Sağlıklı toplum için spor, sporu doğru yapmak için bilim şart

Manisa Saruhan Hotel’de düzenlenen “Geçmişten Geleceğe Spor Bilimleri ve Manisa” sloganı ile Dünya Spor Bilimleri Araştırmaları Kongresi’ne katılan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, sağlıklı toplum için sporun, sporu doğru ve yerinde yapmak için de bilimsel metot ve çalışmaların şart olduğunu belirtti.

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Manisa Celal Bayar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen Dünya Spor Bilimleri Araştırmaları Kongresi’ne katıldı. Akademisyen kökenli bir Milletvekili olarak kendisinin de Celal Bayar Üniversitesi BESYÖ mezunu olduğunu belirten Özdağ, sporun içerisinde halen aktif görev alan arkadaşlarımızla, akademisyenlerimiz ve sporcularımızla bir araya gelerek Türk sporunun dünü, bugünü ve yarını üzerinde fikir alışverişinde bulunduk” dedi.

Sporun yardımlaşma, dayanışma, kardeşlik, birlik beraberlik ve huzur demek olduğunu kaydeden Özdağ, “Manisa ister bireysel ister takım sporları açısından çok önemli ve başarılar elde etmiş sporcuları yetiştirmiş güzide bir şehrimiz. Kazandırmış olduğumuz spor tesislerinde spor yapan gençlerimiz arasında elit sporcular çıkıyor Avrupa ve Dünya’da gururumuz oluyorlar. Yani bir yandan tanıtım, bir yandan sağlık, bir diğer yandan da toplumsal huzura katkıda bulunmuş oluyoruz. Bu nedenle Celal Bayar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen Dünya Spor Bilimleri Araştırmaları Kongresini önemsiyoruz. Manisa’ya ve ilçelerine ister spor, ister eğitim ister diğer yatırımlarımız devam edecek. Vatandaşlarımız her şeyin en güzeline layık. Eğitim, sağlık, spor ve tüm alanlarda ne gerekiyorsa onu yerine getiriyoruz, getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Haber12 Aralık 2017 Salı