Referanduma rejim değil sistem değişikliği için gideceğiz

TBMM Genel Kurulunda, AK Parti'nin anayasa değişikliği teklifinin maddelerine geçilmesi, 338 oyla kabul edildi. AK Parti'den 316 Milletvekilinin oy kullandığı oylamada diğer partilere mensup 22 Milletvekilinin de destek verdiği görüldü. Bu Milletvekillerinin genel çoğunluğunu Milliyetçi Hareket Partisine mensup Milletvekillerinin oluşturduğu tahmin ediliyor. Oylama sonuçları ve Referandumla ilgili değerlendirmede bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Yeni Anayasa ve Referandumla Türkiye’nin bir rejim değişikliğine değil bir sistem değişikliğine gideceğini kaydederek tüm çabalarının daha özgür, daha zengin bir Türkiye için olduğunu kaydetti.

Referanduma Meclisten 350 Milletvekilinin desteğini alarak çıkacaklarına inandığını kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Bilindiği üzere Olağanüstü Hal devam ediyor. Tahminimce Nisan ayının ikinci yarısında ise Referandum için sandık bizleri bekliyor olacak. Yeni Anayasa ile ilgili 18 maddeyi halkın huzuruna sunacağız. Halkımız da kısmet ederse büyük bir teveccüh gösterecek. Cumhuriyetle ilgili tüm sözleri Mustafa Kemal Atatürk söylemiş ve ardından da Cumhuriyet kurulmuştur. Başka bir Cumhuriyet ise yoktur. Şimdi Türkiye olarak yeni bir sistem değişikliğine giderek yönetim ihtiyaçlarımızı karşılayacak, istikrarı esas alan hükümet sistemine geçiş yapacağız. Bu nedenle Yeni Anayasa ve Başkanlık ise bir rejim değişikliği değil bir sistem değişikliğidir. Bu düzenleme Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsına münhasır yapılan bir düzenlemede değildir. Türkiye’nin geleceğini kuşanmak, kuşatmak, geleceğini ipotek altına almak isteyenlere karşı meydan okuma meselesidir.

SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN BÜYÜK BİR ÜLKÜCÜ

Referandumda milliyetçi ve ülkücülerinde evet oyu kullanacaklarını inandığını kaydeden Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü, “Öncelikle şunu ifade etmeliyim ki ben Ülkücüyüm. Ülkü Ocaklarında Yönetim Kurulu Üyeliği yaptım. MHP ve Ülkücü kuruluşlar davasından da 12 Eylül 1980 darbesinde idamla yargılandım. 7 yıl Cezaevinde kaldım çıktıktan sonra da Sayın Alparslan Türkeş’le, Sayın Muhsin Yazıcıoğlu ile siyaset yaptım. Belki o dönemde ismimiz pek duyulmuyordu ama Türkiye’nin her yerinde seminerler verdim. Yeniden Ocağımız tütsün diye gayret sarfettim. Daha sonra Sayın Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte Büyük Birlik Partisini kurduk. 17 yıl birlikte çalıştık. Bunun 6 yılı Genel Başkan Yardımcılığı göreviydi. Daha önceki yıllarda da duruşumdan asla taviz vermedim ve AK Partide Ülkücü Milletvekilliği kimliğimle siyasete devam ediyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ında çok büyük bir milliyetçi ve ülkücü olduğuna inanıyorum. Milliyetçilik milletinden yana olmaktır. Ülkücülükte milletini özgür, zengin, dünya milletler sahnesinde söz sahibi yapmaktır. Nizam-ı Alem’dir, İlay-ı Kelimetullah’tır. Kızılelma’dır. Bu Kızılelma da Türkiye’yi zengin yapmak, hinterlandımızda ki bizim kültürümüz, bizim dinimizle, bizim milletimizle ilişkisi olan herkese mutluluk ve barış sunmaktır. Dünya barışına katkıda bulunmaktır. Birleşmiş Milletlerde söz sahibi olmaktır. Günümüzde bunu Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığını görüyorum. Gerek ekonomimize, güvenliğimize, gerek dış politikadaki yapmış olduğumuz hamlelere yönelik küresel emperyalistler tarafından yapılan saldırı ve baskıların tamamını Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu kalkınma hamlelerine bağlıyorum. Çünkü Sayın Erdoğan Türkiye’yi idare etmeyi kabul etmedi Türkiye’yi gerçek anlamda yönetmek ve muasır devletler seviyesine çıkarmayı hedefledi. Bu nedenle Sayın Erdoğan’ı örnek olup hepimizin vazifesi baki kalan bu kubbede hoş bir seda bırakabilmek. Bugünkü Türkiye’yi daha iyi noktaya getirebilmek için hepimize önemli sorumluluk ve görev düşüyor. Bu sorumluluğu ve görevi şiar edinip Türkiye’yi emperyalistlere yem yaptırmamalıyız.”

REFERANDUMDAN SEÇİM ZAFERİYLE ÇIKACAK, HARMANDALI OYNAYACAĞIZ

Daha zengin, daha özgür Türkiye hedefinde Referandum seçimlerinde Manisa olarak çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini belirten AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Yapılacak olan Referandum aynı zamanda AK Parti İl Başkanlığına seçilen Berk Mersinli’nin ve yeni seçilecek olan İl Yönetiminin de önündeki bir imtihan olacak. Daha önceki yıllarda Berk Mersinli Merkez İlçe Başkanı ve diğer görevlerde başarılı bir imtihan vermişti. Şimdi referandumda yeni bir imtihanı var ve inşallah bu imtihandan da başarıyla çıkacak. Berk Mersinli’nin Manisa İl Başkanı olmasının tüm teşkilatlarda yeni bir heyecan oluşturduğunu gözlemliyorum. Bu heyecanla da OHAL sona erdikten sonra sandık bizleri bekliyor olacak. Yeni Anayasa ile ilgili 18 maddeyi halkın huzuruna sunacağız. Halkımız da kısmet ederse büyük bir teveccüh gösterecek. Şu ana kadar ki referandumlarda AK Parti Manisa olarak Türkiye ortalamasında aldığımız oy oranının altında oy almıştık. Bizim Hedefimiz Berk Mersinli’nin İl Başkanı olduğu ilk referandumla birlikte Türkiye ortalamasını yakalamak hatta daha üzerine çıkmak. Milletvekillerimizle, İl ve İlçe Başkanlarımız ve yönetimleriyle, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve tüm teşkilatlarımızla bunu başaracağımıza inanıyorum. Seçim sonucu açıklandıktan sonra da ay yıldızlı şerefli Türk bayrağımız ve AK Parti bayrağını Manisa Spil dağının en tepesine dikecek ve hep birlikte harmandalı oynayacağız” diye konuştu.

Haber10 Ocak 2017 Salı