Özel Harekatçılardan Selçuk Özdağ'a teşekkür ziyareti

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Merkezi İzmir’de bulunan Tüm Emekli Polis Özel Harekatçılar Derneği Başkanı Uğur Yenen ve Yönetim Kurulu Üyelerini Manisa’da konuk etti. Ziyarette Özdağ’a AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ali Bankoğlu ve İzmir İl Başkan Yardımcısı Nazmi Yılmaz eşlik etti. Polislerin ek göstergelerinin 3600 olması yönünde talepleri olduğunu kaydeden Özdağ, “Genel Başkan Yardımcılığı yaptığım dönemde polislerin ve uzman erbaşların ek göstergelerini 2200’den 3000’e çıkarmıştık. İnşallah bazı ekonomik tedbirlerimizi aldıktan ve çalışmalarımızı tamamladıktan sonra bu haklı talebin yerine getirilmesi noktasında önerilerimiz olacak ve bunun için gayret göstereceğiz” dedi.

Tüm Emekli Polis Özel Harekatçılar Derneği Başkanı Uğur Yenen ve Yönetim Kurulu Üyeleri AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ı seçim bölgesi Manisa’da ziyaret ederek birlikte akşam yemeği yediler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Özdağ, “Geçtiğimiz günlerde Uğur bey ve yönetim kurulundaki arkadaşlarını merkezi İzmir’de bulunan dernek bürolarında ziyaret etmiştik. Bugün de sağolsunlar iadei ziyarette bulundular. Türkiye’de belirli kurumlar vardır ki bu kurumlar fedakarlıklarla temayüz ederler. Evet devletimiz için çalışan tüm memurlara çalışmalarından dolayı öncelikle teşekkür ediyorum. Ancak bu memurluklar arasında iki memuriyet görevi vardır ki bu memur arkadaşlar sadece beden ve beyinlerini değil aynı zamanda canlarını ortaya koyarlar. Bunlar polisler ve askerlerdir. Bu meslek grubuna sahip memurlar Türkiye’nin en hassas dönemlerinde fedakarlıklarıyla temayüz etmiş birimlerdir” dedi.

GÜVENLİK GÜÇLERİMİZ TERÖRLE MÜCADELEDE CANLARINI ORTAYA KOYDU
Türkiye’de terör sorunu ortaya çıktığı andan itibaren Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatı Mensuplarının canlarıyla, uzuvlarıyla ‘Terörle mücadelede biz de varız’ dediklerini kaydeden Özdağ, “En son Güneydoğu Anadolu bölgesindeki hendek kazmalarda ve bölücü, taşeron terör örgütünün “Özerklik teranelerinde” özel harekatın ne kadar önemli olduğunu bütün Türkiye gördü. Ben de o dönemde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak Güneydoğu Anadolu’dan sorumluydum. Terörle mücadele eden bu arkadaşlarımızın çalışmaları, talep ve sorunları doğrultusunda çok öenmli çalışmalar yaptım. Çam sakızı, çoban armağanı misali oradaki bütün özel harekatçılara hediyeler gönderdiğimizde karşılığında çok duygusal mektuplarla dönüş oldu. Bu kadar da alicenap bir teşkilat burası. Yüce gönüllü insanlar. Uğur bey ve arkadaşları Özel Harekatçı meslektaşlarının sosyal, kültürel, ekonomik haklarını koruma ve daha ileriye götürme hedefiyle dernek kurmuşlar. Polisler görevlerine devam ederlerken bu tür dernekler kuramıyorlar. Emekliye ayrıldıktan görev yapan arkadaşlarının haklarını koruma noktasında kurulan bu derneği önemsiyoruz” diye konuştu.

ÖZEL HAREKATÇILAR’DAN SELÇUK ÖZDAĞ’A TEŞEKKÜR
Gösterdiği evsahipliği ve konukseverliğinden dolayı AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’a teşekkür eden Tüm Emekli Polis Özel Harekatçılar Derneği Başkanı Uğur Yenen ise konuşmasında, “Derneğimizin, özel harekat mensupları ve tüm polis teşkilatı personelinin sorunlarına çare bulmak için çalışan herkese teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz. Ziyarette Sayın Milletvekilimizle sohbet etme imkanı bulduk. Zaten kendisini, milliyetçi duygu ve duruşunu yakından biliyorduk. Bize gösterdiği yaklaşım ve duyarlılıkla bunu bir kez daha ortaya koydu. Halen görevde bulunan meslektaşlarımızın tüm haklarını daha da ileri taşıma noktasında çalışmalarımız devam edecek” şeklinde konuştu.

Haber5 Ekim 2017 Perşembe