. Karar verecekseniz, iş yapacaksanız doğru karar ve doğru iş yapacaksınız. Ahmetli ve Gölmarmara Belediye Başkanlarına verdiğin sözü yerine getir. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi Manisa’ya getirdin. Biz Sayın Bahçeli’nin Manisa’ya gelmesinden şeref duyduk. Ama dört tane ilçeye götürdün Sayın Bahçeli’yi. Dördü de MHP’li Belediye. Diğer Belediyeler Büyükşehir Belediyesinin hizmet alanı içerisinde değil mi?”

BEN NE DİYORUM TAMBURAM NE DİYOR
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e aksayan bir işten dolayı eleştiride bulunduğunu kaydeden Özdağ, “Ben Büyükşehir Belediye Başkanını eleştirirken Milliyetçi Hareket Partisine veya Genel Başkanları Sayın Devlet Bahçeli’ye yönelik bir eleştiride bulunmadım. Sayın Cengiz Ergün’ün icraatlarındaki bir eksikliği tespit ettim bu eksikliğin giderilmesi için de Sayın Ergün’ü görece davet ettim. O nedenle doğru siyaset yapmakta fayda var. Birlikte yola çıkmışız. Anayasa değişikliğini, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini birlikte gerçekleştirmişiz. İç Tüzüğü birlikte değiştirmişiz. Teröre karşı mücadelede birlikte kararlılık gösteriyoruz. 2019’a beraber yürüyoruz diyoruz. Benim Sayın Cengiz Ergün’e yaptığım eleştiriyi başka yerlere çekmeye gerek yok. O nedenle, “Ben ne diyorum tamburam ne diyor’. Sayın Cengiz Ergün’ün kendi ağzı, aklı var. Özne Cengiz Ergün’dür, özne Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığının yaptığı eksik icraattır. Bu nedenle konuyu başka yerlere, başka boyutlara çekmeye, taşımaya gerek yoktur” şeklinde konuştu.

Haber30 Aralık 2017 Cumartesi