Romanlar Federasyonundan Selçuk Özdağ'a Büyükşehir desteği

Çalışmalarını aralıksız sürdüren ve 2019 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler öncesi Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde AK Parti'nin en güçlü adayı olarak ismi ön plana çıkan AK Parti E. Genel Başkan Yardımcısı, 24. 25. 26. Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ'a Akhisar Çağdaş Romanlar Derneği ve Roman Merkezi Federasyonu ile Federasyona bağlı derneklerden övgü dolu sözlerle büyük destek geldi.

AK Parti E. Genel Başkan Yardımcısı ve 24. 25. 26 Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ 2019 Mart ayı seçimleri öncesi iddialı konuşarak aday olması durumunda Manisa'dan en az yüzde 50 oranında ve 400 Bin oy alarak Manisa Büyükşehir Belediyesini AK Parti ile buluşturacaklarını söyledi.

Manisa'da ki ziyaretleri kapsamında Doç. Dr. Selçuk Özdağ'ın bu seferki durağı Akhisar Çağdaş Romanlar Derneği ve Roman Merkezi Federasyonu oldu. Federasyonun Genel Başkanı Erdoğan Şener, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Federasyona bağlı dernek başkanlarıyla üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette konuşmada bulunan Başkan Şener, Özdağ'ın kalplerinde ve zihinlerinde ayrı bir yeri olduğunu söyledi. Milletvekilliği boyunca Özdağ'ı her zaman yanlarında bulduklarını ve bunu asla unutamayacaklarını söyleyen Şener, “Ankara'da bir Çalıştay düzenlemiştik. Çalıştay'ın sonuç raporunu Meclise giderek bütün partilerle paylaşmak istedik. O esnada Sayın Milletvekilimiz Selçuk Özdağ'ı ziyaret ettiğimiz an İstanbul'dan bir telefon geldi. Telefonda 5-6 ailenin barrınma sorunları olduğu tarafıma aktarıldı ben de hemen durumu Sayın Milletvekilimizle paylaşmıştım. Sağolsun Sayın Milletvekilimiz Selçuk Özdağ hemen ilgili Bakanlığı arayarak gerekeni yaptı. O vatandaşlara asgari maaşlı birer iş bulundu ve o barakalardan kurtarılarak evlere yerleştirildiler. İşte Selçuk Özdağ gerçeği budur. Buna benzer daha çok büyük desteklerini gördük ve kendisinin Romanlara bakış açısını biliyoruz. O nedenle Sayın Selçuk Özdağ'ın yeri bizde farklıdır. Bu seçim sürecinde de inşallah ümit ettiğimiz şekilde AK Parti'den Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olur. Topyekun sonuna kadar arkasındayız, var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Milletvekilliği yaptığı dönemlerde hiç bir ayrım yapmadan hangi etnisite, hangi mezhep, hangi siyasi parti düşüncesinde olursa olsun herkese eşit mesafede hizmet götürmeyi şiar edindiğini kaydeden AK Parti E. Genel Başkan Yardımcısı ve 24. 25. 26 Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ ise konuşmasında, “Milletvekilliğim boyunca “Yaradılanı severim Yaradan'dan ötürü felsefesiyle hareket ettim. Manisa'da gitmediğim köy, sokak, mahalle kalmadı. Tüm telefonlara cevap verdim. İster Ankara'da ister Manisa'da gece gündüz ayrımı yapmadan bize ulaşan tüm talepleri, sorunları çözüme dönüştürme noktasında Danışmanlarımla beraber azami gayret gösterdim. 2002 yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Sayın Bülent Arınç'ın daveti ve takdirleri üzerine Milletvekili Adayı olmuştum. Kadirşinas Manisalılarda buna teveccüh göstererek bizi Parlamentoya gönderdiler. Öncelikle bu nedenle başta Sayın Erdoğan, Sayın Arınç ve milletimize teşekkür ediyorum. Biz de hiç elimizi kirletmeden tüm var gücümüzle çalıştık” dedi.

Erdoğan Şener ve yönetimine teşekkür eden Özdağ şayet AK Parti'den Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilirse seçimi kazanacağını ve bunu da partisine hediye edeceğini belirterek sözlerine şöyle devam etti, “%50’nin üzerinde oy alırız, Bizim oyumuz şu anda Manisa'da %40 daha önce %46 aldık, Bu oyu % 50'nin üzerine çıkarırız. Her referandumda biz %50’nin altında oy aldık ve Türkiye'ye yük olduk. Manisa'da alacağımız Büyükşehir Belediye Başkanlığı aynı zamanda Muğla'ya, Aydın’a, İzmir’e moraldir. Burası şehzadeler kentidir. Şehzadeler kentinin başka şehirler üzerinde siyasi, ekonomik olarak etkisi olur. Aynı zamanda kalkınan bir şehir, ihracatta 7. sırada, İzmir bizim önümüzde, geçeceğiz. Eski Başbakan sayın Binali Yıldırım bir milletvekili olarak“İzmir geçeceğiz” dememizden rahatsız olabilir, üzülebilir ama aynı zamanda bir TBMM Başkanı olarak da sevinir. İddialıyız ekonomik alanda İzmir'i geçeceğiz.”

Haber29 Ekim 2018 Pazartesi