Özgür Özel'in iddialarına Selçuk Özdağ'dan yanıt gecikmedi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Referandumla ilgili iddialarına AK Parti cephesinden cevap gecikmedi. Özel’in ifade ve iddiasının elle tutulur hiçbir yanı olmadığını kaydeden AK Parti Siyasi Erdem, Etik Kurulu Üyesi ve Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Lafla söz arasında fark vardır. Laf çok, söz ise kesindir. Özgür Özel doğruluğu olmayan sözlerle negatif algı oluşturmak istemiş ve sanırım halüsinasyon görüyor. Türkiye’de bugüne kadar 6 Referandum yapıldı Nisan 2017’de ise yedincisi yapılacak. Bu Referandumda ne çıkarsa ona saygılıyız ve demokrasinin gereği de budur. Ancak şu ana kadar yapılan anket sonuçlarına göre’ Evet’ diyenlerin oranı yüzde 56 bandındadır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın en kısa sürede Meclisten çıkan 18 Maddelik Anayasa değişikliğini imzalayacağına inanıyorum. Referandumda söz de, karar da milletimizindir. Şu ana kadar millet iradesi, demokrasi ile birlik ve beraberliğimizden yana kararını net olarak ortaya koyan milletimize güveniyorum” dedi.

Referandum sürecinin devam ettiğini belirten AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’dan CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel’in iddialarına cevap gecikmedi. Referandumun muhtemelen 2 ya da 9 Nisan 2017 tarihinde gerçekleşeceğini ifade eden Özdağ, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Afrika ziyareti sonrasında ifade ettiği gibi Referandumla ilgili Meclis oylamasından çıkan kararı imzalayacağına inanıyorum. Referandum kesinlikle yapılacaktır. Referandum oylamasında milletimiz ne karar verirse ‘Baş göz üstüne’ diyeceğiz. Millet iradesine inanıyoruz. ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’tür. O nedenle bunun haricinde iddia edilen, sırf laf söyleme adına telaffuz edilen bu tür sözlerin ve açıklamaların hepsi safsatadır” diye konuştu.

ÖZGÜR ÖZEL’İN İDDİALARI HAYAL MAHSULÜ
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in iddialarının ve bu tarz ifade edilen sözlerin hepsinin hayal mahsulü olduğunu ifade eden Özdağ, “ Bunlar Negatif algı oluşturmak ve yönetmek adına söylenen sözlerdir. CHP’de Grup Başkanvekilliği yapan Özgür Özel’in bu tür bir ifade vermesini, açıklama yapmasını doğrusunu söylemek gerekirse yadırgadım. Bu tür ifadeler akli, mantıki ve doğru değil. Şu ana kadar yapılan anketlerde ‘Evet’ ön planda. Yapılan anket sonuçlarına göre ‘Evet’ diyenlerin yüzde 55-56 bandında olduğunu görüyoruz. Böyle bir ortamda Sayın Cumhurbaşkanımız Referandumu neden geciktirsin ya da iptal etsin ki. Neden Referandum yapılmasın ki” diye sordu.

SİYASETÇİ LAF DEĞİL SÖZ SÖYLEMELİ
Türkiye’de şu ana kadar 6 Referandum yapıldığını muhtemelen Nisan ayında yapılacak olan Referandumun ise yedinci Referandum olacağını ifade eden AK Parti Siyasi Erdem, Etik Kurulu Üyesi ve Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “1961’de,1980-84-87’de,2007’de, 2010’da şimdi 2017’de yapılacak olan Referandumla Türkiye’de yedinci kez Referandum yapılmış olacak. Bu yapılan Referandumlar arasında şu ana kadar bir kez ‘Hayır’ çıkmıştı. O da ‘Erken seçim olsun mu, olmasın mı’ içindi. Milletimiz ‘Olmasın’ demişti ve erken seçim yapılmamıştı. Şimdi bir tabirle açıklayacak olursak ‘Aç tavuk kendini darı ambarında görürmüş’ diyebiliriz. CHP Grup Başkanvekili ve aynı şehirden Milletvekili olduğumuz CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel’in bu açıklamasında hayal ve halüsinasyon gördüğünü söyleyebiliriz. Tabi ki herkesin konuşma, söz söyleme hürriyeti var. Ama sözle laf arasında fark vardır. Laf çoktur, söz ise kıymetlidir. Siyasetçiler konuşurken daha çok söz söylemelidirler. Özgür Özel beyin kendi düşünceleridir ama katılmamız mümkün değildir, ifadeleri ve iddiası da doğru da değildir. Bu Referandumu, Mecliste günlerce süren oylamaları niçin yaptık biz? Meclisteki oylamalardan millet iradesine bağlı doğru bir karar çıkmıştır. Referandum’da söz de, karar da milletindir ve ne karar çıkıyorsa başımızın üstünde yeri vardır, saygılıyız” şeklinde konuştu.

Haber30 Ocak 2017 Pazartesi