Özdağ yine yanılmadı Gökçe Fırat FETÖ'de “Abi” çıktı

Selçuk Özdağ FETÖ-Gökçe Fırat ilişkisini 1,5 sene önce duyurmuştu.

Türk Solu Dergisinin Baş Yazarı Gökçe Fırat’ın FETÖ mensubu olduğu iddiasının ortaya atılması ve basında çıkan haberler akıllara AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın 1,5 yıl önce Twitter üzerinden Fırat’la ilgili dikkat çekici ve uyarıcı paylaşımlarını getirdi. 15 Temmuz Darbe Girişimini ilk fark eden ve Twitter üzerinden ilk Tweeti atan siyasetçi olarak öngörüleriyle dikkat çeken Özdağ yapmış olduğu tespitlerle bir kez daha siyasetteki tecrübesinin ve süreçle ilgili öngörülerinin ne kadar yerinde olduğunu bir kez daha ortaya koymuş oldu.

Recep Tayyip Erdoğan, Muhsin Yazıcıoğlu düşmanlığını ortaya koymaktan çekinmeyen, ‘Ordu göreve’ çağrısında bulunarak darbe tetikçiliği yapan Türk Solu Dergisinin Baş Yazarı Gökçe Fırat FETÖ’nün abilerinden çıktı. Fırat’ın FETÖ mensubu olarak Parsilvanya’dan Eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ile birlikte yeni imajıyla poz vermesi akıllara AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın 1,5 yıl önce Twitter üzerinden Fırat’la ilgili dikkat çekici ve uyarıcı paylaşımlarını getirdi.
Özdağ 22 Şubat 2015 tarihinde Twitter üzerinden attığı twetinde Fethullah Gülen’e yakınlığıyla bilinen eski Milletvekillerinden Muhammed Çetin-Gökçe Fırat’la irtibatına dikkat çekerek, “Gökçe Fırat’ın Muhammed Çetin’le ne işi olabilir ki? Sorusunu gündeme taşımıştı. Özdağ 18 Haziran 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaretten tutuklanan Gökçe Fırat’ın her ne hikmetse serbest bırakıldığını vurgulayarak yargıdaki paralel yapıya dikkat çekmişti.

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ 15 Temmuz 2015 tarihinde ki bir başka twetinde ise Türk Solu Dergisi Baş Yazarı Gökçe Fırat’ın Paralel Yapının o dönemki yayın organlarından Zaman Gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ile buluştuğunun fotoğrafını paylaşarak bu buluşmanın ilk buluşma olmadığını ifade etmiş ve “Paralel Yapı Türk Solu yakınlaşması hangi boyutlara ulaşacak, bekleyip göreceğiz” sorusunu gündemine taşımıştı.

Özdağ yine 15 Temmuz 2015 tarihli twetinde Türk Solu dergisinin daha önceki dönemlerde, “Fethullahçı örümcek ağı” adlı özel bir sayı çıkardığını vurgulayarak “Gökçe Fırat bu ağa şimdi kendisi mi takıldı?” sorusuyla Gökçe Fırat-Türk Solu Dergisinin Paralel Yapı ile olan ilişkisini yine gözler önüne sermişti. Son gelinen aşamada ise 15 Temmuz Darbe girişiminden sonra Gökçe Fırat’ın Fethullah Gülen’le ve Paralel Yapı (FETÖ) ile olan ilişkisi ortaya çıkarak Özdağ’ın öngörülerinde bir kez daha görülmediği, siyaset ve hayata bakış açısı bir kez daha tescillenmiş oldu.

Haber4 Ağustos 2016 Perşembe